Neviditelný pes

HROZBA: Zatáhne Biden Západ do války s Ruskem?

19.3.2021

Joe Biden prohlásil, že je ruský prezident Vladimir Putin „zabiják“ a že Rusko „zaplatí do vměšování se do voleb v USA“. Jen abychom za „ráznou“ americkou politiku nezaplatili nakonec všichni.

Demokraté obvinili za svou porážku v roce 2016 „vměšování Ruska“. Více jak dvouleté vyšetřování speciální komise nic neprokázalo, několika lidem blízkým Donaldu Trumpovi byly prokázány podvody, lhaní pod přísahou či daňové podvody. Žádné spojení Trumpa s Putinem se ale neprokázalo. Hra amerických progresivních médií, v nichž dnes má Demokratická strana jasného spojence, možná až „za hrob“, ale neskončila. Podle americké tajné služby, jedné z mnoha, se Rusko opět vměšovalo do amerických voleb. Údajně k tomu použilo „výmysly“ o podnikání syna Joea Bidena na Ukrajině.

Biden nyní poskytl rozhovor jednomu „progresivnímu médiu“ a v něm označil ruského prezidenta Vladimira Putina za „zabijáka“. Je to zabiják. Za vměšování do loňských listopadových voleb zaplatí, prohlásil americký prezident Joe Biden na adresu svého ruského protějšku Vladimira Putina. Silná prohlášení zazněla v rozhovoru, který odvysílala ve středu ráno místního času americká televizní stanice ABC. Když se novinář George Stephanopoulos Bidena zeptal, zda je podle něj Putin „zabiják“, Biden odpověděl: „Ano.“ Biden v rozhovoru řekl, že po nástupu do Bílého domu absolvoval dlouhý telefonický hovor se šéfem Kremlu, v němž mu měl říci: „Pokud dojdu k závěru, že k tomu (ke snaze o ovlivnění voleb) došlo, buďte připraven.“ Podle americké tajné služby se Rusko v listopadových volbách v USA postavilo za tehdejšího prezidenta Donalda Trumpa a pokusilo se Bidena poškodit. Podle tajných služeb chtěla Moskva ovlivnit výsledek voleb a zasít sváry v zemi. Putin a jeho vláda opatření „schválili a provedli“.

Rusko v reakci na Bidenovo prohlášení odvolalo svého velvyslance z USA. Kreml zprávu DNI odmítl. „Nesouhlasíme se závěry této zprávy ohledně naší země. Rusko se nevměšovalo do dřívějších voleb a nevměšovalo se ani do loňských voleb. Rusko nemá žádný vztah k nějakým kampaním proti kterémukoliv z kandidátů,“ prohlásil podle listu Vedomosti Putinův mluvčí Dmitrij Peskov...Stažení velvyslance oznámila mluvčí ministerstva zahraničí Marija Zacharovová. „Velvyslanec Ruska ve Washingtonu Anatolij Antonov byl pozván do Moskvy ke konzultacím, jejichž cílem je zanalyzovat, co učinit a kam směřovat v kontextu vztahů s USA,“ cituje ji agentura TASS.

Podle zpravodaje ČT navíc americké tajné služby tvrdí, že se do voleb vměšoval i Írán, dokonce proti Trumpovi. To snad má být „úlitba“ nestrannosti? To ale na „oživení“ jaderné dohody s Íránem moc nevypadá.

Zatímco média zahlcují stále nové a nové hororové informace o covidové pandemii, zprávy o nových mutacích apod. a celý Západ je dnes doslova do písmene „zarouškovaný“, vztahy mezi USA a Ruskem se dostávají na novou hranici – všimněme si detailu – Biden neřekl, že je Putin zabiják. Na otázku, zda si myslí, že je Putin zabiják, odpověděl „ano“. To považuji za promyšlené a předem domluvené dílko mistrů americké propagandy současnosti.

Musíme se totiž vrátit k vládě Baracka Obamy, v níž Biden byl viceprezidentem. Po tak zvaném „arabském jaru“ začala v Sýrii občanská válka, režim Bašára Asada ztratil kontrolu nad většinou území Sýrie, kde nastoupil Islámský stát. Západ na čele s USA už Asada odepsal a do hry vstoupilo Rusko. Nasadilo svou armádu a pomohlo Asadovi dobýt většinu území zpátky. Během druhého funkčního období Obama-Biden také Rusko obsadilo vojensky Krym. A nakonec Obama nařídil bombardovat Libyi a pomohl ke svržení diktátora Kaddáfího. Později o tomto svém rozhodnutí Obama prohlásil, že to byla jeho největší chyba. Nejen to. Obamova administrativa navazovala vztahy s komunistickou Kubou, Vietnamem, ale vliv Západu na dění ve světě poklesl.

Biden si tak dle mého soudu léčí své vlastní komplexy z Ruska. Zažil porážku své politiky v Sýrii, Trump rozmetal dohodu s Íránem a tu už Biden zřejmě vzdal. Snaží se proto vypadat jako rozhodný obhájce amerických hodnot. Putin neustoupil Obamovi, neustoupí ani Bidenovi. Co hrozí je mnohem nebezpečnější než zprávy o covidu. Nedávno jsem v souvislosti s ruskou vakcínou Sputnik V psal o tom, že se nacházíme „až po uši“ ve studené válce. V časech studené války mezi Západem a Východem v padesátých letech minulého století bylo obvyklé politiky označovat za vrahy – a to na obou stranách železné opony. Vrací se nám tak i slovník – Putin je „zabiják“.

Předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová označila Trumpa za blázna a chtěla po vojácích informaci, že Trump nepoužije atomové zbraně. Stalo se po obsazení Kapitolu na počátku ledna. Neměli bychom se spíše obávat toho, aby udržel nervy na uzdě starý a unavený Joe Biden?

Převzato se svolením autora z JanBarton.blog.idnes.czzpět na článek