2.8.2021 | Svátek má Gustav


Diskuse k článku

IZRAEL: Etnická miniválka

Zprávy z Izraele se netýkají jen raketové války mezi Hamásem a Izraelem. Je tu něco nového, násilnosti mezi Izraelci židovské a arabské národnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Krátký 17.5.2021 14:20

Merkelbaba odchovaná mládežnickou odnoží komunistické strany NDR je hlavní autorkou současného marasmu v německé - potažmo západoevropské civilizaci - a teď v klidu odchází "po dobře odvedené" práci na "zasloužený" odpočinek - kdo si troufne ji volat k odpovědností - he ?!!?!!?!!

V. Kuhaj 17.5.2021 8:42

Zrovna nedávno se objevil článek, jak jede žid v autobuse, a vtom dostane ránu pěstí od Araba, až mu spadne klobouk. Jiní Arabové si to pobaveně natáčí na mobil a pak dávají na net, pro pobavení taky ostatním. A to nejsou jediné útoky. Takže Izraelci se začali (konečně!) bránit, asi i emotivně, takže následoval nyní patřičně rozmáznutý případ s napadením Araba, který zřejmě neútočil. Ale na bezdůvodné bití je hněv, spojený s emocí, normální reakcí. Zbití Araba bylo ve všech možných mediích vyskloňováno už ve všech pádech. Možná by už konečně mohl někdo patřičně rozmazávat i to bití Židů.

D. Rajninec 17.5.2021 10:09

Ale lepšie vtipné videjko bolo ako izraelská polícia za podpory armádnych tankov deložovala palestíncov z domov , ktoré údajne obsadili pred 60 rokmi . Ale dnes sa našli ludia , židia , ktorí vyhrabali b niekde na povale , že údajne ich prarodičom tie domy predala nejaká "neznáma " organizácia v roku 1948.

V Izraeli asi neplatí zákon o vydržaní ?

A takto nenápadne začala tá dnešné intifáda ....8-o človek iba neveriacky oči otvára !

Ale to vy sa možno stalo aj u nás , keby pár drzích sudaťákov prišlo a začali sa domáhať domov, polí , lesov fabrík po svojom dedeček !

M. Krátký 17.5.2021 14:22

blbe !!!!!!

J. Nevrkla 17.5.2021 8:12

Člověk si klade otázku, jestli to bude časem vypadat jinak v evropských zemích s větším počtem muslimů. Obávám se že ne. Potěš pánbůh.

V. Kain 17.5.2021 8:41

Budou muset zahájit selekci.Ne všichni arabové si zaslouží využívat bohatý sociální systém Izraele a ještě se chovat jako na dobytém území.Muslim se nikdy nebude v křesťanské zemi integrovat.Ti kteří si myslí že ano,tak by měli s nimi žít.

M. Grundmann 17.5.2021 9:43

Podle mě se příliš zdůrazňují náboženské rozdíly. Etnické rozdíly jsou mnohem důležitější. A každé etnikum je různé a problematika soužití s ním je jiná. Osobně jsem s muslimy žádný problém neměl a mám mezi nimi dobré přátele.

H. Lukešová 17.5.2021 10:11

Tak Arabové jsou většinově muslimové a Židé vyznávají judaismus. A Arabové běsnící v izraelských městech jsou vyznáním muslimové a imámové v mešitách je vyhecovali k děsivým zvěrstvům, no staly se z nich krvelačné davy jak řekl izraelský prezident Reuven Rivlin.

M. Grundmann 17.5.2021 12:42

Náboženství je obvykle pouze záminka nebo metoda mobilizace. Důvody nepřátelství jsou většinou naprosto jiné. Židé nebyli v Evropě pronásledováni kvůli náboženství, jejich přechod na křesťanství nebo začlenění se do společnosti pronásledování nezabránil.

Konflikt mezi Araby a Židy v Palestině je územní konflikt. Vše ostatní je pouze propaganda z obou stran.

D. Bowman 18.5.2021 17:16

To není pravda. Konvertité se plně asimilovali. Logicky. První Křesťané byli Židé.

To etnické pronásledování nehledě na víru je relativně nový "výdobytek" spojený s ústupem Křesťanství a resurekcí etnických, národních, rasových filosofií tj. krev silnější než voda a silnější než nějaké universalistické principy.

M. Grundmann 18.5.2021 17:33

Bohužel nemáte pravdu Vy. Španělsko ve středověku pronásledovalo Židy a řada jich konvertovala. To jim však příliš nepomohlo, protože inkvizice si na ně zasedla stejně. Kvůli myšlenkám kromě levicových intelektuálů nikdo nebojuje, bojuje se o bohatství, zdroje, moc či ženy. Ideologie je pouze vhodnou záminkou.

D. Bowman 18.5.2021 18:31

Inkvizice kolem conversos byla epizoda. Která se udála jen u čerstvých konvertitů, právě protože bylo podezření na jejich neupřímnost, díky vyhrocené situaci související s nově získanou autonomií.

Katolické Španělsko nemělo obecně problém s původně Maurskými nebo Židovskými křesťany. Po pár generacích bez problémů splynuli...pokud odmyslíme individuální "rasismus".

Ta averze vůči Židům souvisela mimo jiné i s tím, že je Maurové používali jako administrátory. A židovští obchodníci se podíleli na obchodu s křesťanskými otroky v oblasti (a to hluboko až do období Ottomanské říše).

Bojuje se o moc - bohatství a ženy jdou s tím ruku v ruce 8-o

Jak moc vybojovat a jak se bude žít pak, kdo bude mít jaký status atd. apod. je součástí toho procesu (rekrutace) a náboženství dává takový obecný přehled, jak ta moc bude vypadat. Ideologie tak není jen záminka. Těžko zlanaříte rekruty a investory, když jim neřeknete, jak to bude vypadat, až vyhrajete ;-)

H. Lukešová 17.5.2021 7:13

Dávat dohromady na stejnou misku vah arabské běsnění proti Židům v izraelských ulicích a židovský hněv, projevující se v hněvu malinké části židovské veřejnosti proti Arabům je nesmyslné.

Byli to první Arabové, kteří začali se surovým násilím proti Židům, ne nadarmo je izraelský prezident Rivlin nazval krvelačným davem a snahou o odplatu ze strany některých Židů, kterým se nedá divit, když Arabové spáchají velké pogromy v Lodu, v Jaffě, Haifě...

Ukazuje se, že Arabové, tedy obecně muslimové, jsou k lidem nemuslimského vyznání nepřátelští všude, to, co se děje v Izraeli, se děje již i ve Francii, v Německu, VB, jen o tom média neinformují. Zápas Židů a Arabů v Izraeli je válka mezi civilizací (Židy) a krutým barbarstvím- islámským terorismem (Araby). A proto je principiálně nutné stát na straně Židů.

I. Pávek 17.5.2021 7:31

Napsala jste to přesně paní Lukešová, ale tady vám bude rozumět jen pár těch, kteří ještě vykazují lidské myšlení. Však to tady brzy bude zřejmé.

V. Kuhaj 17.5.2021 8:42

R^!

J. Urban 17.5.2021 11:02

Ano.R^

J. Kočvar 17.5.2021 14:25

Zakladatel teroristické Lidové fronty pro osvobození Palestiny Gerorge Habbáš byl pravoslavný křesťan, vyhnaný z Lodu při vzniku Izraele.

H. Lukešová 17.5.2021 14:53

Nikdo vyhnán nebyl, Arabové začali proti Židům v Izraeli vyhlazovací válku, Židé se bránili, naopak přemlouvali arabské obyvatelstvo, aby neodcházelo a ukázalo se, že to byla chyba, kdyby Arabové skutečně odešli, teroristé, Židé by měli klid.

J. Kočvar 17.5.2021 16:49

Palestinští křesťané zakládali protiizraelské organizace, protože Mohamed nenáviděl Židy? Fascinující.

Rozkaz vyhnat Araby z Lodu bývá připisován přímo Jicchaku Rabinovi, pozdějšímu izraelskému premiérovi.

H. Lukešová 17.5.2021 17:21

Arabové začali proti Židům válku, k vyhánění nedocházelo, kdyby ano, byl by Izrael čistě etnicky židovský stát a ukázalo se, že byla chyba, že Židé Araby nevyhnali, tak jak Arabové vyhnali Židy ze svých zemí, či my když jsme vyhnali sudetské Němce... etnicky homogenní státy mají nejmenší problémy.

J. Kočvar 17.5.2021 17:29

Takže radši vyženete arabské křesťany, aby neměli Židé problémy?

H. Lukešová 17.5.2021 17:35

Tak pokud páchají teroristické útoky proti Židům a bojují s arabskými muslimy ruku v ruce proti Izraeli, tak jsou stejní jako muslimové a byl by to krok naprosto ospravedlnitelný, naprosto, bez výhrad.

J. Kočvar 17.5.2021 17:47

Křesťan Habbáš ovšem založil protiizraelskou organizaci až potom, co ho vyhnali.

Málokdo by si bez odporu nechal sebrat část svého území, aby uspokojil přistěhovalce z jiných kontinentů, přičemž ještě v předvečer vzniku Izraele Židé představovali pouze třetinu obyvatelstva Palestiny.

H. Lukešová 17.5.2021 18:54

Ale dříve se jednalo o židovské území. A arabské zalidnění území se uskutečnilo také v 19. století spolu s novodobou židovskou alíjou. Židé přinesli do Země izraelské pokrok, vybudovali města, zavedli moderní průmysl, zemědělství, udělali z Izraele klenot Blízkého východu.

Země izraelská byla pustou zemí bez obyvatel pro lid bez země, prokletou, nic v ní nebylo. A nechápu, proč chcete arabizovat a islamizovat Zemi izraelskou. Arabové mají 22 států, Židé mají jen jeden stát. Země izraelská patří Židům, jediným jejím právoplatným vlastníkům.

J. Kočvar 18.5.2021 0:31

Já chci, aby celé Středomoří bylo pořád římské. Ale fakta jsou taková, že v důsledku neblahých historických okolností byla Palestina v prvních desetiletích dvacátého století většinově arabizovaná a islamizovaná, zcela bez jakéhokoli mého přičinění.

Město Akko, které existovalo dávno před Židy, mělo v roce 1922 při prvním sčítání 6420 obyvatel, z toho Židů bylo 78. I v Tel Avivu s Jaffou byli Židé v menšině. V oblasti Beeršeby žilo asi 74 000 mohamedánů a 98 Židů, kteří tam sotva založili takovou prosperitu, aby tam nalákali ty spousty Arabů. Jenom počet těchto beduínů se takřka vyrovnal počtu všech Židů v Palestině.

H. Lukešová 17.5.2021 18:58

Fakta o Izraeli...1) V průběhu celých dějin nikdy neexistoval žádný státní útvar „Palestina“, a už vůbec ne „arabská Palestina“. Pod pojmem „Palestinou“ rozumíme geografické označení území nazývaného v dějinách Království Izraelské, Království Judské, Země Izraelská či křesťany nazývaného Svatá země. Na druhé straně rozhodnutí Ligy národů roku 1922 hovoří o tom, že židovská národní domovina má být znovuobnovena na místě zvaném Palestina. Na tomto území žili národy Židé, Římané, Arabové, Osmané, Čerkesové, vyznavači judaismu, křesťanství i islámu. Nejednalo se a dodnes se nejedná o arabskomuslimskou zemi.

2) Až do 30. let 20. století požadovali tehdy Arabové žijící v britském mandátním území Palestiny spojení s francouzským mandátem Sýrií a Libanonem, jelikož považovali tuto oblast za jižní Sýrii.

3) „Palestinský arabský národ“ v dějinách nikdy neexistoval. Sami arabští obyvatelé tehdejší „Palestiny“ se považovali za jižní Syřany. Arabský konflikt s Izraelem není bojem o území, ale boj mezi islámem a judaismem, zda-li Židé mají vůbec nějaký nárok mít svůj stát právě na území dnešního Izraele. Pro Židy se tudíž jedná o samotný boj o život.

4) Izrael není koloniální projekt. Židé jsou původním obyvatelstvem, samotní Arabové jsou skuteční kolonialisté a imperialisté, kteří vyšli z Arabského poloostrova na začátku 7. století, dobyli a obsadili židovskou domovinu, jejíž jméno „Judea“ změnili Římané na „Palestinu“ a masově zalidnili tuto zemi v průběhu 19. století, kdy započalo novodobé židovské přistěhovalectví do Země Izraelské.

5) Tehdejší rozhodnutí Britského mandátu (tedy před rok 1939 než Britové zneplatnili Balfourovu deklaraci z roku 1917 a začali podporovat výhradně Araby), podpořilo více než 50 zemí, uznalo židovské urovnání na celé zemi západně od Jordánu (tj. Stát Izrael, Judea a Samaří, Gaza) na východ od řeky Jordán se nachází dnešní stát Jordánsko, tam se Židé usazovat nesměli.

H. Lukešová 17.5.2021 18:59

6) Židovské osady v historické židovské vlastni nemůžou být „ilegální“.

7) Pokud má být někdy situace vyřešena na základě dvoustátního řešení, nemůže být zřízen jeden čistě arabský stát bez Židů a druhý stát židovský i s arabským obyvatelstvem. Je nemyslitelné a nespravedlivé vůči Židům prosazovat jeden čistě etnický arabský stát.

8) Arabové první prováděli etnické čistky za pomocí teroristických útoků v podobě vražd, drancování a ničení židovských domů, majetku a polí v období 1920-1948. Zhruba 20,000 Židů bylo vykořeněno ze svých domovů v lokalitách Hebronu, Jeruzaléma, včetně Gazy, Nábulusu, Jeninu, Jericha, Tul Karmu, Gush Etzionu a dalších míst.

9) Arabové vždy odmítli jakoukoliv diplomatickou nebo politickou dohodu, stejně jako jakýkoliv kompromis, včetně vyjmutí Transjordánska z mandátního území pro židovskou vlast, několik návrhů na rozdělení mezi roky 1937-1939, stejně jako konečný návrh rozdělení na základě rezoluce OSN z 29.11.1947. Posléze Arabové odmítli nabídku Izraele o vrácení všech území za zelenou hranicí 1967, které Izraelce dobyli v průběhu Šestidenní války, tj. nabídky izraelských politiků Dajana, Allona, následně Barakovu mírovou dohodu z roku 2000 a nakonec mírové návrhy Olmerta, Livni a Netanjahua.

10) Palestinská samospráva je nedemokratickou diktaturou, kterou ovládá řada konkurenčních teroristických bojůvek. Prakticky zde neexistují politická, lidská a občanská práva pro její vlastní arabské obyvatele. Palestinští politici jsou neústupní, nepodporují mír a koexistenci s Židy a Izraelem, zatímco protižidovské předsudky jsou v palestinské společnosti vštěpovány prostřednictvím jejího vzdělávacího systému od nejnižších stupňů.

H. Lukešová 17.5.2021 19:00

11) Palestinská samospráva odměňuje terorismus, přijala politiku „výplatu za vraždy“, tj. motivuje své obyvatele k vraždění Židů z důvodu, aby jejich rodiny mohly získat peníze.

12) Pokud má být někdy nastolen konečný mír mezi Izraelem a Palestinci, musí mu předcházet uzavření úplného míru mezi OOP/Fatahem a Hamasem a poté, co Arabové odstraní ze svého vzdělávacího systému protižidovské výlevy a výzvy k páchání teroru.

R. Langer 17.5.2021 6:22

No, pořád platí, že kde muslim, tam nebezpečno. :-(

P. Burda 17.5.2021 6:39

Nikoli muslim, ale BLB. Bez ohledu na jeho vyznání, národnost, vzdělání. Ateista je stejné nebezpečný jako věřící, katolík jako evangelík nebo muslim.

Chce to jen trochu zaslepenosti a víru v to, že "já" jsem ten lepší než "oni".