8.12.2021 | Svátek má Květoslava


Diskuse k článku

ÍRÁN: Izraelská odhalení

Věčně se usmívající íránský ministr zahraničí Javad Zarif si v neděli 30. dubna odpoledne na Twitteru dělal legraci z izraelského premiéra. „Kluk, který pořád křičí na poplach, je opět v akci. Bez ohledu na fiasko s karikaturou v OSN. Jenom některé lidi můžete oklamat tolikrát.“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Vondráček 3.5.2018 11:50

Re: Ha ha ha

Netanjahu blb není. Chcete-li vidět blba , zkuste zrcadlo :-)

L. Kubeš 3.5.2018 13:12

Re: Ha ha ha

Blb je spíš číslo 637, o tom není pochyb!

V. Student 3.5.2018 9:26

Já bych tomu důkazu Mossadem věřil.

Ale protože je to tajná služba země, ze které si Írán programově dělá už dlouhá léta nepřítele, chtělo by to důkaz ještě z nějaké jiné, méně angažované strany. I když přiznávám, že to nebude nijak snadné.

J. Klepal 3.5.2018 8:26

Netanjahuova blamáž

Jestliže se podařilo izraelským tajným službám získat dokumenty o íránském jaderném programu, které mají dokazovat porušení JCPOA, pak by mně skutečně zajímalo, v čem tato dohoda byla porušena, když deset souvislých zpráv IAEA naopak dokazuje, že Írán dohodu striktně dodržuje. Vzpomeňme v této souvislosti, že to byl právě Netanjahu, který se v OSN před šesti lety lživě snažil svět přesvědčit o tom, že Írán je jen několik krůčků od vyrobení jaderné zbraně, a svou blamáží se připodobnil nešťastnému Colinu Powellovi, který se 5. února 2003 osobně obrátil přímo na Radu bezpečnosti OSN s ujištěním, že Irák má ZHN a současně potvrdil, že existuje spojení mezi Saddámem Husajnem a teroristickou organizací Al-Kaida.

Tato fakta jsou zvláště smutná, když si uvědomíme, že i Izrael, který nepřistoupil ke smlouvě o nešíření jaderných zbraní, stejně jako např. Indie a Pákistán, utajuje vlastnictví své jaderné zbraně, a navíc všichni signatáři smlouvy o nešíření jaderných zbraní – vlastníci jaderných zbraní – tuto smlouvu neplní.

Je ovšem pravda, že málokdo zpochybňuje úsilí Íránu získat jadernou zbraň jako důležitý odstrašující prostředek, což se již povedlo Severní Koreji, která od smlouvy o nešíření odstoupila.

Poté, co USA odvolají svůj podpis pod JCPOA, což je zřejmou snahou poslední Netanjahuovy blamáže, budou muset ajatolláhové, kteří nejsou padlí na hlavu, obnovit svůj jaderný program, protože to je jediné poučení, které plyne z ilegální agrese USA proti Iráku pod lživou záminkou existence zbraní hromadného ničení.

Je proto záhadou, proč Izrael tak horečně touží po tom, aby Teherán svůj jaderný program obnovil a především urychlil, aby včas stihl svůj odstrašující potenciál vybudovat.

P. Lenc 3.5.2018 8:35

Re: Netanjahuova blamáž

Jejda pane Klepale, jak vy jste dobře "informován"...Nakonec "ti" Židi přece vždy lžou, že? To přece tvrdil i soudruh Hitler blahé paměti.Bože, kdyby blbost létala...

P. Jášek 3.5.2018 8:57

Re: Netanjahuova blamáž

To tvrdí všichni "soudruzi"! Do dnes!

P. Lenc 3.5.2018 9:37

Re: Netanjahuova blamáž

Ano.

J. Vavruška 3.5.2018 10:43

Re: Netanjahuova blamáž

Ten, kdo je dobře informován, pochopí již z textu samotné zprávy, že agenti Mossadu vykradli archív, kde je uložena dokumentace někdejšího íránského vojenského jaderného programu.

Ten, kdo je ještě lépe informován a pustí Netanjahuovo vystoupení celé (mimochodem, Netanjahu je přednesl dosti překvapivě v angličtině, nikoliv v úředním jazyce Státu Izraele), s překvapením zjistí, že Bibi cituje pasáže právě z období dávno před uzavřením "jaderného obchodu" s Íránem. Tím jeho tvrzení o jakýchsi "důkazech" o porušování JCPOA vypadají značně komicky.

Naposledy sehrál Netanjahu podobnou pěknou scénku na mnichovské konferenci, když tam mával jakýmsi kusem laminátu a pokřikoval na jakéhosi íránského ministra "Znáte to? To byste měl, je to vaše!" Inu, státník na úrovni...

M. Vondráček 3.5.2018 12:02

Ten kdo je dobře informován :-)

pozná, že Vy se v těch informacích dost těžko orientujete :-)

PS.: Zkusím to s Vámi jednoduchou otázkou : Proč bylo to uložiště dokumentů tak pečlivě utajováno, když to byl sklad starých dle Vás nedůležitých dokumentů ??

P. Zinga 3.5.2018 15:52

Re: Ten kdo je dobře informován :-)

No, asi tak moc utajováno nebylo...

L. Kubeš 3.5.2018 13:15

Re: Netanjahuova blamáž

Robot 637 by potřeboval resetovat, asi chytil nějaký počítačový vir.

J. Kanioková 3.5.2018 15:13

Přesně !

B. Rameš 3.5.2018 9:47

Re: Netanjahuova blamáž

K poslední otázce - to je přece jasné, radí mu to Protokoly sionských mudrců!

L. Kubeš 3.5.2018 13:18

Re: Netanjahuova blamáž

Antisemity jako Rameš obzvlášť miluju, holá hlava a prázdná makovice.

P. Černoch 3.5.2018 8:13

Irán

Zajímavé,že se tak děje v době kdy Irán opouští pro obchodování dolar a přechází na euro.Podobně jako Kadáfí i Sadám.

R. Tesařík 3.5.2018 8:15

Re: Irán

Co to?

P. Jášek 3.5.2018 8:59

Re: Irán

To je taková "válka za petrodolar", Přece kdo odmítne prodávat ropu za dolary, tak toho vrazi v Vóólstrýtu sežerou! :-)))))))

J. Lepka 3.5.2018 9:53

Re: Irán

To je ono! Kdyby se totiž ujal konvertibilní rubl, zhroutí se světová ekonomika! Vlastně to tu už bylo. A kde je konvertibilní rubl ???

P. Jášek 3.5.2018 11:34

Re: Irán

ten se dnes jmenuje Zlatý a všichni v BRICS ho mají plné sklepy, jenom s ním nesmí ven, brotože na Vóólstrýtu vrazi stále bdí!

P. Zinga 3.5.2018 6:56

Izrael je jednou

z příčin nepokoje ve světě.

Kolik zemí přepadl Irán? Každý - včetně Izraele-má právo bránit svou svébytnost a atomová zbraň je tím nejlepším prostředkem,proto ji Izrael má.

A takových cirkusových vystoupení s "dokumenty " jsme viděli již několik.

A pro pana Fridricha: zemí,která nejlépe rozumí síle, jsou USA( měl by to jako jejich oddaný fanda vědět, když koukal na Ramba a pod.),proto si netroufnou na svého hlavního soupeře -Rusko.Kdyby měl Saddám atomovku, asi by tu byl dodnes.

Jo,a jedná se s Kimem...

R. Tichý 3.5.2018 7:41

Iranci jsou rozlezli po cele zapadni Asii-Turecko, Syrie, Libanon. Nekde maji tanky, nekde jenom vodi loutky.

Kimovi spadla jeskyne=uz ma jadernou bombu, tak jedna. Nicmene jej k tomu donutil Trump.

R. Tesařík 3.5.2018 8:15

Re: Izrael je jednou

Pane Zingo......

P. Jášek 3.5.2018 9:04

Re: Izrael je jednou

Sadám neměl atomovku také díky Izraeli, na Rusko si nikdo netroufá, protože válka mezi jadernými velmocemi je nemožná a Putin to ví, ty kecy jsou jenom pro mužiky aby jim dále chutnala tráva a březová kůra a s Kimem se jedná protože mu Trump řekl, že mu rozbije hubu, jestli nedá pokoj. Ono je lepší být doma kingem bez atomovky než jim nebýt vůbec. Ti jeho otroci se stejně nikdy nedoví kde je pravda. A koňáček může dále téci proudem.

Irán nic nemusí přepadávat, od toho mí Hizbaláh!

V. Student 3.5.2018 9:37

Re: Izrael je jednou

Počet obyvatel Íránu a Izraele je poněkud rozdílný, taktéž územní rozloha těch zemí. Ta otázka, kolik zemí přepadl Írán, nás má vést k úvaze, kolik zemí přepadl Izrael, nebo proč jste to tam napsal? Zeptám se také: kolik zemí "přepadl" Izrael, aby vedl dobyvačnou válku?

Vaši větu, že "Izrael je jednou z příčin nepokoje ve světě", považuji po pogromech na Judejce (z neznámých důvodů nazývaných francouzsky Židé),nacistickým pokusem o jejich vyhlazení a současných muslimských excesech ve Francii,ale nejen tam, korunovaných mučením, znásilněním a vyhozením dvou starých "židovek" z okna v Paříži za cynickou.

O. Zuckerová 3.5.2018 12:39

Re: Izrael je jednou

Pane Studente, správná poznámka na správném místě!!Jinak opravdu zírám, "kolik antisemitů se vejde pod jeden článek" - toť otázka podobající se žertovné hádance!!

J. Frček 3.5.2018 12:57

Těžko uvěřit, kolik lidí nenávidí Izrael, že??? ( i u nás ) Už před cca 25ti léty jsem četl úvahu o tom, že třetí světovou válku rozpoutají muslimové.

P. Zinga 3.5.2018 15:46

Re:

Jestli zahrnujete i mě pod ty, co nenávidí Izrael, tak jste na omylu. Ale musím ho milovat? Necítím žádnou povinnost ho milovat.

Pro mě jsou stejní, jako každý jiný národ.

Země se Židé zmocnili po druhé světové silou-za pomoci svědomím zatížené Evropy a vlastně ji museli dobývat i před tisíciletím. A zrovna tak, jako Židé, nepřijali své vyhnání, tak ho nehodlají přijmou ani ti, které tentokrát vyhnali oni. Ale tak to v historii chodilo a zřejmě chodí i dnes. Ještě do první světové bylo legální zmocnit se země silou.

A, prosím, nic mi zde nepovídejte o Zemi,Bohem zaslíbené...

J. Lepka 3.5.2018 9:56

Re: Izrael je jednou

Jo, mít tak pod pleší místo MAHOMIMO aspoň pár set tisíc neuronů spojených do sítě! Ale to bych po vás chtěl asi moc, že?

H. Lukešová 3.5.2018 10:45

Re: Izrael je jednou

Píšete, že Izrael má právo bránit svou svébytnost, ano a jsou to muslimové, kteří usilují zničit Izrael, tedy v současnosti Írán, hlavním destabilizujícím prvkem po celém světě je islám a jeho vyznavači. Izraelci mají právo bránit svou zem.

M. Vondráček 3.5.2018 12:11

Re: Izrael je jednou

Kolik zemí prohlašuje , že jeho cílem je vymazat nějaký stát z mapy ??