19.1.2022 | Svátek má Doubravka


Diskuse k článku

IZRAEL: Hrozba útoku na Írán se stupňuje

Izraelský premiér Naftali Benet si po srpnovém jednání s americkým prezidentem Joem Bidenem pochvaloval jeho slib, že „Spojené státy nedopustí, aby Írán získal jadernou zbraň“. T

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Navrátil 22.10.2021 8:03

Izrael zcela správně postupuje v souladu v vlastními sobeckými zájmy státu a svých občanů. Fiala a jeho pětikolka by v této situaci poslali poníženou supliku do Teheránu (Bruselu) a vyslali delegaci k milým krajanům do Mekky (Mnichova).

V. Novák 22.10.2021 7:11

Vážně hodlá Izrael kvůli pár kilo nízko obohaceného uranu riskovat agresi vůči řádnému členu ŠOS, tedy spojenci Ruska a Číny? Mezi 20% a nejméně 80%, lépe k 95% zbrojního uranu je značný rozdíl, jak zajisté víte, neb jsem vám to psal už několikrát.

A nemohla byste mi zjevit, proč by měl zrovna Írán dodržovat smlouvu, kterou USA zrušily, čemuž evropští signatáři nedokázali vzdorovat? Pokud chce Biden nedat Íránu další důvod nefunkční smlouvu nedodržovat, nechť prostě obnoví americké dodržování původní smlouvy. Nic netřeba dohadovat nově a míček je na americké straně.

J. Jaroš 22.10.2021 8:13

Inu,pane Novák (k 7,11), možná se Izrael poučil z politiky světových velmocí v letech 1933 až. 1939. Žijí v přesvědčení, že existuje mezinárodní smlouva o nešíření jaderných zbraní. Zřejmě se nedodržuje..Na dodržování mįrové smlouvy z Versailles jejíž dosažení stálo miliony mrtvých a zmrzačených v I.WW. se také netrvalo. To svět stálo další desítky milionů mrtvých ,zmrzačených a Šoa.

V. Novák 22.10.2021 9:25

Inu, pane Jaroš, smlouva o nešíření jadrných zbraní existuje a její signatáři ji dodržují. Včetně Íránu. Nedodržuje ji Izrael - ale ten ani nemusí, protože ji nepodepsal.

Tudíž vaše argumentace je zcela mimo mísu.

K. Křivan 22.10.2021 17:52

Iránu nevěřím ani dnešní datum.

V. Kolman 22.10.2021 9:30

Není "kilo" jako "kilo".

O dodržování řádně uzavřených smluv by vám mohli vyprávět Ukrajinci:-(:-(:-(

V. Novák 22.10.2021 9:44

Kilo je kilo.

Ukrajinci si můžou stěžovat tak leda na to, že si naběhli na vlastní představy o EU.

V. Kolman 22.10.2021 10:39

Já o voze, vy o koze pane V. Nováku.

Pochopitelně: "kilo je kilo", to nikdo nerozporuje. Ale není kilo jako kilo. Pusťte si na nohu kilové závaží a potom kilo peří. Poznáte v účincích jistý rozdíl.;-D

Podobně se smlouvami. Nerozebíral jsem důvody, ale zmiňoval jsem se o samotném FAKTU!!, že Rusové smlouvu, řádně uzavřenou s Ukrajinou porušili. A potom lhali cosi o "zelených mužících", "vojácích (s plnou výzbrojí;-D) na dovolené.......

V. Novák 22.10.2021 14:27

Kterou smlouvu, pane V. Kolmanne Rusové porušili?

O ruských vojácích na dovolené lhal kdekdo - ale Rusové to nebyli.

Co tam máte dalšího?

J. Lukavsky 22.10.2021 7:05

Israel ví, že spolehnout se může jen a jen na sebe, na svoji armádu. A podle toho také dělá. Arabové si v pravidlných intervalech ověřují, že Alláh na ně hodí bobek a že dostanou na budku. Ti chytřejší se poučili (Egypt). Nu a Persie si to potřebuje vyzkoušet také. Není nad vlastní zkušenost! J.L.

D. Bowman 22.10.2021 10:47

On se ale na vlastní armádu spolehnout nemůže. Nemá na to kapacity. A tak se spoléhá na Američany resp. na svoji lobby tam. Která ale tlačí na pilu moc okatě a v kombinaci s nezvládnutím své "multikultiurní" diaspory ztrácí i jejich podporu.

M. Adler 22.10.2021 4:57

Vážená paní, a nemohlo by iránské obnovené harašení zbraněmi a celkové zostření politické situace korelovat s vytlačením Trumpa z Bílého domu a nastolení Bidena a jeho loutkovodičů? Pokud ano, nestálo by to za zmínku? Zabýváte se touto problematikou už dlouho. Jak myslíte, že jsou Biden a jeho cháska Izraeli spolehlivým spojencem? (Tedy - komukoliv?) Vsadila byste na ně vlastní život?!

D. Bowman 22.10.2021 11:07

Trump je od válu. Nemá cenu riskovat animozitu s novými pány, kteří jsou na něj alergičtí. To dal jasně najevo i Netanjahu, když odmítl pochválit Trumpa za Abraham Accords v telefonickém rozhovoru a následně byl mezi prvními, kdo poblahopřál Bidenovi k vítězství.

V první řadě jde o peníze. Tohle kecání o Íránu (jakkoliv pravdivé) je jen nástroj, jak zajistit přísun prostředků od US daňových poplatníků. O faktických vojenských krocích by se do TV nekecalo. To jen, že se v Kongresu jedná o rozpočtu.

Byl bych v klidu. Zlý jazykové sice tvrdí, že se zatčením Maxwellové a oběšením se Epsteina na toaletním papíru mají těch pák méně. Ale zase ten pokus o vydírání kongresmana Gaetze, nasvědčuje, že to nebyla jediná operace. Navíc, všichni "ministři" v Bidenově kabinetu až na Kamalu a ministra obrany jsou etnicky Židé.

Ti by sice radši vládli celému světu ve jménu Open Society a nad Izraelem jako národním etnickým státem, leckdy ohrnují nos ale když přijde na lámání chleba, tak krev není voda....zvláště když to stvrzujete genitálním mrzačením svých synů.

L. David 22.10.2021 0:13

Izraelci by si měli připomenout důkladněji, jak to dopadlo v roce 1938 v Mnichově a rychle se podle toho zařídit!!

V. Kolman 22.10.2021 10:55

Však to Izraelci také dělají a neponechávají nic náhodě.