6.7.2020 | Den upálení mistra Jana Husa


Diskuse k článku

IZRAEL: Je příměří řešením?

Víkendová raketová agrese vedená proti Izraeli z Pásma Gazy byla dočasně přerušena příměřím. Máme se radovat? Radují se obyvatelé těch oblastí židovského státu, které jsou cílem útoků? Zdaleka ne všichni.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Moravec 11.5.2019 12:22

Dobře udělaly IDF, že to rudohnědé palestinské lůze vybombardovaly. Palestina je takové nacistické Německo 21. století. Rozpoutali totální válku a prohráli, nyní za svoji blbost platí. Jinak z těch míst byly odpalovány rakety na Izrael. Takže se jednalo o legitimní vojenské cíle. Palestinci dostali co si právem zasloužili. Chápeš to volkrussáku?

P. Sinclair 9.5.2019 23:49

Re: Jen krátkodobé

Udělala byste lépe, kdybyste si místo nejapných řečí začala ověřovat fakta. Vybombardoval Izrael elektrárnu s velkou zásobou paliva a zničil vodárnu a vodovodní potrubí a studny a čističku odpadních vod? Ano, nebo ne?

https://www.bing.com/images/search?q=gaza+power+plant&qpvt=gaza+power+plant&FORM=IGRE

H. Lukešová 9.5.2019 23:06

Re: K tvrdé

Kritika České republiky není antičechismus, pouze kritika Čechů. Jinými slovy jak by se nám líbilo, kdyby nějaký sudetský nácek vykládal, že nemá nic proti Čechům, ale že mu vadí Česká republika.

H. Lukešová 9.5.2019 23:04

Re: Jen krátkodobé

No a ještě tu pohádku o "bludném Židovi" Ahasherovi, prosím.......

J. Elias 9.5.2019 20:13

V Moskvě si dnes milion lidí připomnělo příbuzné, kteří bojovali, nebo zahynuli v 2. světové. Vedle Putina šel i Izraelský a Srbský president. A CO MY?Koukněte se na to:

https://youtu.be/OhT-ilQb2a4

S. Pavuk 9.5.2019 19:59

Prímerie

Habakuci vystrielali všetky rakety čo mali a potom pristúpili na prímerie. Teraz majú čas na montáž ďalších. Je vylúčené sa na niečom dohodnúť s ľuďmi ktorí sú myslou v stredoveku.

M. Koutný 9.5.2019 19:30

Re: Jen krátkodobé

Jistě, Židi tráví studny už od středověku....

J. Kouřil 9.5.2019 19:10

Tak jednoduché to asi není.

Těch raket mají desetitisíce, takže co vypustili, bylo jen dráždění hada bosou nahou.

J. Dvořák 9.5.2019 17:38

Re: K tvrdé

Kritika Izraele je nebetyčná drzost (chucpe), pokud tam kritik nežije nebo patří k Izraelcům, kteří se buď neúčastní obrany (ultraorthodoxní Židé) nebo mají přímo za cíl zničení Izraele (Židovští neomarxističtí levičáci podporovaní svými ideovými druhy z celého světa).

P. Sinclair 9.5.2019 17:35

Re: Jen krátkodobé

Jojo, Izrael nedělá takové věci, jako že by vypnul elektřinu nebo zastavil vodu, on rovnou vybombarduje elektrárnu s velkou zásobou paliva a zničí vodárnu a vodovodní potrubí a studny a čističku odpadních vod.

J. Pospíšil 9.5.2019 15:43

Vcelku s článkem souhlasím.

Akorát nějak nechápu, že chyba přestává být chybou, když je i zkušeností. Myslím, že věc může být chybou i zkušeností současně. Vyklizení pásma Gaza se Izraeli nevyvedlo. Sice by pokroková veřejnost žádala právě to vyklizení, ale bylo by méně mrtvých.

Nebo jde o to, že Izrael prostě chyby dělat nemůže?

Té části článku prostě nerozumím.

P. Grigar 9.5.2019 13:13

Problém Gazy bude řešitelný..

.. v okamžiku, kdy se v neřešitelných problémech ocitne EU. Tedy relativně brzy.

M. Krátký 9.5.2019 13:00

Naprostý souhlas i po přečtení diskuse

muslimové ( Arabové ) nikdy nepřestanou provokovat, když za nimi stojí prakticky celá EU placená z našich peněz a ty naše peníze do nich pere pod tlakem - a my - blbci mlčíme !!! Ten problém má jediné řešení - totální zánik EU - stejně jako CCCP a podobné socialistické - komunistické kraviny. Hezký den

I. Štípek 9.5.2019 12:37

Re: K tvrdé

Tohle je jádro problému: kritika Izraele není antisemitismus. Tohle směšování je těžký hazard, nepochopení, nebo záměr. Pokud záměr, nikdy se nikam nedostaneme. Řev "antisemitismus" a "popírání holocaustu" není žádná rozumná obrana, ale agresivní strategie. Fuj.

I. Štípek 9.5.2019 12:32

Ale, pane Stejskale,

zase nemáte utříděné myšlénky. Příměří přece ze samé podstaty není a nemůže být řešení, jen možnost ve větším klidu a trošku s odstupem uvažovat, jak dál. Snad se při Eurovizi nic nestane.

J. Chaloupka 9.5.2019 11:51

Prostě Palestinci vymlátili všechny rakety, které měli,

tak na čas přestali ty rakety vypouštět. Příměří vydrží dokud se Palestincům nepodaří zase nashromáždit rakety.

M. Šejna 9.5.2019 10:16

příměří asi řešením je

Aspoň je to řešení v současné situaci. Nezapomínejme na blížící se finále Eurovize.

Pásmo Gazy je v podstatě jedno velké město. Má 365 km2 a 1,8 milionu obyvatel (Praha má 495 km2 a 1,3 milionu obyvatel). Rozbombardovat takovouto "metropoli" by byl nejspíš velký humanitární problém bez kýženého efektu. Proto se Izrael snaží ničit Hamas selektivně a adresně bez plošné okupace nebo plošné válečné ofenzivy.

A. Alda 9.5.2019 8:46

Kde muslim, tam nebezpečno.

Izraelci nebudou mít pokoj, pokud se všech muslimů na svém území nezbaví.

P. Lenc 9.5.2019 8:26

K tvrdé

reakci Izraele dřív nebo později a já se domnívám že spíš dřív dojde.Samozřejmně že se ozve řev "pokrokového světa" jako vždy.On ten levičácký antisemitismus se musí nějak projevit.

B. Michal 9.5.2019 8:08

Jen krátkodobé

Jenže Izrael právě teď má poněkud svázané ruce: vláda po volbách dosluhuje a není slušné, aby dělala zásadnější kroky, které můžou mít dalekosáhlé důsledky.

Za druhé bude teď ta Eurovize, tak i kratší pauza v raketovém ostřelování se hodí.

A za třetí, nikdo neví, co s tím "klubkem zmijí v Gaze" (citát z Egypťana Sinuheta) udělat. Pořádek by si tam měli udělat místní obyvatelé.

Ostatně i proto, že místní obyvatelé jsou sami obětí Hamásu, nedělá Izrael takové věci, jako že by vypnul elektřinu nebo zastavil vodu.

Dokonce, když Abbás přestal platit za elektřinu pro Gazu (ve snaze situaci vyhrotit), Izrael ji dodával prakticky zdarma (teď ji, myslím, platí Katar).

M. Smidova 9.5.2019 7:48

Není a nebude........!

J. Vintr 9.5.2019 0:46

Tuhle situaci nelze srovnávat s porážkou Německa

Němci podepsali kapitualaci a až na nečetné vyjímky krátce po ní ji dodrželi a dodržují. Muslimové z principu nic takového jako dodržování dohod nebo kompromis vůbec neznají. Jakoukoliv dohodu dodrží je pokud si myslí, že je to pro ně výhodné. Typické je, jak okamžitě po odpovědi Izraele na jejich útoky začnou škemrat o příměří, aby to znovu a znovu opakovali. Vyřešit situaci v Gaze by mohla jen trvalá vojenská kontrola celého pásma, což by bylo nesmírně nákladné a stejně by to nezabránilo násilí. Navíc by "světová veřejnost" ještě tak o dva řády vystupňovala štvaní proti Izraeli. Druhým řešením by už bylo jen zrušit Palestince