11.4.2021 | Svátek má Izabela


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Michael 23.3.2007 9:35

"Umírňování" Hitlera

Nechápu, jak židovský autor žijící v Izraeli může být stále tak naivní. Tato země (Československo) naneštěstí udělala už svou dostatečnou historickou zkušenost když se pokoušela "umírnit" Hitlera výměnou "území za mír" v roce 1938. Některým Izraelcům tato zkušenost zjevně chybí. Hamas, Fatah a OOP se liší od Hitlera jenom technickým způsobem teroru nikoli cíli. Pokud "Paletinci" dosud neuznali ani právo státu Izrael na existenci, pak by logicky Izrael neměl uznat žádné právo nějaké "Palestiny" na existenci. "Umírňování" Hamasu je smlouva s ďáblem, která může skončit leda tragicky. Taková smlouva bude platit přesně tak dlouho, dokud bude Hamas chtít, ani o minutu déle. I Korán a dějiny islámu znají příklady "strategických smluv", které se uzavírají aniž někdo počítá s jejich dodržením. V islámu je takové počínání morálně a teologicky ospravedlněné. OOP od svého založení měla v programu likvidaci Izraele. To jste vážně tak slepí?

MP

Milan 22.3.2007 14:15

Řešení v nedohlednu

Díky autorovi za věcně bez propagandy na jednu či druhou stranu napsaný článek. Věci se tam pohnou kupředu, až oba národy povedou vůdci s autoritou a odvahou jít i proti vlastním lidem a vlastním zájmům s cílem nalezení historického kompromisu. Taková doba ještě nenastala a zřejmě dlouho nenastane.

kopretina 21.3.2007 18:40

pan prezident T.G.M. prohlásil

Prezident první Československé republiky byl velkým sionistou a přítelem Židů. Sám prohlásil: "Hrdý Žid se rozhodne a povstane, že již nechce žít jako host mezi národy a vrátí se do své vlasti, odkud byl před 1800 lety vyhnán a bude žít normální život ve své zemi jako svobodný a důstojný člověk". Je ostuda, že se najdou Češi, co plivou na Izrael, zapomněli masarykovské dědictví ČSR.

Je normální, že se každé hnutí setkává se svými přívrženci a odpůrci. A nenechme se zmást. Sionismus vytvořil stát Izrael, je kořenem a smyslem existence židovského národa. Proto ti, co chtějí zničit židovský stát, zničit židovský národ útočí na sionismus. Ve světě, kde nepatří k dobrému jménu vyjadřovat klasický rasistický antisemitismus, je považováno za dobrou taktiku přenášet na sionismus všechny urážky a pomluvy, které tak dobře sloužily k urážkám Židů. V démonologii slovníku barbarů 20.století zaujal antisionismus místo klasického antisemitismu. Již Martin Luther King, ctihodný pastor jasně prohlásil: "Spíláte-li Sionistům, myslíte tím Židy. Mluvíte antisemitsky!".

Harpyje 21.3.2007 18:52

Re: pan prezident T.G.M. prohlásil

R^R^

Rys 21.3.2007 18:55

Re: pan prezident T.G.M. prohlásil

Masaryk bezpochyby svedl boj s antisemity a to mluvi pro nej. Nekdy ovsem zprudka reagoval a tak nevim jakymi slovy by ocenil dnesni israelskou vladu. Asi by je take nazval fasisty jako ja protoze by jiste neprehledl vyroky pana Liebermanna a chovani Israele ve valce proti Libanonu.

kopretina 21.3.2007 18:57

Re: Re: pan prezident T.G.M. prohlásil

Je třeba mít na paměti, že složí-li Arabové zbraně UBUDE násilí, složí-li Izrael zbraně, přestane existovat.Izrael není hloupý a bude se bránit, toť vše.

Harpyje 21.3.2007 19:03

Re: Re: pan prezident T.G.M. prohlásil

To je opravdu zbytečná spekulace! Pokud chcete dát najevo Váš odpor k vládě Israele, tak k tomu snad nepotřebujete TGM!  Rv

čtenář 21.3.2007 19:37

Re: Re: pan prezident T.G.M. prohlásil

No, vidím, že zase s chutí spekuluješ. Tak ti na to odpovím, že pokud by Masaryk měl možnost sledovat dnešní Izrael, tak by všechno poměřoval židovskou zkušeností z holocaustu. Na to by při svých soudech nezapomněl.

K tomu Liebermannovi: jestli nemáš klapky na uších a očích, tak bys měl vidět spoustu "liebermannů" v arabském, potažmo muslimském světě. Jenže ti tobě a tvým soukmenovcům a souvěrcům nevadí. I když se takhle producírují v zemích s nedemokratickým systémem ovládání lidí. To v Izraeli má pan Liebermann takové podmínky jako podobní týpci v USA, Británii, Francii, Německu apod.

Ale co na tom Rysovi záleží, pán je totiž živoucí ztělesněním demokrata ! Rv

Veruna 21.3.2007 20:27

Re: Re: Re: pan prezident T.G.M. prohlásil

Pane Ryse, je Váš nick odvozen od

Rys-Rozsévač, Jan /1901 - 1946

?????

pak je mi ledacos srozumitelné

čtenář 21.3.2007 21:48

Re: Re: Re: Re: pan prezident T.G.M. prohlásil

Ostrovid to asi nebude. :-)

AeroKarel 21.3.2007 20:38

Re: Re: Re: pan prezident T.G.M. prohlásil

Třeba je to Rys-Rozsévač.

AeroKarel 21.3.2007 20:39

Re: Re: Re: Re: pan prezident T.G.M. prohlásil

Ó pardon, jsem jasně druhý.

Veruna 21.3.2007 20:45

Re: Re: Re: Re: Re: pan prezident T.G.M. prohlásil

tak si to tak neberte ;-) 

AeroKarel 21.3.2007 20:37

Re: Re: pan prezident T.G.M. prohlásil

Jakou válku proti Libanonu máte na mysli? Tu, kdy ho obsadili Syřani? Tu, kdy Izrael umravňoval v Libanonu se skrývající teroristy, které nedokázali umravnit Libanonci?

kopretina 21.3.2007 18:13

Složíli Arabové zbraně, ubude násilí,

Je třeba mít na paměti, že složí-li Arabové zbraně UBUDE násilí, složí-li Izrael zbraně, přestane existovat. Izrael není hloupý a ukáže všem komoušům z EU, že jsou "jedničky". (Pro ty, kdo nejsou z Česka, předseda ODS Mirek Topolánek správně ukázal socanům a komoušům zdvihnutý třetí prst, nicméně řekl, že to znamená Kalousku jsi jednička).

jurijv 21.3.2007 18:58

Re: Složíli Arabové zbraně, ubude násilí,

R^R^R^!!!!

jirka v. 21.3.2007 21:53

Re: Složíli Arabové zbraně, ubude násilí,

Blahoslavení chudí duchem.........

Dan 22.3.2007 22:17

Re: Složíli Arabové zbraně, ubude násilí,

Topolánek je buran, to sem nepatří.

čtenář 21.3.2007 17:04

Hrozně moc řečí a teórií.

Věci nejsou zase tak komplikované (ve své podstatě). Palestinci se musí domluvit na skutečném založení skutečného státu se vším, co ke slovu stát patří. To je první věc, která z jejich činů musí být jednoznačně rozpoznatelná "zbytkem" světa. Zároveň s ustavením palestinského státu musejí uznat Stát Izrael, který recipročně uzná Stát Palestina. technicky to vypadá takto. Jak dalece jsou schopni palestinští představitelé takhle uvažovat je obtížné právě z neexistence jejich státnosti a možnosti předpokládat možné chování. Izrael je v tomto ohledu "čitelný, už jen z prostého faktu, že to - stát. Tam nemůže jen tak každej lítat s flintičkou, nebo v rozličných soupeřících bojůvkách a střílet si na kdekoho. Za všechno odpovídá vláda, policie, armáda. Tak jako v ČR, Švédsku, belgii (např.) Proto je také v očích světové veřejnosti postavení Izraele složitější, protože zkušenost občanů funkčních států těmto lidem jasně říká, že stát nese větší odpovědnost, než ozbrojené tlupy. Tedy všichni ti, kteří tak hlasitě odsuzují Izrael, by měli ještě hlasitěji tlačit na Palestince, aby rovněž převzali zodpovědnost. Tzn. aby vytvořili stát, jako jsou státy jiné. Mně by stačil příměr k Tunisku, abych nechtěl něco zhola nemožného. 

AeroKarel 21.3.2007 17:08

Re: Hrozně moc řečí a teórií.

No, k Tunisku mají bohužel ještě dlouhou cestu.

Kobylka Lajda 21.3.2007 17:16

Re: Hrozně moc řečí a teórií.

Velmi dobře vyjádřený názor, naprostý souhlas. Dík.

R^R^R^

Tony 21.3.2007 17:17

Re: Hrozně moc řečí a teórií.

Pokud nevis, ze usedlici v Israeli behaji s flintickama, tak prosim uz nic nepis! BTW myslis, ze okupovany nema pravo se branit okupantu, ktery stavi sidliska na jeho uzemi?

J.G. Pašek 21.3.2007 17:23

Re: Re: Hrozně moc řečí a teórií.

Tony, ty jsi můj člověk . . . . myslíš a mluvíš jako Sudeťáci v Mnichově . . .

Tony 21.3.2007 17:40

Re: Re: Re: Hrozně moc řečí a teórií.

Oni byli Sudetaci v Mnichove a ja myslel, ze pouze Hitler, Musolini, Dalladier a ten trouba z Anglie Chamberlain. No ale kdyz ty to vis, tak jo.

čtenář 21.3.2007 17:25

Re: Re: Hrozně moc řečí a teórií.

Mně pouze postačí Toníku, když mi popíšeš, jak takové pobíhání s flintičkami v Izraeli vyzerá ?!! Jsem tvého popisu věcí žádostiv.

Tony 21.3.2007 17:50

Re: Re: Re: Hrozně moc řečí a teórií.

Treba takle:On August 27, 2006, Hakim Ersan, a 12 year old boy from the village of Beit Fourik near Nablus, was shot by an Israeli colonist from the Aitmar settlement near his home. Nebo takto:Jewish settlers kill girl, 14, in funeral rampage By Inigo Gilmore in Jerusalem

Last Updated: 1:01am BST 29/07/2002

Jewish settlers in Hebron shot dead a 14-year-old Palestinian girl and wounded nine other Palestinians yesterday.

čtenář 21.3.2007 18:01

Re: Re: Re: Re: Hrozně moc řečí a teórií.

Prima. Kde jsou ty střílející davy v ulicích, kde jsou mučedníci od Šalamounova chrámu, Mučedníci - co já vím, třeba 16.března apod. Kde jsou !!!

Ty tu Toníku píšeš o jednotlivcích, kteří se v takovém vyhecovaním prostředí vždycky najdou. To mi tu můžeš házet těmi jednotlivci donekonečna. Já se tě znovu zeptám, kde jsou ti poběhávači a střílečkáři s flintičkami v Izraeli.

Na rozdíl od tebe to tam znám z vlastní zkušenosti. A docela dobře, to si piš.

Tony 21.3.2007 18:10

Re: Re: Re: Re: Re: Hrozně moc řečí a teórií.

Tak jsem ti dokazal, ze moc o te situaci V Pal.nevis. Ano ti Pal. co odporuji okupaci maji na to plny pravo a jeste jsou to jedinci a nemaji stat. Israelci na druhe strane maji, stat po zuby ozbrojene slozky moci i s A-Bomb (Armadu, policii) a nejsou schopni zastavit radeni usedliku s UZI? Jasne, Israel je teroristickej stat.

Harpyje 21.3.2007 18:26

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hrozně moc řečí a teórií.

Quod erat demonstrandum! ;-D;-D;-D

čtenář 21.3.2007 18:38

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hrozně moc řečí a teórií.

Ale, ale Toníčku. Odkudpak víš o těch střelcích v Izraeli ? Z médií. Takže také víš, že je policie sebrala, jako by sebrala každého podobného střelce v ČR, Švédsku, Belgii apod. No, a v tom je ten rozdíl mezi státem a nestátem. Ty palestinké pistolníky žádná policie jejich státu nesebere. Hádej proč  ? .............