18.8.2022 | Svátek má Helena


Diskuse k článku

IZRAEL: Co s ruskými boháči

Rusko i Západ řeší otázku, jak naložit s ruskými oligarchy, případně jejich majetkem či vlivem. Před zvláštní verzí tohoto dilematu se ocitl i Izrael, protože až několik desítek ruských superboháčů získalo v posledních letech i jeho pas.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Černý 24.3.2022 20:24

Amigo, nechte to na Izraelcích.

P. Molík 24.3.2022 12:30

Boháči se jen vezou, ale tím, kdo dokázal nahromadit kolosální škůdcovský potenciál a ve jménu Ruské federace jej umí zneužít k válečnému běsnění na Ukrajině, je Putin. Právě Putin se naplno odkopal a nechtěně tak odhalil svoji zločinnou mysl. Rusko není jen Putin.

P. Molík 24.3.2022 12:20

ČRo se stále víc profiluje skrze některé obzvlášť horlivě iniciativní aktivisticky aktivní prodejné žurnalistické potvory jako detašované pracoviště bruselské propagandistické centrály. Má Český rozhlas zapotřebí takto zbytečně bortit svoji důvěryhodnost ? Vždyť mnoho důchodců pravidelně poslouchá ČRo.

J. Koubek 24.3.2022 11:53

Ten Fingrlad má starosti. To je v současnu skutčně to nejdůležitější. A nebo je na takové duševním úrovni. Odebírat majetky to je po Bílé Hoře způsob komunistů.

J. Jurax 24.3.2022 12:43

Ano.

Po Bílé hoře se majetky odebíraly hojně těm, kdož nestáli na vítězné straně. Nicméně komunisté to tehdy ještě nedělali. Strašidlo komunismu se vylíhlo až o zhruba dvě století později.

V. Kuhaj 24.3.2022 10:41

No, tak zabavovat majetky coby doplněk trestu, to právní řád zná. Propadnutí majetku se tomu říká. Zneužito to bylo v minulosti jen což, ale tak nějak to pořád přetrvává. Zlikvidovat někoho ekonomicky, to je v souběhu s trestem odnětí svobody v podstatě sociální poprava, co si budeme povídat.

Zabavovat lidem majetek z důvodu, že jejich prezident je vůl, to je zajímavé novum. Právu už se drahný čas nevěnuji, nicméně troufám si trvdit, že na zajímavé budoucí právní bitvy je docela zaděláno...:-/

Z. Lapil 24.3.2022 16:00

"Zabavovat lidem majetek z důvodu, že jejich prezident je vůl..." Přesně vystiženo R^. Děkuji

J. Černý 24.3.2022 20:25

To by toho Američanům moc nezbylo.

L. Severa 24.3.2022 10:35

Co je dovoleno bohovi... Sankce potvrzují buď velmoci, nebo země které nemusí mít z Rusů obavy. Bohužel ti závislí na těch velkých to mají těžké. Například, když Srbové řádili v Kosovu tak si západ dovolil bombardovat Bělehrad. Bombardovat Moskvu pro napadení Ukrajiny je nepředstavitelné. Izrael je bohužel postaveno před dilema. Postavit se jednoznačně proti Rusům si nemůže dovolit.

V. Novak 24.3.2022 12:06

Jak řádili Srbové v Kosovu?

P. Molík 24.3.2022 12:25

Řádili tím, že ztratili Kosovo. Bylo nutné propagandisticky odůvodnit bezpráví v podobě uloupení Kosova Srbům.

J. Jurax 24.3.2022 12:45

Bránili se albánským hrdlořezům z UCT.

J. Ptáček 24.3.2022 10:22

Jestli nakradené peníze poslouží k ukončení hrozné nesmyslné Putinovy války, je nesmysl to odmítnout. Přece jenom ztracené životy národa, včetně dětí, mají větší hodnotu, než evidentní krádeže a další zločiny. Ty se dají řešit, až skončí pitomé ruské běsnění.

T. Kohout 24.3.2022 12:04

Ta "nakradenost věcí" se nějak řeší, prokazuje, nebo se jen prostě prohlásí? To bychom klidně mohli prohlásit, že každý kdo má víc jak 100 000 čehokoli, tak to musel nakrást.

J. Ptáček 24.3.2022 13:11

Máte pravdu. Přesně proto píši, že se dodatečně vyřeší. Prostě se bude konstatovat, že to není pravda, že nic neukradli. Ale absolutní prioritu mápřece jenom ukončení hanebné ruské agrese.

P. Molík 24.3.2022 12:26

Protiruská hysterie neuznává logické argumenty.

J. Ptáček 24.3.2022 13:14

Mrtví nevinní Ukrajinci zabití na svém výsostném území bandou ruských hrdlořezů. To je hysterie? K tomu opravdu pořebujete logické argumenty? Divná logika!

J. Farda 24.3.2022 23:33

Proruská panslofistická filofilie neuznává existenci doložitelných argumentů o vražedném řádění putinovských rusáků na Ukrajině - tak jste to chtěl, dvojctihodný filofile pane Molíku, říci?! [UA]Rv

R. Vacek 24.3.2022 9:15

Pro Rusko bude nejlepší, když západ neposlušným oligarchům zabaví majetek a Rusko na oplátku znárodní západní firmy.

Ty pak rozjede ve spolupráci s Čínou a západní politici se na to budou koukat z palub zabavených jachet.:-)

F. Navrátil 24.3.2022 7:56

Evropští státníci i Kreml mají společný zájem. Evropa chce pomocí sankcí a zabavování majetku ruské oligarchy vrátit do Ruska a Kreml chce donutit své oligarchy, aby se vrátili a neutráceli peníze v zahraničí, ale investovali je v Rusku. Situace s ukrajinskými oligarchy, jako je Porošenko-Waltzman, Tymošenková-Kapellmanová, Hrojsman-Grosman, je ještě složitější. Např. Beňa Kolomojskyj, který financoval volební kampaň ukrajinského prezidenta Zelenského, má švýcarský a izraelský pas. Přitom vlastní a financuje soukromý nacbatalion Azov, který bojuje pod vlajkou divize SS Das Reich. Kolomojsky, ačkoliv je předsedou svazu Židů na Ukrajině (jeho osobní trucpodnik), má zakázán vstup do Izraele.

J. Nevrkla 24.3.2022 7:43

Já bych zase řekl, že ruští miliardáři byli vydáni napospas mimo hranice Ruska. Zabavuji jim jachty, letadla, domy, mrazí dolarové účty, v Rusku se o ničem takovém nemluví.

Plyn se bude platit v rublech, dost zásadní zpráva. Vypadá to na začátek konce dolaru jako světové rezervní měny, na konec americké dominance. Svými sankcemi si podkopali důvěryhodnost a ochotu mnoha zemí nechat se vydírat.

L. Beneš 24.3.2022 8:31

Zabavování majetků ruských oligarchů je de facto zlodějna páchaná na zlodějích. Dočítám se ve slovníku cizích slov, že oligarchie je vláda několik osob, slovník na webu říká, že "oligarch is a ruler in an oligarchy", čili vládce v oligarchii. Z toho je patrno, že oligarchů je na světě velmi mnoho, nejen tedy v Rusku, kde oligarcha vládne velkým politickým vlivem. Myslím, že velký politický vliv mají velmi majetní nejen v Rusku. Nebo snad např. prezidenta USA navrhuje John Smith, bezdomovec z Bowery? Proč se tedy zabavuje majetek jen oligarchům ruským? Není to návrat k bolševickým praktikám?

V. Novak 24.3.2022 8:39

Oligarcha může existovat jen v oligarchii, stejně jako monarcha jen v monarchii. Takž v Rusku žádní oligarchové nejsou, protože vládnou jen takovou mocí, jakou jim dávají jejich majetky - což je normální stav, ne příznak oligarchie.

Oligarchii v Rusku zavedl Jelcin a zrušil Putin.

V. Novak 24.3.2022 8:39

Oligarcha může existovat jen v oligarchii, stejně jako monarcha jen v monarchii. Takž v Rusku žádní oligarchové nejsou, protože vládnou jen takovou mocí, jakou jim dávají jejich majetky - což je normální stav, ne příznak oligarchie.

Oligarchii v Rusku zavedl Jelcin a zrušil Putin.

J. Nevrkla 24.3.2022 8:41

Samozřejmě je to návrat k bolševickým praktikám. A provádí ho pokrokoví strážci zákona a morálky a největší kritikové xenofobie a provádí to výhradně Rusům. Takové míry už západní pokrytectví dosáhlo, tak hluboko to kleslo. A stále si myslí, že povedou svět a že si to jejich vedení nechá svět líbit. To těžko.

J. Desef 24.3.2022 11:46

před mnoha léty říkal Putin oligarchům : vraťte se s penězi do ruska. Západ vás bude "oslavovat" jen do té doby, pokud se mu budete hodit. Poté vás připraví o všechno. A "poté" už je tady.

J. Farda 24.3.2022 23:23

Dokud Vožď nevyrazí se "special army operation" na Západ - a tejkon via Ukrajina vyrazil, Vožď Pútin, nas vsje dolžny bojitskja, potomušto my bolšije, samje lučšije v mire, ponimaješ, russkij durak Desef?! Rv Tož si štréchněte, tovaryšč Desefe, aj při tom do trenek blahem stříkněte, toho svojevo vožďa ... Rvhttps://www.youtube.com/watch?v=vwr8bsGVWUk

J. Karza 24.3.2022 7:27

Jsou oligarchové dobří a zlí. Dobré a zlé korporace. Dobré a zlé státy, které jim pomáhají zajišťovat jejich ekonomické zájmy.

Nejvyšší čas, aby v tom Fingerland udělal ordnung:-)

P. Hák 24.3.2022 6:43

U každého dolaru, eura, šekelu je třeba zjistit národnost! To se pak hned pozná, zda je poctivý nebo nepoctivý!

Kdyby mi před 10 lety někdo řekl, že se bude "řešit" majetek podle národnostního klíče, byl bych mu řekl,že se zbláznil. To se naposled dělalo před 80 lety v Německu a jeho satelitech. Nemyslím, že by zrovna Izraelci měli chuť toto napodobovat.

T. Kubín 24.3.2022 6:26

Tragické je, jak se na médiích přiživují lidé jako Fignerland, opisovači zpráv z webů a to navíc mizerní (viz zmínka o Avramovičovi a letu do TA). Šmíra ...