6.5.2021 | Svátek má Radoslav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
pertinax 21.4.2006 0:04

za všechno může Titus

prosím neplést si s Josipem Brosem!

MRKEV 19.4.2006 18:39

Asymetrie

Třeba takhle: na "palestinském území" žije Žid, někteří arabští sousedé ho mají plné zuby, pokácí mu strom, přijde jiný hodný Arab a tomu Židovi pomáhá...  jiní Arabové propíchají hodnému Arabovi gumy u auta, ale jsou ještě jiní hodní Arabové, kteří tomu hodném pomáhají... tak to asi těžko (už jenom proto, že tam žádný Žid nežije). Viz nedávný příklad vraždy Araba, který prodal dům Židovi.

chetgar 20.4.2006 12:22

Re: Asymetrie

ta asymetrie je mnohem širší. jednak Arab, pohybující se na židovském pozemku riskuje, že bude zastřelen - ať už osadníky nebo vojáky. když už něco pokácí, bude to izraelská správa řešit, zkonfiskuje mu barák nebo pole. když se to stane naopak, je to v pohodě, klídek, tabáček.

Čumil 19.4.2006 15:06

No, snad je to cesta. A snad nebude lemována mnoha jmény zabitých pomocníků...

vládik 19.4.2006 13:56

Sešel se v nebi

Allah s Jehovou na partii pokeru a Jehova povida: "Tak na kolika začínáme?"

"Každá karta deset mrtvých a pět bomb do banku," říká Allah.

"Dobrý, ale za každej royal flash dostanu dva lidi přejetý tankem.a jedno zastřelený dítě", souhlasí Jehova. "Měl jsi výborný nápad, tohle tu hru daleko víc oživí!"

Sch.glosátor 19.4.2006 11:43

Řešení může být jen jedno : Zákon platí pro všechny. Stejně, bez rozdílu.

Lao Tse 19.4.2006 10:17

Láska

je nejmocnější silou v tomto světě. Povinnost bez lásky činí  mrzutým, zodpovědnost bez lásky činí bezohledným, spravedlnost bez lásky činí tvrdým, pravda bez lásky činí kritickým, výchova bez lásky činí rozporuplným, chytrost  bez lásky činí prohnaným, laskavost bez lásky činí pokryteckým, pořádek  bez lásky činí malicherným, znalost  věcí  bez lásky činí neustupným, moc bez lásky činí  násilnickým, čest bez lásky činí pyšným, vlastnictví bez lásky činí lakotným, víra  bez lásky činí fanatickým.

Běda těm, kteří v lásce šetří, neboť oni ponesou vinu jestliže svět nakonec  zhyne sebeotravou. Kčemu a proč žiješ, neumíš-li  milovat .

 

     

honzak 19.4.2006 11:15

Re: Láska

když umíš tak krásně milovat, tak vyraž do Gazy a tam to zkoušej prakticky.  Kluci v utěrkách tě jistě rádi vyslechnou. Hezky si to užiješ, chvíli budeš i v televizi (Jen Al Jazeera, ale i to je dost dobrý) a pak po tobě někdo pojmenuje ulici na sidlišti.

Vodnik 19.4.2006 13:14

pak po tobě někdo pojmenuje ulici na sidlišti

Zejmena kdyz te prejede israelsky buldozer jako Rachel Corrie! V kazdem americkem meste je dnes ulice Corrie street...

Jura Jurax 19.4.2006 15:48

Re: pak po tobě někdo pojmenuje ulici na sidlišti

Jojo, anebo když vedle tebe vybuchne v autobuse nějaký hrdinný bojovník za práva palestinského lidu v lajntuchu a tebe pozbirájí po kouskách do puténky - to by pak mohlo vyjít i na víc ulic ... ulice u tvé levé nohy, pravé nohy, tlustého střeva, levé plíce, spodní čelisti, levé půlky prdele, pravé půlky prdele ...

Mablung 19.4.2006 9:32

Nenávist

a fanatismus jsou bohužel na obou stranách.

Děkuji za hezký článek a doufám, že se židovští fanatici časem naučí, že i Arabové mohou být pracovití. Či, že jim slušní Židé (věřím, že jich je v Izraeli většina) přiskřípnou prsty.

pbla4024 19.4.2006 9:45

Re: Nenávist

Třeba jako ten pracovitý Palestinec, za zabil v pondělí pětasedmdesátiletou paní tady od nás ze sousedního města. Dobře jí tak, určitě to byla sionistka, že?

miro 19.4.2006 10:26

Re: Re: Nenávist

A to má jako znamenat co? Prostě zločinec. To, že byl Hitler Rakušák znamená, že Rakušáci jsou paranoidní rasisti?

Jura Jurax 19.4.2006 15:50

Re: Re: Re: Nenávist

No, ale mezi Palestinci je teroristů a vrahů nejspíš víc než mezi Rakušany ...

Tázajíci se 19.4.2006 10:33

Re: Re: Nenávist

V ČeskýchNovinách.CZ byl otišten článek „Ostrava - Ostravský krajský soud dnes poslal na 13 let do vězení jednadvacetiletého Marka Homolu z Opavy, který loni v listopadu brutálně zabil matku.“

Nenávidíte také občany ČR, kteři zabíjejí, anebo je váše nenávist zaměřena pouze na Palestince?.

pbla4024 19.4.2006 11:12

Re: Re: Re: Nenávist

Česká vláda pochválila čin Marka Homoly?

aqa 19.4.2006 13:53

Re: Re: Re: Re: Nenávist

Nikdy jsi neslyšel o amnestiích V. Havla? A Mlynec na Tachovsku? A mnoho dalších případů - Gross, Krejčíř ...? Třeba ho tahle vláda ještě zvládne i pochválit; a když ne tak novináři určitě - Velíškův vrah by mohl vyprávět!!!

Jura Jurax 19.4.2006 15:53

Re: Re: Re: Re: Nenávist

Ba co víc, česká vládní strana vyzývala k následování odvážného činu Marka Homoly a vyplatila jeho příbuzným (matce už samozřejmě ne) 10 000$ ??

Jirka 19.4.2006 11:40

Re: Nenávist

samozřejmě je skvělé, že se dokážou domluvit a pomáhat si, ale to bylo vždy, malé komunity se vždy domluví. Jenom se mě libí úplně dokonalý protimluv, který by se měl dostat do análů PALESTINEC -  PRACOVITÝ už jsem se tak dlouho nenasmál. ( samozřejmě jsou vyjímky, ale ty jistě nežijí v  palestině

Milan 19.4.2006 9:16

Děkuji

Situace tam se nasilím nevyřeší. Událo se příliš mnoho křivd. Teklo hodně krve. Nenávisti je tam až za hrob. Je ztrátou času hledat vinu a viníka současného stavu. Možná je to moje osobní naivita, ale přikláním se k postojům a jednáním naznačeným v článku. Jen houšť. Díky za článek.

František z Asisi 19.4.2006 7:13

Bože

Udělej ze mne nástroj svého pokoje, abych přinášel Lásku, kde je nenávist; Odpuštění, kde je urážka; Jednotu, kde je nesrovnost; Víru, kde je pochybnost; Naději, kde je zoufalství; Radost, kde je smutek; Světlo, kde vládne tma.

Pomoz mi, abych netoužil po útěše, ale těšil; Po porozumění, ale porozuměl; Po lásce, ale miloval. 

Vždyť ten kdo dává dostane, kdo odpouští tomu je odpuštěno, kdo umíra vstane k životu.Amen

 

 

Mablung 19.4.2006 9:28

Re: Bože

Mnohem raději mám Děkuji od Kryla. Ten chápe, že láska a nenávist jsou spojené nádoby, zoufalství je potřeba pro naději, pochybnost je nad slepou víru, zoufalství je potřeba pro naději, radost si člověk nevychutná bez smutku, nepochopí světlo dokud nezná tmu.

Borek@Exil 19.4.2006 6:19

Čiň čertu dobře....peklem se ti odmění......

honzak 19.4.2006 6:54

Re: Čiň čertu dobře....peklem se ti odmění......

velmi pěkně řečeno, já bych musel použít mnohem silnější slova. A nevím proč, napadají mě analogie s cikánskými ghety u nás. Proč mě nenapadá analogie např. s Ukrajinci? Se kterými jezdím vlakem 9905, který pracovně nazývám "Kijevský drak"? Nebude to tím, že se chovají slušně?

Fanatici z Hamásu a připojených spolků dělají svému národu medvědí službu. Jako všichni fanatici, věřící v libovolný iracionální nesmysl. A slušní lidé na obou stranách to odnášejí majetky, zdravím a někteří bohužel i životem.

Banjo 19.4.2006 8:31

Re: Re: Čiň čertu dobře....peklem se ti odmění......

honzak: Jaká analogie? Cikáni chodí českým zemědělcům kácet stromy a zabíjejí jim psy a pak to vyšetřuje jejich policie? Nebo Češi cikánským zemědělcům? Četl jste ten článek? Fakt nechápu. Snad jen souhlas s těmi fanatiky na OBOU stranách, to je fakt pr.s.r.

honzak 19.4.2006 9:21

Re: Re: Re: Čiň čertu dobře....peklem se ti odmění......

Analogie spočívá v tom, že se pseudohumanisté pokouší reálný problém řešit nalévaním peněz do problémové společnosti. Ta se potom množí a problémy gradují. Co je Hamás bez europeněz a amerických dotací? Kolik by bylo Cikánů, kdybychom ty i já nedotovali jejich potomky? K čemu jsou teatrální akce s okopáváním olivových hájů?

K tomu kácení - nechodí kácet, berou si už pokácené a nařezané...

Uri 19.4.2006 5:14

Oj, jaka prostota..

A zna autor to jak Khon sel pomahat nemeckym sedlakum, ze prej politika ho nezajima a kde skoncil? - hadej autore.

Kde skoncis ty nebo panove s "humanim citenim", inu pakli ze nevis ci jsi tak prostoduchy, tak se dojdi zeptat pratel z Hamasu.

Andy 19.4.2006 1:02

takhle to prý bývalo,

než se jeruzalémský muftí neblahé pověsti dal do svého proklatého díla- rozeštvat všechny proti všem. Jistě že ne všude, ale agresivita nebyla  určující filosofií ani jedné strany.

Bejvávalo.

Vodník 19.4.2006 1:10

Re: takhle to prý bývalo,

Chceš snad říct, že to, co tam teď je, je kvůli muftimu??? 8-o To snad nemůžeš myslet vážně!...

Andy 19.4.2006 1:26

Re: Re: takhle to prý bývalo,

to, co tam je, je z velké části i kvůli muftímu, který dělal co mohl, a s mírovými dohodami to nemělo nic společného.  Jistě, je to tam takové, jaké je, kvůli více lidem, spíše státům, ale asi ani to nebude odpověď, která by tě uspokojila. Ode mne ovšem nic o jednoznačné vině Izraele neuslyšíš, Vodníku. Takže raději nereaguj, nejsem zvědavá na tvou obvyklou katarzi, končící v (Y)