3.12.2022 | Svátek má Svatoslav


INDIE: Svůj k svému

1.1.2018

Skvělou odměnu k dostala Indie v minulých dnech za to, že se při hlasování ve VS OSN o Jeruzalému 21/12 postavila proti USA a Izraeli. Tedy na stranu palestinských Arabů.

V minulých dnech se v pákistánském Raválpindí konala manifestace pořádaná střechovou organizací Difa-e-Pakistan Council, která sdružuje na čtyři desítky tamních politických a náboženských stran. Jak píše web Jpost.com, cílem akce bylo vytvořit tlak na pákistánskou vládu, aby v zemi uspořádala islámskou konferenci na téma „Ochrana Jeruzaléma před Izraelem“.

Což je samo o sobě absurdní, ale ještě absurdnější, ba neskutečně skandální je něco jiného. Na shromáždění vystoupil také velvyslanec Palestinskoarabské autonomie v Pákistánu Walid Abu Ali. Tribunu sdílel s jistým Hafizem Muhammadem Saeedem (obr. níže). Toto jméno většině českých čtenářů nejspíš nic neřekne (vše bude vysvětleno níže), nicméně pro Indy je to totéž, jako pro Američany vystoupení jakéhokoli ambasadora na nějaké demonstraci po boku Usámy bin Ládina (ještě v době, kdy žil).

Hafiz M. Saeed je totiž pákistánský arciterorista. Spoluzakladatel teroristické skupiny Laskar-e-Taiba.

Možná si někteří z vás vzpomenou na indické 11. září. Došlo k němu koncem listopadu 2008 v Bombaji. Při sérii deseti koordinovaných teroristických akcí přišlo o život 166 nevinných lidí: 137 Indů a 29 cizinců z pěti kontinentů. Prsty v tomto vraždění měla skupina Lashkar-e-Taiba, zodpovědnost padá na hlavu jejího lídra Hafíze M. Saeeda.

A ten, místo aby byl Pákistánem vydán do Indie a tam souzen, běhá po svobodě a účastní se podobných propagandistických akcí. Není divu, že indická vláda zuří a u palestinského zastoupení ostře protestovala.

Snímek velvyslance a šéfteroristy je rozhněvanými Indy široce sdílen na sociálních sítích. Například lékařským poradcem Ramanem Sharmou z Dillí, který pod snímkem uvedl:

sharma

Tedy: Walid Abu Ali, palestinský velvyslanec v Pákistánu, vystoupil veřejně na shromáždění, které svolal Hafiz Saeed. On také sdílel pódium s Hafizem. A my jsme hlasovali (v OSN) proti americkému prohlášení o Jeruzalému? Co to je, pane premiére? (Na snímku samotném vpravo ambasador Abu Ali, vlevo šéfterorista Saeed.)

Inu – hlasovali jste špatně, milí Indové. Za dobrotu na žebrotu.

Stejskal.estranky.cz