5.3.2021 | Svátek má Kazimír


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 14.1.2021 22:31

Víte, že mi to nedošlo?

Ale koukám, že se nedíváte ;-D

R. Langer 14.1.2021 5:47

Hm, evidentně je jasné, že cokoliv takového zakazovat je voda na mlýn (muslimské) opozice.

R. Gramblička 14.1.2021 7:09

Taky si to myslím. Dnes budeme obhajovat zákaz mířený na protivníka, příště můžeme být na jeho místě. Snímek by se zakazovat neměl, podobné zákazy jsou cesta do pekla, přestože v tomhle případě dotčené chápu a plastelínce mám za barbarskou lůzu

H. Lukešová 14.1.2021 8:15

Ale někdy je nutné se bránit. Proč by Izrael měl dovolit hrát protiizraelské nactiutrhačné filmy, pomluvající izraelskou armádu a to takovým způsobem? I to si Izraelci hodně nechají líbit a i v samotném Izraeli je promítáno spoustu protiizraelských snímků. Já bych takové filmy rozhodně nepřipustila ke zhlédnutí. Je nutné hájit čest své země. Česká republika by také nepropustila film, špinící českou zemi. Nikdo.

Jinak izraelská policie se dopustila hrozné věci na svém obyvatelstvu, respektive mladém izraelskému 14letém chlapci Ahuvyovi Sandakovi. Ahuvya Sandak se účastnil výtržností s palestinskými Araby. Ti dennodenně hází kameny na izraelské civilisty, hází na ně Molotovovy koktejly, střílí na ně vším možným a mnohdy to izraelská armáda nechá bez povšimnutí, ale když se izraelský mladíček Ahuvya Sandak začne chovat stejně, bránit se palestinským teroristům také pomocí kamenů, tak izraelská policie ho začala pronásledovat, ne palestinské teroristy, ale jeho, a během této honičky Sandak naboural a následkem nehody zemřel. Takové kálení do vlastního hnízda.

Teď rodiče Ahuwya žádají spravedlivé prošetření případu. Izraelská policie místo aby pronásledovala palestinské teroristy, tak postihuje "mládež na kopci", nevinné vlastenecké děti, které líčí jako "radikální".

M. Šejna 14.1.2021 9:50

No vidíte,

a ze stejného důvodu je možné blokovat příspěvky na Twiteru a Facebooku.

Je netuším proč Vám vadí cenzura na sociálních sitich, ale v státní cenzuru v Izraeli obhajujete.

H. Lukešová 14.1.2021 9:56

OK, ale ať FB, Twitter, You tube jasně prohlásí, že se jedná o liberálně levicovou platformu, kde nemají konzervativně pravicové názory a neblokují vznik alternativní pravicové sítě Parlol. Tady jde o to, že chtějí zadusit veškeré jiné než ty "jediné správné" liberálně levicové názory a dokonce blokují i jiné sítě. Ať si nehrají na údajné "svobodný prostor", když dovolí pouze jediný názor.

R. Langer 14.1.2021 10:04

Proč? Protože tomu stejně nijak nezabráníte, a jenom se tím ušpiníte sama. Čím víc se ve sr*čkách hrabete, tím víc budete jenom smrdět... :-(

V. Církva 14.1.2021 14:22

To je zajímavá otázka. Když všechno zakážete, budete lidi peskovat, vyhazovat z práce a zavírat do vězení, chvíli to možná bude fungovat jak chcete, ale vznikne frustrace a vnitřní vzdor, který jednou bouchne. Proto diktatury často padají za stejných svinstev jako dělala ta diktatura.

Když necháte všechno svému osudu bude anarchie a menšina která nerespektuje ostatní jim ze života udělá peklo. Takže každý extrém je špatně. Proto má mít společnost rozumný počet rozumných zákonů a limity jejichž dodržování musí prosazovat i represí. V tomto případě je možné film zakázat a společnost může podpořit dokument který by ale měl být objektivní, ne na druhou stranu.

Proto ideál demokracie funguje tak, že si společnost vybere takové lidí, kteří umí napsat zákony tak, aby byly pro lidi dobré. To nutně není totožné s tím co si lidé myslí že je dobré (to by se líbilo progresivisttům), nicméně, když to dobré není (což třeba gendrismus není), časem se lidi naštvou a budou to chtít oprávněně změnit. Pokud budou svoje "dobra" prosazovat a držet se u moci násilím nebo lhaním, dopadne to špatně. Současní progresivisté neprosazují co je pro lidi dobré a přirozené a když se lidé začínají bouřit, kombinuje parta usazená v deep state represe a lživá zpravodajství. Volby v USA tak demokratické nebyly i kdyby hlasy zpočítali vpořádku.

A evidentně prolhaný film je pak správné zakázat.

F. Žůrek 14.1.2021 2:35

No, mnohé informace mohou být vskutku nesprávné a mohou mít vliv na občany, takže co s tím? To je právě ta otázka!

R. Langer 14.1.2021 8:00

Právě že NIC S TÍM. O tom to je.

M. Šejna 14.1.2021 1:36

Nejzajímavější informací z tohoto textu od pana Stejskala je, že v Izraeli existuje jakási komise pro hodnoceni filmů, která má pravomoc filmy zakázat.

Tomu říkám kouzlo nechtěného. Navíc v době, kdy se velkým tématem stala kritika cenzury.

;-D

J. Peták 14.1.2021 7:16

Nicméně její rozhodnutí jsou soudně přezkoumatelná, cenzurovaný má právo na odvolání, jehož bylo evidentně využito.

V případě, na který narážíte Vy, se žádná možnost odvolání nekoná.

D. Rajninec 14.1.2021 8:16

Cenzurovať umelecké dielo ? Ti ako vážne ?

Potom by režiséra amerického filmu Čata museli nie raz , ale hneď trolrát obesiť !

A takých filmou sa natočilo desiatky , ak nie stovky !

L. Novák 14.1.2021 11:26

Izrael je země, která trpí permanentním válečným stavem vůči arabským teroristům a snahám o jeho násilné zničení. Jestliže se někdo vytváří propagandu plnou lží s cílem arabské aktivity podpořit, nedivím se, že se Izrael proti podobným "ideologickým" útokům účinně brání.

Nakonec, Šejno, vy jste taky na NP zosobněná socialistická propaganda a ;-O demagogie, takže jistě oba víme, o čem je řeč.;-)

I. Štípek 14.1.2021 0:31

"Jde o jednostrannou protiizraelskou propagandu plnou lží". To je fajn, takže jste film viděl, pane Stejskale, prosím o odkaz, pokud se dá film někde vidět nebo stáhnout. Nebo ty zatuhlé škobrtavé příměry v úvodu článku mají v jakési vaší pomýlené sebeobraně předem říkat "neviděl jsem, nechci vidět, mám názor a basta"? Tohle přesně teď předvádí ta stará čarodějnice Pelosiová, takhle s Trumpem celou dobu jednali všichni tzv.demokrati: nic neudělal správně, protože je to Trump. Děláte stejnou chybu. A mimo jiné, zase jste začal bušit do klávesnice o hodně dřív, než jste si téma důkladně promyslel.

D. Krajíček 14.1.2021 6:36

https://www.youtube.com/watch?v=7cvCtCfT6Lk&ab_channel=sempreincazzato

J. Nevrkla 14.1.2021 7:11

R^