21.9.2021 | Svátek má Matouš


IZRAEL: Etnický teror

14.10.2015

Židovské obyvatelstvo Izraele se v posledních dnech a týdnech stává terčem brutálních a vražedných útoků. Na civilní osoby i na příslušníky bezpečnostních složek útočí kameny, zápalnými lahvemi, ale bohužel i noži a střelnými zbraněmi ti, kterým se v médiích říká “Palestinci”.

Na výčet všech zločinů, které se odehrály jenom za poslední dva týdny, by nestačilo několik stran textu. Za všechny zmiňme alespoň manžele Henkinovy, zastřelené před očima jejich čtyř dětí, či dvojnásobnou vraždu Aarona Benetta a Nahmia Lavi u Lví brány v Jeruzalémě. Jenom tento týden už má takovouto bohatou a smutnou statistiku:

Pondělí 12.října
- u Lví Brány v Jeruzalémě se při kontrole vrhl útočník na policistu s nožem
- na ulici Haim Bar Lev se žena pokusila pobodat policistu
- ve čtvrti Pisgat Ze ́ev dva útočníci ve věku 13 a 15 let pobodali 25letého muže a 13letého chlapce
- Jeruzalém, útočník v autobuse bodl muže do hlavy, pokusil se vzít zbraň vojákovi

Úterý 13.října, pouze dopoledne!
- jedna osoba vážně a dvě lehce zraněny při útoku nožem v Ra’anana
- jeden muž zabit a 16 zraněno při útoku dvou teroristů střelnou zbraní a nožem na autobus v Jeruzalémě - Armon Hanatziv
- jeden muž zabit a několik zraněno na ulici Malchei Yisrael v Jeruzalémě, najetí autem do lidí
- jedna osoba lehce zraněna při dalším útoku nožem v Ra’anana

Nejsou zmíněny desítky útoků kameny na jedoucí auta, zápalné lahve.

O atmosféře teroru a vraždách však ví jenom málokdo, protože média i politici až na některé výjimky svorně mlčí. V horším případě dochází k mediální manipulaci, kdy titulky i obsah zpráv vzbuzují zřejmě záměrně dojem, že trpícími obětmi jsou právě “Palestinci”. Obsah zpráv přesně naplňuje to, co nedávno řekl britský premiér James Cameron:

„Když řeknete ́násilí v Londýně není ospravedlnitelné, ale sebevražedné bomby v Izraeli jsou něco jiného ́, pak jste také součástí problému. Nevědomky, nebo ne, a v mnoha případech to není nevědomky, poskytujete pomoc těm, kteří chtějí spáchat násil, nebo chtějí přimět k jeho spáchání někoho jiného.“

To, co se děje v Izraeli v těchto dnech, je možné oprávněně označit za etnický teror. Cílem útoků jsou Židé bez rozdílu věku, pohlaví, vzezření a pokusy o vraždu se dějí po celé zemi. Jerualémský starosta Nir Barkat mluví o zatím nikdy nezaznamenaném stupni štvaní a podněcování mladých Arabů, kteří jsou promyšleně posíláni do útoků, které téměř vždy skončí jejich smrtí. Křečovitá snaha médií a evropských politiků tlumočit nám propagandistické lži namlouvající světu, že jde o takzvané “osadníky” a “extrémisty”, se díky nezávisle sdíleným zprávám míjí účinkem. Jak novináři, tak profesionálové politické scény totiž zjevně nevnímají, že již nejde bez rizika odhalení zamlčovat a překrucovat, že se informace šíří i jinudy než jen mainstreamovými kanály. Sociální sítě a internet umí rychle dopravit pravdu a fakta během okamžiku komukoliv, kdo se o ně zajímá.

Nestačí ale jenom sedět u monitorů a klávesnic. Proto půjdeme v neděli 18. října ve dvě hodiny odpoledne na Václavské náměstí, pod koně. Půjdeme tam ukázat, že víme a že je nás hodně. Přijdeme tam a vzkážeme do Izrale, že vnímáme, co se tam děje, a našim politikům a novinářům, že to víme i přes jejich úporné mlčení.

Na shromáždění na podporu Izraele zve kongregace Bnej Israel, Židovská liberální unice, Mezinárodní křesťanské velvyslanectví v Jeruzalémě, Liga proti antisemitismu a facebooková skupina Podporujeme Izrael.

18.10.2015, 14:00 hodin - Praha, Václavské náměstí, pod svatým Václavem

shromáždění na podporu Izraele1
Vyhrajte 1 000 Kč na kočárky a další dětské zboží od ovocných příkrmů Deva
Vyhrajte 1 000 Kč na kočárky a další dětské zboží od ovocných příkrmů Deva

Společnost Deva Nutrition, český výrobce vysoce kvalitních dětských příkrmů, pro nás připravil soutěž o vouchery v hodnotě 1 000 Kč!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.