21.10.2021 | Svátek má Brigita


Diskuse k článku

IZRAEL: Dvojí tvář, dvojí hlas

Stalo se. Rozhodnutím voličů, že do pozice jazýčku na vahách při sestavování povolební koalice v Izraeli se dostala arabská strana Raam. Disponuje čtyřmi mandáty, které mohou být vhod oběma táborům.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Lukešová 7.4.2021 6:54

No jo, ale Bibi Netanjahu uvažuje, že by se o Raam opřel při sestavování vlády y vyhrožoval Bezalelu Smotrichovi za stranu Náboženský sionismus, že ji zašlape do země, tj. kdyby se uskutečnily další volby postará se, aby Náboženský sionismus se nedostal do Knesetu. Pak se objevují informace, že by Bezalel Smotrich podporoval Likud zvenčí, tj. že by nebyl přímo v koalici, kdyby se Netanjahu přece jenom opřel o Raam.

Uzi Barch, šéfredaotor anglického webu Arutz Shevy vybízel Netanjahua, aby kandidoval na prezidenta, na jednu stranu by byl odklizen z politiky a strany Nová naděje a Yamina by přistoupily ke koalici vedené Likudem, které nesnáší Netanjahua, ale politikem by zůstal a vyhnul by se trestnímu stíhání, které na něho levicová elita upekla, s těmi úplatkářskými kauzami je to všelijaké.

Konec konců i nás Klaus i Zeman byli premiéři a pak prezidenti, Bibimu Netanjahuovi je 71 let, také už není úplně nejmladší a důstojně by zakončil politickou kariéru.