25.2.2021 | Svátek má Liliana


Diskuse k článku

IZRAEL: Anexe

Donald Trump zveřejnil koncem ledna mírový návrh řešení izraelsko-palestinského konfliktu, který předpokládá, že Palestinci by pro svůj stát získali 70 % Západního břehu Jordánu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Lukešová 21.5.2020 9:30

Ano, vždy platilo "Vítěz, bere vše". Arabové začali všechny vyhlazovací války proti Židům, jakým právem chtějí Arabové a jejich ultralevicoví zastánci na Západě po Židech, aby vrátili své území nepříteli?

Toto myšlení nemá vůbec žádnou logiku. Kdyby Izraelci jednali poarabsku, měli by klid, kdyby chtěli a vykopli Araby z Eretz Yisrael tak, jak jsme to my udělali s Němci neměli by takové mrzutosti.

Jenže Židé byli a jsou příliš měkcí, naopak přemlouvali Araby, aby zůstali a neodcházeli a jakou odměnu získali? Násilí a terorismus.

Arabské řešení židovského problému bylo vyhnat, zabít a zabavit majetek. Takovému zvláštnímu zacházení byli podrobeni blízkovýchodní Židé, kteří byli zabíjeni či vyhnáni a byl jim zabaven veškerý majetek. To byla skutečná katastrofa, blízkovýchodní Židé se neúčastnili Války za nezávislost a mstili se jim posléze Arabové proto, protože byli Židé. Na tuto etnickou čistku se trvale zapomíná a Židům se předhazují zločiny, kterých se ani nedopustili.

M. Krátký 21.5.2020 11:48

jasné jako facka - my máme ty zkušenosti, které neomarxistům a všem levičákům trvale chybí - jak by to dopadlo známe ze života a obrazně dokonale z filmu Všichni dobří rodáci - tam je to popsáno nádherně - hezký den

J. Nevrkla 21.5.2020 7:58

Premiér se chce zalíbit - obvyklá věta k dehonestaci politika. Co takhle napsat - premiér to dělá, protože je přesvědčený, že to je nejlepší řešení? Zvláště židovští premieri obvykle nejsou šašci bez názoru, ale silné osobností.

R. Tichý 21.5.2020 6:38

Palestinci "vypovi dohody a prestanou komunikovat...." :-)

A copak to nekdy bylo jinak??

J. Dvořák 21.5.2020 4:51

Jediné perspektivní řešení je odstranění Palestinců (hlavně muslimů) nejen ze zvláštních území, ale z celého Izraele. Protože pro to není dostatečná podpora musí se postupovat po etapách což je podstatou "mírového" plánu prezidenta Trumpa.

Pokud si Jordánsko vynutí otevřený konflikt, mělo by za něj dostat darem všechny Palestince ze "Západního břehu".

I. Schlägel 21.5.2020 9:12

Pikantní je skutečnost, že předkové "Palestinců" většinově žili a "tvořili" v Jordánsku. Ovšem o současné "Palestince" žádný z okolních bratrských států zájem nemá. Ale jako klacek na Izrael slouží v podobě užitečných idiotů velmi nadstandardně.

L. Téma 21.5.2020 3:38

To je jak v knize Tuvia Tenenboma: Všechny jejich lži, kde se ptá američaný na vztah Izraele a Palestiny....jsou tisíce kilometrů daleko ale kařdý američan na to má názor a osobní vztah, zatímco vraždy v sousedství jsou mu u zadku. Neotravujte s 3,14čovinami

H. Lukešová 21.5.2020 0:19

Jakápak anexe? Jak může Stát Izrael anektovat své vlastní území? Nezapomeňme, že Židé žili v Judeji a Samaří ("Západním břehu Jordánu"), tisíce let před Araby a byli to Arabové, kteří první prováděli etnické čistky za pomocí teroristických útoků v podobě vražd, drancování a ničení židovských domů, majetku a polí v období 1920-1948.

Zhruba 20,000 Židů bylo vykořeněno ze svých domovů v lokalitách Hebronu, Jeruzaléma, včetně Gazy, Nábulusu, Jeninu, Jericha, Tul Karmu, Gush Etzionu a dalších míst.

Naopak daná místa, těch 30% Judeje a Samaří jsou pro Izraelce životně důležitá místa, jedná se o ochranný val, který brání samotný Izrael, a jestli Izraelci uplatní suverenitu nad vlastním územím rozhodne čas. Uvidíme v červenci tohoto roku, jestli budou mít Izraelci odvahu, nebo si nadělají do gatí.

Zkrátka David Ben Gurion řekl, že není důležité, co o nás říkají (o Izraelcích), ale co děláme my (Izraelci). Copak se může Izrael zavděčit ultralevicovým eunijním papalášům? Copak měli eurobolševici někdy Izraelce rádi? Ti se rozplývají v podpoře palestinského terorismu. O Izraeli by se mělo rozhodovat v Jeruzalémě, ne v eurobolševickém Bruselu.

I. Mertl 21.5.2020 6:43

Chápu, paní Lukešová, máte své silné přesvědčení a snad také nějaké povědomí o tisícileté historii Blízkého východu a jeho národů. Kdyby to nebylo jen povědomí, ale skutečné vědomosti, pochopila byste, jak složitý a obtížně řešitelný je izraelský, tedy židovsko-palestinský, problém. Fanatickými projevy, natožpak z toho vyplývajícími násilnými kroky, jej prostě vyřešit nejde, i protože Palestinců i okolních Arabů je násobně víc než Židů a koneckonců žijí tam stejně dlouho jako Izraelité. A Vaše či moje fandění židovskému státu na tom nic nemění.

V. Pravda 21.5.2020 8:15

1) Stejně dlouho tam nežijí

2) Palestinci nejsou národ, ale uměle vytvořená muslimská směs s teroristickou vládou podporovanou ze z Turecka, EU a levého křídla Ameriky

I. Mertl 21.5.2020 8:26

Filištinští, milá pravdo.

J. Lukavsky 21.5.2020 8:57

Filištíni byli něco jiného než současní Palestíni. To je jenom podoba jmen, něco jako Česko a Čečna, Slovensko a Slovinsko.... Ale je pravda, že Židé si svoje království museli vybojovat na Filištínech a že se spíš smísili. No historici by to asi osvětlili lépe. "Seďte klidně na židli a čtěte Bibli, tam to všechno je". J.L.

V. Kučer 21.5.2020 11:02

Filištíské zlikvidoval Alexandr Makedonský. Když dobyl Egypt, Gaza se hrdinně bránila a tak nechal dle tehdejšího zvyku všechny muže pobít a ženy s dětmi prodal do otroctví.

H. Lukešová 21.5.2020 9:12

Filištíni nemají se současnými Palestinci nic společného. Filištíni byli egejským kmenem, zatímco Palestinci jsou Arabové smíšeného původu z Egypťanů, Saudů, Syřanů a tak.

I. Schlägel 21.5.2020 9:44

Co na to pan Mertl? Co třeba "Zmýlil jsem se."

I. Mertl 21.5.2020 17:10

Třeba, ale historická věda nemá na původ i osud Pelištejců jednoznačnou odpověď. I kdybych se mýlil, je nezvratné, že Židi i Arabové jsou Semiti, historicky, jazykově i geneticky blízké národy. Ano, Židi mají nesporně starší a důstojnější historii i současnost, ale ani to neřeší otázku nároků na sporné území. Podstatné je, že bez určité dohody obou stran není problém Izraele či moderní Palestiny řešitelný, přičemž násilné řešení nutně časem povede ke zničení židovského státu. Historie není spravedlivá. Zdravím.

H. Lukešová 21.5.2020 17:44

Do velkých problémů by se Židé dostali, kdyby vznikl Palestinský stát, teroristická entita na půdě Eretz Yisrael, mysogynní, homofobní, antisemitská a antikřesťanská. Není nic špatného na tom uplatnit suverenitu nad židovskými komunitami v Judeji a Samaří. Stát Izrael ochrání silná armáda a ryzí odhodlání k zalidňování a zvelebování své země.

J. Pokoutný 21.5.2020 18:22

Filištínští nemají s Araby nic společného, leda tak, že dali území název. Ještě ve 13.stol. bylo dle archeologů území na Z od Jordánu křesťanské, s opevněnými židovskými osadami poblíž Jordánu. "Palestinci" jsou dítka nacisty Velkého muftího Jeruzalémského (a ještě v 30. letech se považovali za Jižní Syřany).

I. Schlägel 21.5.2020 8:22

Pletete si znalost vcelku přehledné historie ve smyslu kde kdo a kdy žil na tom či onom území před tzv. Palestinci a schopnost vyřešit složitý problém soužití mezi Izraelem a sousedními státy. Mimochodem, paní Lukešová má velmi detailní znalosti o historii i dané problematice. A pokud je možné, aby kdekdo kázal beztrestně na půdě OSN výzvy k vymazání Izraele z mapy, je nutné, aby Izrael prováděl veškerá opatření nutná pro zajištění své bezpečnosti, včetně anexe svých historických území. Notabene v situaci, kdy značná část obyvatel v sousedních zemích je od malička vedena k nenávisti ke všemu židovskému a nějaké jednání vedoucí ke kompromisu je v podstatě nemožné.

I. Mertl 21.5.2020 8:34

Ok, jde-li o poslední větu. Ale jinak i moderní historie onoho území prokazuje, jak obtížný je to problém. A k té anexi - i nezanedbatelná část izraelské veřejnosti nesouhlasí s Netanjehuem v otázce anexe.

I. Schlägel 21.5.2020 9:07

Ano, izraelská veřejnost má svobodu se takto projevit a rovněž zaručenou svobodu zaručenou po projevu. Zároveň má možnost svá přesvědčení ventilovat pomocí svobodných voleb. Absolutní většina muslimů, což je vyšší karta než nezanedbatelná část izraelské veřejnosti, Izrael nenávidí a dohodnout se na kompromisu nechce, což si ona nezanedbatelná část izraelské veřejnosti zřejmě neuvědomuje nebo si to nepřipouští. Zkrátka státník má dělat státnická opatření i bez ohledu na nezanedbatelnou část veřejnosti, pokud mu to povolební situace umožňuje. Nezanedbatelná část veřejnosti v řadě západních států si přeje socialismus. Amen.

H. Lukešová 21.5.2020 9:16

Ta čísla jsou ošidná, většina izraelské židovské populace s uplatněním suverenity souhlasí, mezi tou hordou nesouhlasích patří izraelští Arabové a pár izraelských levičáků. Vezmete-li, že Arabové tvoří 22% izraelské populace, tak proti Vašimi slovy anexi je je počítám-li nějak zhruba jen 22% židovské populace Izraele, zbývající izraelští Židé jsou pro.

J. Pankovic 21.5.2020 8:37

Židé totiž už zjistíli na vlastní kůži, že jediný slušný způsob, jak jednat s Arabem je ... mít větší klacek, ničemu jinému nerozumí

H. Lukešová 21.5.2020 9:11

Arabů okolo je samozřejmě více než Židů dohromady, ale samotní palestinští Arabové, nepočítáme-li Gazu tvoří 1/3 Země Izraelské.

Země Izraelská byla po násilném vyhnání Židů zemí pustou, prokletou, nic v ní nebylo a nerostlo. To až s novodobým příchodem Židů do Eretz Yisrael začali do této země migrovat okolní Arabové. Navíc, samotný "palestinský národ neexistuje". Jedná se o Araby smíšeného původu ze Saudů, Egypťanů, Syřanů a tak.

Pokud se chcete zaštiťovat násilím, obraťte se prosím na palestinskou stranu, ti žádný mír nechtějí, zde nejde o nějaké osady, ale o celý Izrael a jeho bytí a nebytí. A ještě jedna poznámka. Tzv. Palestinci už jeden stát mají, jmenuje se Jordánsko. Podle britského Mandátu Palestina tvořily tento stát Jordánsko, Stát Izrael a Judea a Samaří. Celé obrovské území bylo dáno Arabům, zbývající území mělo prvotně patřit Židům. Taková jsou fakta, ne Vaše dojmy, pane Mertle.

I. Schlägel 21.5.2020 9:15

Studovaní dojmologové to vědí lépe, paní Lukešová. Součástí onoho studia ovšem není historie coby vědní obor.

H. Lukešová 21.5.2020 9:22

Proto je důležité fakta neustále připomínat, protože přijdou lidé, kteří fakta převrátí úplně naopak. Přepisování historie Izraele, jak se o to antisemité snaží, (to ale nesmyslím pana Mertla, existují jiní jednotlivci), je stejné možná horší, než-li popírat holocaust.

Protože Stát Izrael je garancí záchrany Židů kdekoliv na světě, Židé mají svou zemi, která je vezme a ochrání. Podívejme se, jak hrdě Izrael brání své lidi a s jakým rozdílem se s Židy zachází v Západní Evropě, kde jsou muslimští vrazi propouštěni na svobodu...

I. Schlägel 21.5.2020 9:47

Tyto smutné události jsou mimo jiné výsledkem postupného degenerativního procesu naší zpovykané západní civilizace.

H. Lukešová 21.5.2020 10:04

Ano, co také nechápu je napojení feministek a představitelů z hnutí LGBT na islám. Feministky v Berlíně vyřvávaly "Alláhu Akbar", no hnusoty, dále během pochodu LGBT také tihle lidé nesli transparenty proti bájné "islamofobii".

Copak tyhle "ženy", lze-li je vůbec nazvat ženami, všem slušným ženám dělají ostudu a homolidé nevědí, jak islám s ženami a homosexuály zachází? Já jako žena, vlastenka, sionistka, se upřímně za takové "ženy" stydím.

J. Vintr 21.5.2020 9:16

Jak se mnohokrát ukázalo, tak se Izrael Arabům a jejich podporovatelům nemůže zavděčit nikdy. Proto může Izrael zvysoka kálet na výhrůžky Arabů i jejich přátel. To jen psi štěkají.

M. Krátký 21.5.2020 11:56

a karavana jde dál - hezký den všem