28.11.2022 | Svátek má René


Diskuse k článku

IZRAEL: Co s ruskými boháči

Rusko i Západ řeší otázku, jak naložit s ruskými oligarchy, případně jejich majetkem či vlivem. Před zvláštní verzí tohoto dilematu se ocitl i Izrael, protože až několik desítek ruských superboháčů získalo v posledních letech i jeho pas.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Navrátil 24.3.2022 7:56

Evropští státníci i Kreml mají společný zájem. Evropa chce pomocí sankcí a zabavování majetku ruské oligarchy vrátit do Ruska a Kreml chce donutit své oligarchy, aby se vrátili a neutráceli peníze v zahraničí, ale investovali je v Rusku. Situace s ukrajinskými oligarchy, jako je Porošenko-Waltzman, Tymošenková-Kapellmanová, Hrojsman-Grosman, je ještě složitější. Např. Beňa Kolomojskyj, který financoval volební kampaň ukrajinského prezidenta Zelenského, má švýcarský a izraelský pas. Přitom vlastní a financuje soukromý nacbatalion Azov, který bojuje pod vlajkou divize SS Das Reich. Kolomojsky, ačkoliv je předsedou svazu Židů na Ukrajině (jeho osobní trucpodnik), má zakázán vstup do Izraele.

J. Nevrkla 24.3.2022 7:43

Já bych zase řekl, že ruští miliardáři byli vydáni napospas mimo hranice Ruska. Zabavuji jim jachty, letadla, domy, mrazí dolarové účty, v Rusku se o ničem takovém nemluví.

Plyn se bude platit v rublech, dost zásadní zpráva. Vypadá to na začátek konce dolaru jako světové rezervní měny, na konec americké dominance. Svými sankcemi si podkopali důvěryhodnost a ochotu mnoha zemí nechat se vydírat.

R. Langer 24.3.2022 7:38

Tak tak!

R. Langer 24.3.2022 7:37

Ne, to mu nadiktovali ti okolo něho. Ti o tom Leninovi ví všechno, ještě z dob studií a z dob, kdy volali po jaderném odzbrojení kvůli světovému míru... ;-)

J. Karza 24.3.2022 7:27

Jsou oligarchové dobří a zlí. Dobré a zlé korporace. Dobré a zlé státy, které jim pomáhají zajišťovat jejich ekonomické zájmy.

Nejvyšší čas, aby v tom Fingerland udělal ordnung:-)

P. Dvořák 24.3.2022 6:43

Bolševici je příliš široký pojem.

"Chladnou hlavu, planoucí srdce a naprosto čisté ruce" měli jako heslo Džeržinského čekisté.

To byli ti, kteří přijeli do vesnice a postříleli půlku obyvatel, kteří sympatizovali s bělogvardějci. A pokud tam již předtím byli bělogvardějci, postříleli po nich tu druhou půlku.

P. Hák 24.3.2022 6:43

U každého dolaru, eura, šekelu je třeba zjistit národnost! To se pak hned pozná, zda je poctivý nebo nepoctivý!

Kdyby mi před 10 lety někdo řekl, že se bude "řešit" majetek podle národnostního klíče, byl bych mu řekl,že se zbláznil. To se naposled dělalo před 80 lety v Německu a jeho satelitech. Nemyslím, že by zrovna Izraelci měli chuť toto napodobovat.

P. Dvořák 24.3.2022 6:38

Biden že by tušil něco o Leninovi? 8-o

A když tušil, že by něco četl? 8-o 8-o

A jestli četl, že by si něco pamatoval? 8-o 8-o 8-o

T. Kubín 24.3.2022 6:26

Tragické je, jak se na médiích přiživují lidé jako Fignerland, opisovači zpráv z webů a to navíc mizerní (viz zmínka o Avramovičovi a letu do TA). Šmíra ...

J. Pankovic 24.3.2022 6:01

Eště že nám Fingerland, který není ani Rus, ani Žid, ani oligarcha vysvětlil, jak s nima správně po bolševicku demograticky zatočit :-P

B. Rudolf 24.3.2022 4:23

Omlouvám se za pravopisnou chybu: Přátelství s kým a nikoliv z kým.

B. Rudolf 24.3.2022 4:21

Závěrečná věta článku, že Izraelci byli ve věci velkých peněz málo obezřetní, ne-li naivní, mi připadá jako z jiného světa. Pravda trochu jsem to zjednodušil (sousloví "ruští boháči" jsem nahradil souslovím "velké peníze"), ale podstatu jsem nezměnil.

Izrael je po celou dobu své existence ve velmi obtížné a nebezpečné situaci a proto se ani nemůže chovat jako vzor ctnosti. Ale v rámci svých možností by se o to měl alespoň pokoušet a hlídat si, aby aby příliš velkým přátelstvím ze zločineckými režimy neztratil podporu svobodného světa.

T. Kohout 24.3.2022 4:00

Je to "mess". Jednota a boj protikladů, jak říkali hegeliáni.

T. Kohout 24.3.2022 3:58

Jo, jo. Bolševici měli vždy naprosto jasno. Horoucí srdce, čisté ruce atd.

T. Kohout 24.3.2022 3:55

To opsal z Lenina, ne?

Z. Koutecký 24.3.2022 2:48

Jak se naloží s majetkem ruských oligarchů, pane Fingerlande? Inu, to je přece jasné. Na rozdíl od jiných oligarchů, jsou zisky těch ruských nepoctivé. Jak řekl prezident Biden nedávno v Kongresu: "Dnes večer vzkazuji ruským oligarchům a zkorumpovaným vůdcům, kteří z tohoto násilnického režimu vytáhli miliardy dolarů: Už nikdy více. Spojíme se s evropskými spojenci, abychom našli a zabavili jejich jachty, luxusní byty a soukromá letadla. Přijdeme si pro vaše nepoctivé zisky!"

Š. Minařík 24.3.2022 2:37

Co s ruskými boháči?

Totéž co s americkými, německými, ukrajinskými . . . . . i když všichni víme, že tito jsou samí féráci.

R. Langer 24.3.2022 1:06

A jakou propagandu a za čí peníze šíří ČT a ČR? 8-o

J. Šebek 24.3.2022 0:40

R^R^

M. Grundmann 24.3.2022 0:37

Správná otázka je spíš : co s právním systémem, ochranou lidských a občanských práv a vůbec s principy právního státu ? Sankce jsou svou podstatou negací všech právních principů naší společnosti. Jak může někdo dnes kritizovat například Polsko pro nerespektování pravidel právního státu, když dnes západní vlády zabavují majetek podle libosti osobám podle vlastního uvážení, neuznávají jejich občanství apod. ? A ani neztrácely čas vyhlášením vlastních norimberských zákonů. Přitom tyto státy nejsou oficiálně ve válce a dané osoby se ničím neprovinily podle platných zákonů.

Současná situace ukazuje, že je koncepce právního státu jenom jeden velký švindl. Nemysleme si, že sankce mohou postihnout pouze jiné. Ve skutečnosti již i dnes existují různé sankční listiny a tvrdé kádrování, které mohou postihnout každého z nás a ani o tom nemusíme vědět.

B. Bublina2 24.3.2022 0:33

Už jenom označení autora jako komentátora Českého rozhlasu musí každého, kdo používá hlavu na přemýšlení varovat...;-D;-D;-D;-D