5.8.2020 | Svátek má Kristián


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Křivan 5.7.2020 12:03

Člen výkonného výboru Organizace pro osvobození Palestiny (OOP) Zahír Músejn v rozhovoru pro nizozemský deník Trouw, v roce 1977:

"Žádný palestinský národ neexistuje. Vytvoření palestinského státu je pouze prostředkem pokračování našeho boje proti státu Izrael za naši arabskou jednotu. Ve skutečnosti dnes není žádný rozdíl mezi Jordánci, Palestinci, Syřany a Libanonci. O palestinském lidu mluvíme dnes pouze z politických a taktických důvodů, protože národní zájmy Arabů vyžadují, abychom jako účinný prostředek boje proti sionismu vyzvedli existenci zvláštního 'palestinského národa'.

Jordánsko jako suverénní stát s definovanými hranicemi nemůže uplatňovat nároky na Haifu a Jaffu. Jako Palestinec si však mohu nepochybně nárokovat Haifu, Jaffu, Beer-ševu i Jeruzalém. Jakmile jednou prosadíme naše právo na celou Palestinu, nebudeme váhat ani minutu a spojíme ji s Jordánskem."

konec citátu v holandském listu Trau 31. března 1977.

H. Lukešová 4.7.2020 0:43

"Každý, kdo spolupracuje s Izraelem, by měl být zastřelen", to jsou slova plná míru od politiků z vládnoucího hnutí Fatah. Konkrétně se takto mile vyjádřil Abbás Zaki. Dále palestinská televize odvysílala milý pořad, během kterého označila za "deviantního zrádce" každého, kdo souhlasí, že by Jordánské údolí mělo být odděleno od autonomních palestinských území.

Palestinská vláda z Fatahu každého Palestince, kdo vůbec jedná s Izraelci nazývá "zrádcem", každý Arab, který prodá půdu Židovi je "zrádce", každý z Palestinců, který nakupuje v izraelském supermarketu je vinen "ekonomickou zradou", Hlavní představitel Fatahu, šéf Palestinské fotbalové asociace Jibril Rajoub také prohlásil, že "jakákoliv normalizace ve sportu se sionistickým nepřítelem je zločinem proti lidskosti" a že "normalizace s Izraelem je zradou". atd.

To je skutečný palestinský postoj, jen válka a násilí, západním politikům věší bulíky na nos o tom, jak chtějí spolupracovat s Izraelci, ale ve skutečnosti ponoukají svůj lid, již své malé děti ke genocidnímu postoji ke všemu izraelskému a židovskému. To asi k tomu, jak jsou palestinští Arabové jednat o "svém státě". "Palestinský stát" je smrtelnou hrozbou pro Izrael, tzv. Palestinci by získali další území, ze kterého by mohli pálit rakety na izraelská města, i např.na Ben Gurionovo letiště v Tel Avivu...

Naštěstí vládnoucí izraelští politici ze strany Likud prohlásili, že nebudou souhlasit s potenciálním "Palestinským státem" v biblickém srdci Zemi Izraelské.

K. Křivan 5.7.2020 12:04

R^

V. Novák 5.7.2020 12:44

A divíte se?