19.8.2022 | Svátek má Ludvík


Diskuse k článku

IZRAEL: K teroru v Beerševě

V úterý 22. března došlo v Izraeli k dalšímu krvavému teroru. V Beerševě zavraždil Arab z beduínského města Chura čtyři nevinné lidi. Tři ubodal, jednoho cyklistu záměrně srazil autem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Hoblík 25.3.2022 17:35

Co ten dareba chtěl tím bodáním říct?

H. Lukešová 25.3.2022 18:18

Že je antisemita, terorista napojený na Islámský stát, nenávidějící Židy.

M. Šurgot 25.3.2022 8:44

Vzhledem k tomu, ze Izrael ze znamych politickych duvodu neodsoudil invazi a zamerne vrazdeni civilistu Putinovym rezimem, necte se mi clanek pana Stejskala moc dobre. Drive jsem takovy clanek precetl jednim dechem a v duchu zanadaval na ty z Arabu, kteri vrazdi nevinne Zidy a taky na ty, kteri je neprimo podporuji, hlavne tedy na ty politiky EU, kteri posilaji palestinske samosprave tucne castky.

Ted bych nejradsi pod clanek pana Stejskala vypsal jmena tisicu Ukrajincu, zavrazdenych ruskym vojskem.

H. Lukešová 25.3.2022 8:53

Ty tisíce mrtvých Ukrajinců snad nezabil Izrael, ale Rusové. Ti začali brutální agresi proti Ukrajině.

A proč Izraelci zastávají tzv. "vyvážený postoj" je zřejmý. Jde jim o přežití. Izraelci mají Rusy hned "za bukem" v Sýrii a ti ovládají vzdušný prostor. V Sýrii působí teroristé z Hizballáhu a iránských vojsk.

Izrael ad Sýrií působí a snaží se likvidovat právě teroristy z Hizballáhu a Íránu a to je možné jenom tak, že mají zajištěn volný průlet nad Sýrií a ten garantují právě Rusové. Kdyby se Rusové, jednoduše řečeno, naštvali a sestřelovali izraelská letadla, Izraelci by nebyli schopni ubránit své území a co by mohli dělat? Takže korektní vztahy s Ruskem jsou pro Izrael otázkou života a smrti.

Při vší nejvyšší úctě k Ukrajině, rusko-ukrajinská válka není válkou izraelskou, Izrael má povinnost zejména ke svým občanům a k obraně své vlastní země. Navíc Izraelci pomáhají jak můžou, posílají humanitární pomoc, založili polní nemocnici, kde léčí ukrajinské raněné a nemocné civilisty, přijali již určitý počet ukrajinských nežidovských uprchlíků a postavili spousty vývařoven. Izrael nemůže dělat víc.

O. Zuckerová 25.3.2022 17:02

R^!

P. Brecík 25.3.2022 9:23

Rusko záměrně nevraždí civilisty. To dělají spíše USA. ( My Lai - nepotrestáno ) Když se ruské tankové koloně před elektrárnou postavili civilové, zastavila se. Počet padlých civilů ( a je mi jich líto ) je na ČT ze zdrojů OSN. V Mariupolu je obklíčený Azov. Používá tamější občany jako živý štít. Kdyby odešli - tak Azov hrdinně padne do posledního. Jeho profil, insignie a "zásluhy" doufám poznáš. Uvolní se jednotky a budou nasazeny jinde. PS: Skoukni - Oděský masakr a Volyň. V Oděse upalovali lidi stejně, jako jejich dědové na Volyni.

J. Nevrkla 25.3.2022 8:20

Doufám, že se u nás nerozmohou nějaké ukrajinské gangy. Nebo mě napadla úplná blbost?

J. Joudová 25.3.2022 18:59

V kontextu tématu článku nepochybně ano.

J. Nevrkla 25.3.2022 19:22

Myslíte? Já bych přece jenom nevylučoval, že se i tady bezpečnostní situace zhorší, bude to napjaté.

J. Joudová 26.3.2022 10:37

To je sice možné, ale podle mě to vůbec nesouvisí s terorismem v Izraeli (tématem článku). I když od tohoto odhlédneme, myslím si, že vzhledem k demografickému složení uprchlíků nějaký nárůst rozmáhání se ukrajinských gangů u nás moc nehrozí.

J. Nevrkla 26.3.2022 11:06

Já netvrdím, že to souvisí. Napsal jsem jen, že mě při čtení toho článku napadlo, jaká asi bude situace u nás po přijetí statisíců ukrajinských uprchlíků, kteří bezpochyby budou doprovázeni i slušně ozbrojenými mafiány. I ty dosavadní ekonomičtí ukrajinští migranti jsou takovými mafiemi doprovázeni, o tom existuje dost svědectví. Bude to podle mého názoru výrazně horší.

R. Gramblička 25.3.2022 7:03

I pokud by si odseděl pět let nebo i víc, nic by to nezměnilo. Lidi sice nejsou zvířata, ale nemalá část z nich se tak chová. Tady pomůže jen střežená rezervace ve stylu Svaté Heleny. Tam nahnat tyto hyeny a nechat je ať se tam navzájem požerou

P. Dvořák 25.3.2022 7:04

Škoda kvůli nim zničit jakýkoliv ostrov.

R. Gramblička 25.3.2022 7:28

lepší, než jim ze svého platit dlouholeté leháro v chládku. Ostrovů je dost, třeba v kanadské Arktidě

T. Kubín 25.3.2022 6:07

Stejskal, vaše neúnavné opisování izraelských webů je úsměvné.

P. Dvořák 25.3.2022 7:04

Než i u nás začnou pobíhat šílenci s kudlami. To už se Kubín bude smíchem popadat za břicho.

L. Stejskal 25.3.2022 8:07

PRO T. KUBÍNA: 1. Není to opisování, ale práce se zdroji. Něco takového je při tomto druhu internetové publikační činnosti naprosto normální, setkáte se s tím na internetu zcela běžně. Uvádění zdrojů je dokonce povinnost. Úsměvné je, že Vám to vadí ausgerechnet u mě. 2. Pokud vám leží v žaludku, že pracuji většinou s izraelskými zdroji, pak je tu jednoduché vysvětlení. Na konci každého mého článku na NP je odkaz na můj blog. Kliknutím na něj zjistíte, že je "primárně o Izraeli". Dám-li na tržišti do vývěsního štítu informaci, že budu nabízet izraelská avokáda, inteligentní člověk není udiven, že na pultu najde bedýnky s avokády z Izraele. (A naopak.) 3. Rada na závěr: Řešte témata, nikoli autora. Děkuji.

P. Veinhauer 25.3.2022 8:29

P. Veinhauer 25.3.2022 8:32

Měl tam být vztyčený palec. Vaše články jsou super.