16.6.2021 | Svátek má Zbyněk


Diskuse k článku

IZRAEL: Etnická miniválka

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Bowman 18.5.2021 16:58

Válka je většinou etnická. Krev není voda. 'Jen mé sémě přežije' je mocný ego imperativ. Rodina, klan, kmen, národ, rasa...

Židé si kolem toho dokonce vybudovali striktně kmenové náboženství.

To má spoustu výhod, pokud je váš cíl kontinuita kultury a etnika. A spoustu nevýhod - antagonismus sousedů, krvesmilstvo.

Univerzální (neetnická) naboženství tohle většinou obrušují ale Islám je zrovna dost nevybíravej (konvertuj nebo zemři).

Takže tam klid jen tak nebude, ikdyby Židé přestoupily třeba na inkluzivní Buddhismus.

Prostě buď Araby odsunou nebo Arabové odsunou nebo konvertují je. A nebo se to bude řezat dál, k velké radosti všech radikálů a elit. Když se plebs řeže mezi sebou, faraón spí klidněji.

M. Grundmann 18.5.2021 17:35

V tomto bodě s Vámi zcela souhlasím. Vždy se najde nějaká záminka. Je úplně jedno jaká. Proto ani nemá smysl důvody obou stran analyzovat.

D. Bowman 18.5.2021 18:43

Některé záminky jsou lepší nebo nebezpečnější než jiné. Navíc pokud odstraníte-nahlodáte záminku, minimálně intezita bojů může utichnout. Takže bych se analýzám v této oblasti tak uplně nebránil.

V. Klepetko 17.5.2021 22:33

Obnovit činnost Poručenské rady OSN a oficiálně svěřit Západní břeh a Gazu Izraeli jako poručenské území OSN, a to minimálně na 30 příštích let, se vší odpovědností za jeho rozvoj! Sídlo poručenského Vysokého úřadu by mohlo být ve Východním Jeruzalémě...

Proč by to nemohlo fungovat? Model mandátní správy se velmi dobře osvědčil všude, kde byl v posledních 100 letech uplatněn, a sami arabští obyvatelé Palestiny zjevně nejsou na nějakou vlastní státnosti zatím připraveni, a tato falešná a nesplnitelná vize se zdá být zdrojem všech konfliktů a problémů...

L. Zídek 17.5.2021 18:32

Multikulti v přímém přenosu...

M. Krátký 17.5.2021 13:20

Na Novinky.cz čtěte :

Znásilněte Židovky, hlásali propalestinští demonstranté v Londýně

co dodat ??? i čeština trpí !!!!!!

H. Lukešová 17.5.2021 13:31

Co čekat od zastánců palestinského terorismu? Vůbec nic dobrého. Kdo podporuje palestinské Araby, podporuje terorismus, vraždy a ničivý zběsilý antisemitismus.

P. Černý 17.5.2021 17:22

V tom případě možná platí i to, že kdo podporuje izraelské židy, podporuje .... (dtto)... nacismus.

H. Lukešová 17.5.2021 17:32

Ne, neonacisté v Německu podpořili palestinské Araby, mávali palestinskými vlajkami. Nacisté odjakživa již za doby jeruzalémského Muftího podporovali palestinské Araby. Podpora Izraele je otázkou principu a všelidských hodnot. Izrael má právo bránit sám sebe. Kdo podporuje izraelské Židy podporuje slušnost a všelidské hodnoty.

P. Černý 17.5.2021 17:56

To o té podpoře palestinských Arabů nacisty mi připadá přitažené za vlasy. Ale o to mi nejde.

Pan Kolman má pravdu. Principem izraelské politiky je nikdy nedovolit vznik jakéhokoli statusu quo na palestinských územích. Takže je jasné, že Izraelci systematicky sejí vítr a proto občas sklízejí nějakou tu bouřku.

Pokud tak činí s rozumem, dá se to z jejich pohledu ještě považovat za nějakou obranu. Arabové (ani Peršané) jistě nejsou svatousci. Ale začíná to vypadat, že už to Izraelci s tím statnim terorismem a arogantní politikou vůči Palestincum začínají přehánět, když už proti sobě poštvali i Turecko a Činu.

Mimochodem, na vás se dá pěkně uplatnit písnička od Pepy Nose. Začíná slovy: Země je kulatá... Jste tak protinacistická, že vás už skoro od nacistky nerozlišíme.

H. Lukešová 17.5.2021 18:51

O jakém státním terorismu mluvíte? Sebeobrana není státní terorismus. Nezlobte se prosím, ale váš slovník o Izraeli je téměř totožný se soudruhy komunisty z jejich plátku Haló novin, ti mají také plná ústa "izraelského státního terorismu" a podpory palestinských teroristů.

Není den, aby palestinští či izraelští Arabové nespáchali nějaký teroristický útok proti Židům. Jedná se o zfanatizované arabské krvelačné davy, kteří útočí na Židy v Lodu, Haifě, Jaffě, a dalších smíšených židovsko-arabských městech. Považuji za velmi urážlivé, když si někdo dovoluje popírat Izraeli tak přirozené právo jako je právo na sebeobranu.

T. Hraj 17.5.2021 14:54

Asi tak.

J. Ráž 17.5.2021 12:53

Jakýkoliv projekt spolužití lidí v jednom prostoru založený na multietnickém základu, vždy skončí vzájemným nepřátelstvím. Je jen otázkou času, kdy se to nepřátelství projeví násilím. A ta část obyvatel, která bude ustupovat, prohraje a životní prostor převezmou vítězové. Je to přírodní zákon, podle kterého přežívají jen ti, kdo jsou schopni svůj životní prostor ubránit. Držím palce Izraelcům, aby to dokázali

L. Severa 17.5.2021 10:06

Patrně se Muslimum v Izraeli nevedlo špatně. Určitě lépe než v Palestině. Nabízenou ruku ke smíru asi Muslim nikdy nepřijme, a to nejen v Izraeli.

K. Křivan 17.5.2021 9:46

Co takhle eliminovat arabské politiky v Israeli ? Všechny !

D. Rajninec 17.5.2021 10:03

Myslíte vyvraždiť , alebo iba odstaviť od válovu ?

H. Lukešová 17.5.2021 10:09

Stačilo by odstranit od válu, zbavit je veškeré moci a sebrat jim sociální dávky, které v Izraeli pobírají a zbavit je veškerých výhod a blahobytu, které v Izraeli zažívají. Arabské obyvatelstvo v Izraeli je bohužel pátou kolonou nepřítele a Židé v Izraeli by s tím měli začít počítat.

D. Rajninec 17.5.2021 10:15

Že iba žartujete ? Celá bývalá Palestína je domov židov, arabov a tých pár heretikov z ktorých sa stali krestania !

Nie je odvážne povedať , niekomu kto je niekde doma od dôb filištíncov / 3000 rokov +-/ , že je cudzí element ? Proti nim sme my iba barbarskí kočovníci čo pritiahli do našej večne vlasti pred 1500 rokmi +-. Ale rady máme ako potomkovia čínských cisárov .

P. Han 17.5.2021 10:39

Palestinci nejsou potomky Filištínů! Je to arabská náplava.

H. Lukešová 17.5.2021 11:14

Odpověděl pan Han, Filištíni neexistují, tzv. Palestinci jsou Arabové, nelišící se od Egypťanů, Syřanů, Jordánců atd.

K. Křivan 17.5.2021 13:13

Člen výkonného výboru Organizace pro osvobození Palestiny (OOP) Zahír Músejn v rozhovoru pro nizozemský deník Trouw, v roce 1977:

Haifu, Jaffu, Beer-ševu i Jeruzalém. Jakmile jednou prosadíme naše právo na celou Palestinu, nebudeme váhat ani minutu a spojíme ji s Jordánskem."

konec citátu v holandském listu Trau 31. března 1977 "Žádný palestinský národ neexistuje. Vytvoření palestinského státu je pouze prostředkem pokračování našeho boje proti státu Izrael za naši arabskou jednotu. Ve skutečnosti dnes není žádný rozdíl mezi Jordánci, Palestinci, Syřany a Libanonci. O palestinském lidu mluvíme dnes pouze z politických a taktických důvodů, protože národní zájmy Arabů vyžadují, abychom jako účinný prostředek boje proti sionismu vyzvedli existenci zvláštního 'palestinského národa'.

Jordánsko jako suverénní stát s definovanými hranicemi nemůže uplatňovat nároky na Haifu a Jaffu. Jako Palestinec si však mohu nepochybně nárokovat Haifu, Jaffu, Beer-ševu i Jeruzalém. Jakmile jednou prosadíme naše právo na celou Palestinu, nebudeme váhat ani minutu a spojíme ji s Jordánskem..."

J. Kočvar 17.5.2021 23:41

To, že někdo mluví některým z arabských dialektů (nebo jazyků?), ještě neznamená, že se nijak neliší od někoho jiného, kdo mluví některým jiným arabským dialektem.

Arabové ze severu Arabského poloostrova se tak považují za nadřazené Jemencům, Egypťané se leckdy vůbec nepovažují za Araby v pravém slova smyslu, libanonští křesťané se (právem) prohlašují za potomky Féničanů.

K. Křivan 17.5.2021 13:00

Palestinského "politika" nelze zavraždit. Tak jako Heydricha, nebo jiného masového vraha. Odstavit od válu nemůžete někoho, koho živí fašističtí zločinci z Bruselu.

F. Navrátil 17.5.2021 9:20

Multikulturalismis nefunguje. Mennšina se musí plně integrovat, jinak nastává problém. Příkladem takové integrace jsou Drúzové, vyznavači šíitské odnože islámu, kteří si cení izraelského občanství a dobrovolně slouží v izraelské armádě. Faktem je, že islamisté je nepovažují za mohamedány. Například v Sýrii stáli na straně syrské armády a tvrdě bojovali proti Islámskému státu.

J. John 17.5.2021 9:05

Ani v ZOO není možné umístit všechna zvířata do jedné klece. Proč si z tohoto soužití nekompatibilních kultur nevzala poučení Merkel a její vítači? Nebo vše věděla a dopustila se tak zločinu proti vlastní zemi?

K. Křivan 17.5.2021 9:48

Protože Merkel je hnusná agentka východoněmeckého Gestapa Stasi. Merkel je zločinec.

D. Rajninec 17.5.2021 10:18

A nakoľko bola STASI a ŠTB iba filiálky KGB , tak mi to vychádza je jej riadiaci dôstojník bol plukovník Putin v časoch keď riadil expozitúru v Dražďanoch ?

Tante Merkel je Putinová V. kolona v Nemecku ? ;-D

J. Urban 17.5.2021 11:00

Vyhovuje-li Rusku destabilizace Nemecka a EU (ekonomicka, politicka) - o cemz vubec nepochybuji, pak Mutti Merkel to musi mit u Putina dobry, evidentne lepsi nez Zeman, Nemecko se na listinu nepratel nedostalo.

R. Langer 17.5.2021 11:15

To, že je Merkelbába Putinova děvenka tady píšu od začátku. A všechno tomu jenom nasvědčuje.

J. Urban 17.5.2021 10:59

Tentokrat souhlas!