ÍRÁN: Pokrytectví západních feministek
Neomarxismus a woke hnutí zamořil akademické, společenské a politické prostředí. Na wokeismus často doplácejí konzervativci, konzervativní křesťané a proizraelští Židé. Antisemitismus, antikřesťanství a odpor ke konzervativismu prorostl i do LGBTQ+ komunity a feministického hnutí, které se zaštiťuje bojem za práva žen a prosazuje také nesmyslné kvóty (tj. rovnoměrné zastoupení mužů i žen na různé pracovní pozice i tam, kde se to vůbec nehodí), zatímco osud skutečně týraných žen, které by potřebovaly zastání, podporu a soucit, je mnohým aktivistkám za práva žen naprosto lhostejný. Za odstrašující příklad pokrytectví feministek v západních zemí nám může sloužit Írán, kde ženy čelí tvrdému útlaku, mučení, diskriminaci a marginalizaci. Ovšem o těžkou a nezáviděníhodnou situaci íránských žen se feministky nezajímají ani nikde nevidíme žádné demonstrace, ve kterých by aktivistky žádaly rovná práva žen a mužů, včetně kvót, v Íránu, Afghánistánu, kde vládne Talibán, či jiných muslimských zemí. Nyní na dvou příkladech nastíním situaci v Íránu.
Íránští policisté dne 22.7.2024 postřelili a těžce zranili ženu, která zůstala ochrnutá, z důvodu, že údajně porušila íránské zákony o hidžábu (zahalení vlasů), uvedla BBC.
Podle zprávy byla 31letá Arezoo Badriová koncem července 2024 obviněna íránskou policií, která se ji pokusila zastavit a zabavit jí auto, když jela domů se svou sestrou, údajně proto, že si správně nezakryla vlasy. Když nezastavila, policisté na ni vystřelili a zasáhli ji do plic a páteře.
K násilnému incidentu došlo ve městě Noor na severu Íránu.
Zdroj obeznámený s případem řekl BBC: „Je ochrnutá od pasu dolů a lékaři uvedli, že potrvá měsíce, než se zjistí, zda bude trvale ochrnutá, nebo ne.“
Avšak lékaři vyjmuli kulku z těla Badrijinové až deset dní po převozu do nemocnice.
V září 2022 byla v Teheránu zatčena dvaadvacetiletá Mahsa Aminiová za údajně nesprávné nošení hidžábu a zemřela následkem mučení ve vazbě.
Od vraždy Aminiové se stále více íránských žen objevuje na veřejnosti bez hidžábu (islámského šátku), nebo se snaží nějakým způsobem porušit přísné islámské náboženské předpisy, které zakazují nosit oblečení, považované podle islámské náboženské tradice za příliš přiléhavé nebo jinak odhalující.
Násilné zásahy íránské vlády proti demonstrujícím za svobodu a další represe, které následovaly po úmrtí Amíniové, si vyžádaly stovky mrtvých, včetně desítek příslušníků bezpečnostních složek, a tisíce zatčených.
Vyšetřovací mise pověřená OSN letos v březnu uvedla, že smrt Aminiové byla nezákonná a způsobená násilím.
V září 2023, rok po umučení Amíniové, přijal Írán novou legislativu, která stanoví, že íránským ženám, které poruší přísný islámský kodex oblékání, nařizující zahalování hlavy a skromné oblečení, hrozí až 10 let vězení.
Izraelský ministr zahraničí Israel Katz dne 14.8.2024 reagoval na brutální útok na íránskou ženu, která byla napadena tamější policií za to, že neměla na sobě hidžáb, když jela ve svém autě v íránském městě Noor.
„Arezoo Badriová, jednatřicetiletá Íránka a matka dvou dětí, zůstala ochrnutá poté, co ji policie postřelila za to, že neměla při řízení auta na sobě hidžáb,“ uvedl Katz.
„Toto je Chameneího vražedná diktatura - utlačování občanů a prosazování radikálního islámu.“
Katz se obrátil na občany celého světa a vyzval je: „Musíme Írán zastavit hned - než bude pozdě.“
https://www.israelnationalnews.com/news/394563
https://www.israelnationalnews.com/news/394621