30.6.2022 | Svátek má Šárka


Diskuse k článku

ITÁLIE: Berlusconiho “bulharský edikt”...

Výrazem "bulharským edikt" se v italské politické a novinářské scéně myslí výrok, jehož cílem je diktátorským způsobem se zbavit nějakého nepohodlného novináře. Inspirátorem této neblahé formulace byl Silvio Berlusconi, který dne 18. dubna 2002 při státní návštěvě v Bulharsku v roli italského premiéra, prohlásil, že "Enzo Biagi, Michele Santoro a Daniele Luttazzi zločinecky zneužívají veřejnou televizi".

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Mannheim 22.2.2013 8:40

jen Berlusconiho?

"Ve zvláštní Berlusconiho terminologii je "zločinecké" veškeré kritické vystupování vůči němu a jeho nesčetným politickým a ekonomickým aférám" - pro tento přístup nemusíme chodit až do vzdálené Itálie, úplně stačí to, co bude ještě 13 dní na Hradě našem

J. Boleslav 22.2.2013 13:09

Re: jen Berlusconiho?

To co přijde potom snad ne?

J. Mannheim 22.2.2013 15:45

Re: jen Berlusconiho?

to taky, ale brod je tu až za 13 dní, netřeba stahovat kalhoty hned

B. Rybák 23.2.2013 13:43

Re: jen Berlusconiho?

Na žádné nepravdě, tedy ani na nepravdě (účelově zdeformované polopravdě) o Berluscinim se nedá postavit vůbec nic. A tím méně něco o V. Klausovi, který je objektem nenávisti obdobné levičácké (kryptokomunistické) mafie jako Berlusconi, který byl jediný, kdo ji dokázal pomocí svých médií čelit a ukončil tak "smrtelnou" anarchii působenou soudcokratickým pučem ("akce čisté ruce"), jejíž hlavní aktéři se pro nestydaté porušování zákona dostali před soud.

Pozn: Jako ve všech postfašistických státech ovládla politický život v Itálii (komunistická) levice, která se ale nemohla vzhledem k členství Itálie v NATO zdiskreditovat podílem na moci. Ovládla tedy školství, soudnictví a masmédia, z čehož se Itálie dodnes nevzpamatovala.