22.10.2021 | Svátek má Sabina


Diskuse k článku

IZRAEL: Jak zpolitizovat zmrzlinu

Znáte zmrzlinové kelímky „Ben & Jerry ́s“? Prý patří k nejchutnějším na světě. Prodávají se i v ČR, společnost má také české internetové stránky. Na nich se to hemží vzletnými slovy. Třeba o nezávislém představenstvu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Lukešová 23.7.2021 15:26

Vzpomeňme na Mnichov 1972, kde palestinští teroristé zavraždili 11 izraelských olympioniků. Za rok dne 5.9.2022 to bude 50 let.

T. Kohout 23.7.2021 23:56

Od zmrzky k Mnichovu 1972 je jen malý skok.

H. Lukešová 23.7.2021 14:10

Dne 21.7.2021 se palestinský arabský terorista pokoušel založit požár v několika lesních lokalitách mezi obcí Har Gilo a Tunnel Road.

Izraelec z Gush Etzion, který když zjistil, co se děje, nahlásil incident pozemkovému úřadu Regionální rady Gush Etzion, a ten poté přivolal bezpečnostní síly. Po pronásledování, které trvalo asi 90 minut, byl podezřelý Palestinec zadržen. V autě měl schovaný benzínový kanystr, nůž a kanystr se slzným plynem.

Šéf regionální rady Gush Etzion Shlomo Ne'eman komentoval incident: "Dnes jsme obdrželi další důkaz, že naše válka o zemi je také válkou o životy. Kdokoli zapálí tuto zemi, pravděpodobně nevěří, že mu patří" a pokračuje "Ti, kteří se nás pokoušejí zavraždit, neuspějí v poškozování naši země a našich komunit. Hořící stromy a pole nikdy nepovedou k nárokům na tuto zemi. Budeme všude, za všech okolností, abychom chránili Judeu a Samaří. Děkujeme našim milovaným a statečným vojákům IDF, kteří odrazili tento útok a hasičům za včasné uhašení".

Zatímco Izraelci zvelebují zemi, zakládají nádherná města s fungujícím průmyslem a zemědělstvím, tak na druhé straně palestinští teroristé chtějí Zemi izraelskou zničit, jedná se o jasný důkaz toho, že palestinským Arabům nepatří milimetr půdy v Zemi izraelské. Skutečný vlastník země ji miluje a neničí ji.

I. Štípek 23.7.2021 12:54

Hanebnost! Děsivá, zrůdná, skandální, odporná, zvrácená! Demokratický stát odmítá soutěžit s teroristou a okupantem, ač to bolí, odstupuje z olympiády - aby zachoval věrnost vznešené olympijské myšlence. Ano, takto se Izrael propracuje až k falešnému, krvavému olympijskému zlatu, neboť s ním nelze mírumilovně soutěžit. Vzdejme poctu hrdému duchu spravedlivého olympismu, bezuzdně pošlapávaného nohou okupanta!

H. Lukešová 23.7.2021 13:48

Vy děláte palestinským a islámským teroristům velikou ostudu, je vidět, kdo je proti Izraeli a kdo podporuje palestinský islámský džihád. Máte slovník kovaných komunistů z Haló novin. Znemožňujete se čím dál tím víc, ale neuvědomujete si to. Vy, ani palestinští teroristé Izrael nezničíte.

Stát Izrael je jedinou demokratickou zemí na Blízkém východě, blyštícím klenotem Blízkého východu, oázou svobody a bratrství v moři barbarství, krutosti, krvelačností většiny islámských států. Palestinští teroristé se navždy vyřadili ze slušné rodiny masakrem izraelským olympioniků v Mnichově. Bůh žehnej Izraeli. Am Yisrael Chaj!

J. Pankovic 23.7.2021 17:02

To hlàsàte z blbosti nebo za cizi penize ??

H. Lukešová 23.7.2021 12:33

Izraelští vojáci se setkali se skupinou šesti íránských disidentů (odpůrců tamějšího režimu šílených ajatoláhů) v Izraeli, poblíž vojenské stanice Parag nedaleko hranic s Libanonem.

Návštěvu základny poblíž Kibucu Misgav Am v severním Izraeli uspořádali Přátelé izraelských obranných sil (FIDF). Íránská muslimská skupina byla v Izraeli na solidární misi k obnovení vztahů mezi Íránci a Izraelci. Jejich cesta byla sponzorována Íránskou americkou židovskou federací v New Yorku (IAJF) a Institutem pro hlasy svobody (iVOL).

Mezi účastníky návštěvy byli: Foad Pashai, generální tajemník Íránské ústavní strany a člen správní rady iVOL; Khosrow Beitollahi, bývalý člen císařského íránského letectva a hlavní poradce Íránské ústavní strany; Amir Hamidi, ředitel iVOL a spolupředseda delegace a bývalý důstojník amerického ministerstva spravedlnosti a atašé amerického velvyslanectví v Abú Dhabí; a Ahmad Batebi, bývalý íránský novinář, který strávil téměř 15 let ve vězení v Íránu jako politický vězeň, než uprchl a vydal se do Spojených států, kde nyní žije.

Během své návštěvy navštívila íránská delegace cestu po severním Izraeli, kde mohli nahlédnout do Libanonu, který ovládají teroristé z Hizballáhu. Setkali se také s veliteli IDF, kteří hlídkovali na stanovišti a obdrželi instruktáž od Sharon Sheffer z kanceláře FIDF v Izraeli.

Zatímco na základně mával Batebi starou íránskou vlajkou, která sahá až do doby před islámskou revolucí, mohli ji zahlédnout teroristé Hizballáhu, stojící na libanonské straně hranic. Hizballáh je sponzorován Íránem a je jednou z největších vojenských hrozeb, kterým dnes Izrael čelí.

"Když jsem vyrůstal v Íránu, učili mě nenávidět Izrael a jeho armádu, ale když jsem navštívil základnu izraelské armády a setkal se se skutečnými izraelskými vojáky, chovali se ke mně jako k rodině." Vehnalo mi to do očí slzy, “řekl Batebi. "Tito mladí muži a ženy si cení života, na rozdíl od Islámské republiky, která oslavuje smrt."

H. Lukešová 23.7.2021 12:34

Dodal: „Izraelští vojáci mi řekli, že zatímco chce režim ublížit Izraeli, vědí, že představitelé režimu nereprezentují íránský lid. Chtěli, abych poslal všem Íráncům zprávu, že mají velkou úctu k íránskému lidu a bohaté íránské kultuře. Opravdu doufám, že jednoho dne budou obyvatelé Íránu moci navštívit Izrael, takže vše všechno uvidí na vlastní oči. “

"Bylo mi ctí spolupracovat s našimi drahými přáteli z IAJF na podpoře této jedinečné mise," řekl výkonný ředitel FIDF Long Island Chapter Pninit Cole. "Byli jsme nadšeni, že můžeme být součástí zajištění základní návštěvy a vytvoření příležitosti pro elitní skupinu aktivistů, aby byli na vlastní oči svědky reality bezpečnostních výzev v Izraeli a byli také svědky morálky a lidskosti izraelských vojáků."

I. Štípek 23.7.2021 12:39

A všichni si na oslavu íránsko-izraelského nerozborného přátelství dali tom a jerry zmrzlinu.

H. Lukešová 23.7.2021 12:43

Upřímně já jsem zmrzlinu tom a jerry neznala, poprvé jsem o ní četla na Arutz Shevě a pak od pana Stejskala a upřímně jsem ji v České republice ani neviděla, ale asi jsem neprojela celou Českou republiku.

I. Štípek 23.7.2021 12:55

Luki, vy jste nesestřelitelná. Obdiv!

S. Landa 23.7.2021 16:35

Tu "Tom&Jerry" mají v každé sámošce, v kdejakém fast foodu jí nabízejí v pixle jako dezert. Já moc zmrzliny nejím, ale je fakt, že proti českým zmrzlinám v obchodech je to vyšší liga. Ale osobně o trochu víc uznávám Haagen Dazs...

Vybodni se na politiku, vyjeď z Horní Dolní někam do přírody a na cestu si kup krabičku libovolné zmrzliny, udělá Ti to dobře. Léto za chvíli skončí, v zimě u kamen budeš litovat, že jsi ho prožila u počítače...

H. Lukešová 23.7.2021 16:58

No já právě také zmrzliny moc nejím a neznám většinu značek zmrzlin, ani Haagen Dazs neznám, a v té naší Horní Dolní "Tom&Jerry" zmrzlinu nevedou a v supermarketech se po zmrzlinách nepídím a do fast foodu nechodím, takže mé znalosti o zmrzlinách jsou prakticky nulové. :-)

T. Kohout 23.7.2021 23:56

Tak ona je z Burlingtonu ve Vermontu. O zmrzlinu se moc nestarám, mě stačila vanilková ze zmrzlinárny naproti Vel. paláci (vedle automatu) za 70 haléřů, mluvím o asi 1961. Ale Tom + Jerry je hodně známá jako velký kasovní úspěch. Ve Vermontu prima. Vermont mi připomíná českou krajinu.

K. Křivan 23.7.2021 11:13

Krucifix, kde tu zmrzlinu prodávají ? Chci ji koupit !

I. Štípek 23.7.2021 11:46

Obrovská reklama, taky jsem o ní nic nevěděl, až pihňa z toho udělal skandál.

T. Kohout 23.7.2021 23:58

Všude.

H. Lukešová 23.7.2021 10:55

Dne 23.7.2021 Rabín Regionální rady Samaří Elyakim Levanon těsně unikl zranění během teroristickém útoku, uvádí novinář Dvir Amar. K útoku došlo poblíž arabské vesnice Huwara, zatímco rabín Levanon jel domů ze svatby syna rabína Tzvi Goldfishera. Arabové začali házet předměty na jeho vozidlo a pronásledovali ho na určitou vzdálenost a v jednom okamžiku se jednomu Arabovi podařilo zachytit vozidlo a rozbít přední sklo kovovou tyčí.

Jen o den dříve byli tři židovští chlapci napadeny poblíž stejného místa, když projížděli vesnicí Jamma'in. Arabové zahlédli jejich auto, a když si uvědomili, že cestující jsou Židé, začali je pronásledovat a doháněli je poblíž Huwary. Jeden ze tří byl zraněn a další dva uprchli a strávili noc skrýváním se v křoví poblíž Yitzharu ve strachu, že by je dav našel. Těsně unikli lynčování.

I. Štípek 23.7.2021 11:04

Napadeni, Luki, napadeni s měkým. Ale důkazy hovoří, že si to ten netanjahuovský novinářský poskok kompletně vymyslel.

H. Lukešová 23.7.2021 11:09

Ano, máte pravdu, chlapci napadeni s měkkým, nejedná se o dívky, přehlédla jsem, když jsem článek v rychlosti překládala, ale jinak je vše pravdivé, vy tady jen melete palestinskou propagandu, nic víc, nic míň. Tečka.

K. Křivan 23.7.2021 11:14

Ano ten kre ten mmele jen palošské sr...y.

I. Štípek 23.7.2021 11:48

A křyváč mele příkazy zionských ovladačů.

H. Lukešová 23.7.2021 12:00

Česky se píše sionistických ovladačů... Jinak jste dnes nějak rozvrkočený... asi tím vedrem. Palestinianismus, tj. podpora palestinských teroristů udělá s charakterem a myslí hrozné věci.

H. Lukešová 23.7.2021 12:18

Je to palestinianista.

I. Štípek 23.7.2021 12:40

Zkratka pro palestinského pianistu.

B. Rameš 23.7.2021 10:54

Do včerejška jsem o tom výrobci vůbec nevěděl a nikdy tu zmrzku nekoupil, tudíž jej ani bojkotovat nemohu, jen pokračovat v zajetých kolejích. Ostatně, při pomyšlení na to, že konzumací zmrzliny plním něčí sociální misi se mi poněkud zvedá žaludek.

J. Ziegler 23.7.2021 10:29

Jsem pro bojkot zmrzliny Ben&Jerry'

I. Štípek 23.7.2021 10:54

Ziegler žere Ruskou!

H. Lukešová 23.7.2021 10:59

A co vy, vaše oblíbené jídlo je jistě kebab...

I. Štípek 23.7.2021 11:05

Arabiata!