9.3.2021 | Svátek má Františka


Diskuse k článku

HISTORIE: Země izraelská

Osmanští Turci dobyli roku 1453 Konstantinopol a vybudovali postupně říši, která se rozkládala na Balkáně, Blízkém východě a v severní Africe.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Štípek 4.12.2020 21:31

Já bych se fakt nechal přesvědčit, kdyby byly nepopiratelné důkazy, že ti zlí Syřané opravdu z Golan stríleli na nevinné izraelské zemědělce. Aby nebylo pochyb, židé přicházející v průběhu první poloviny XX.století do Palestiny a z ničeho budující civilizaci, mají můj veliký obdiv.

H. Lukešová 4.12.2020 22:08

Zde máte jeden odkaz o teroru Syřanů proti Izraelcům

https://www.jewishvirtuallibrary.org/vie-the-golan-heights

Jinak ve zbývající části vašeho příspěvku jste mě velmi potěšil.

J. Kanioková 4.12.2020 20:21

Hani děkuji R^

P. Dupa 4.12.2020 20:21

paní Lukešová,jaký váš názor na anexi Krymu a Golan?

H. Lukešová 4.12.2020 20:28

Pane Dupo, s anexi Golan jednoznačně souhlasím, pro Izrael se jedná o území, které potřebuje ke své bezpečnosti, z Golan pravidelně teroristé z Hizballáhu a palestinští teroristé pálili rakety, které ohrožovaly zdraví a život Izraelců, žijících na severu Izraele.

A co se týká Krymu, k tomu nemám více informací, ukrajinsko-ruský konflikt příliš nesleduji a nějak jim nežiji, takže k problematice Krymu si nedovoluji nic tvrdit.

K. Křivan 4.12.2020 20:39

Na izraelské traktory střílelo syrské dělostřelectvo a tanky. A pak pros..li válku. Jako Adolf. ;-D

H. Lukešová 4.12.2020 20:41

To ano. A příznivci Adolfa byli rozeseti po celém Blízkém východě v muslimských zemí a Arabomuslimūm radili a radili.

K. Křivan 4.12.2020 20:56

Znám to z Německa. Němečtí inženýři stavěli proudová letadl v Egyptě, rakety v Iráku, Syrii, ....

Pak se MOSSAD nas...l a oni začali umírat. Na otravu olovem. ;-D V Egyptě šéf projektu (Němec) dostal dopis z Německa, a ten bouchnul v rukách sekretářky. Pan inženýr porozuměl a druhý den už měl letenku domů. Inu chytrý pán.

H. Lukešová 4.12.2020 21:00

Izraelci jsou borci. Takový postoj, jakým brání svou zemi, je třeba náležitě ocenit.

K. Křivan 4.12.2020 20:35

Krym. Byl ruský od dob Kateřiny Veliké, která ho vzala tureckým otrokářům.

Až se jednou ukrajinský mužík Chruščov ožral a v deliriu ho daroval Ukrajině. A to pitomečkové považují za "mezinárodní právo" ;-D;-D;-D

Golany. Kdo používá území pro střelbu na zemědělce a traktory, ten pak po prohrané válce ztratil jakékoliv právo na to území. To je mezinárodní právo používanév po staletí v celém světě. Viz dnes ruský Königsberg, východní Prusko, polské Slezsko, italské jižní Tyrolsko, všechno území sebrané poraženému. Chcete snad popírat, že Syrie nenapadla Israel a neprohrála válku ? ;-D;-D;-D

I. Štípek 4.12.2020 14:57

Dnešní diskuse k opsaným pravdám z pera Luki mi dává bohatě za pravdu: donekonečna bychom si mohli říkat ten řekl to a neřekl ono, jiný měl jiný názor, zas jiný opačný, onen to myslel tak, ne, myslel to opačně. Vždyť je to tak průhledné. Kdo by se chtěl dohodnout, dávno by se tak stalo. Izrael je ten moudřejší, ale dohodnout se nechce; mě úplně stačí ta panská pýcha, s níž budují nové a nové "osady", v podstatě města s vlastní správní a servisní strukturou. Přičtěme bombardování cizích zemí, okupaci arabských částí Palestiny, vyhrožování a nabubřelost korupčníka a teroristy Netanjahua. Jak moc Izraeli fandím, tohle je začátek jeho konce. Pokud se Izrael stane pouze využívanou/zneužívanou hračkou v globálních politických bojích, prohraje.

H. Lukešová 4.12.2020 15:37

Izraelci nejsou ti, "co se nechtějí dohodnout". Je to naopak palestinská arabská strana. Palestinští Arabové pokaždé odmítli jakékoliv mírové návrhy o rozdělení země. Roku 1937- Peelova komise, Židé měli mít jen malinký kousíček britské mandátní Palestiny, Arabové to odmítli, 1947- návrh rozdělení Palestiny podle OSN, Arabové odmítli, 1967- po šestidenní válce Izraelci nabízeli Arabům návrat všech území za Zelenou linií, odpověď Arabů zněla tří NE, žádný mír, žádné jednání, žádné uznání.

1979- mírová smlouva mezi Egyptem Izraelem, palestinští Arabové se odmítli připojit, 1993- Oselské smlouvy, palestinští Arabové je neratifikovali a utopili je v krvi, vyprovokovali první intifáu, 2000- mírová jednání v Camp Davidu, Ehud Barak nabízel tzv. Palestincům veškerá území za Zelenou linií, tzv. Palestinci opět návrh odmítli a vyprovokovali druhou intifádu, celý Izrael zasáhla vlna teroru, atentátů,

2005- Stát Izrael se stáhl z Gazy, a dočkal se míru od Gazanů, ale kdeže, opět nastartovali terorismus, začali pálit rakety na Izrael, posílat ohnivé balóny, draky, které ničí Izraelcům úrodu, 2008- Ehud Olmert opět nabízel palestinským Arabům veškerá území za Zelenou linií tj. Gazu, Judeji a Samaří, kus Jeruzaléma, tzv. Palestinci to opět odmítli, slovy, že "mezery jsou příliš velké", tj. Izraelci nabízejí, co je tzv. Palestincům málo, tj. tzv. Palestinci chtějí celé území Země izraelské tj. i Stát Izrael před rokem 1967, nyní odmítnutí Trumpova mírového návrhu...

Takže to nejsou Izraelci, kteří se "nechtějí domluvit", ale jsou to palestinští Arabové, kteří si nepřejí jakýkoliv židovský stát v Zemi izraelské, tady nejde o žádné "osady", ale o celý Izrael jako takový.

H. Lukešová 4.12.2020 15:48

Izraelské oběti 2018...Izraelské oběti za rok 2018- Raziel Shevach (35), rabín, zastřelen, Itamar Ben Gal (29), rabín, ubodán, Kapitán Ziv Deus (21), usmrcen automobilem Seržant Natanael Kahalani (20), usmrcen automobilem, Adiel Coleman (32), ubodán, Ronen Lubarsky (20), voják,usmrcen kamenem, člen elitní jednotky Duvdean UnitAviv Levi (20), voják, člen jednotky Givati, zastřelen, Izraelec Ari Fuld (45), spisovatel, učitel, ubodán, Kim Levengrond-Yehezkel (28) z Rosh Ha ́ayinu, zastřelena, Ziv Hajbi (35), zastřelen, novorozenec Amiad Israel, Yuval Mor-Yosef (20), z Aškelonu, Yosef Cohen (19) Beit Shemesh z bojové jednotky Netzach Yehuda-Nahal Haredi), zastřeleni...

2019, Ori Ansbacher (19) z Tekoa, ubodána, Gal Keidan (19) ubodán, Ahiad Ettinger (47), zastřelen, Dvira Sorek (19), ubodán, Rina Shnerb (17), usmrcena bombou,

2020, Amit Ben Yigal (21) usmrcen kamenem, 26.8.2020 byl izraelský rabín Shai Ohayon (39) ubodán k smrti palestinským teroristou.

Takže pak prosím vykládejte o "mírumilovných" palestinských Arabech, kteří den co den útočí na Židy kameny, automobily, noži, zápalnými lahvemi, střelnými zbraněmi. Izraelci se pouze brání palestinským teroristům. Taková jsou fakta.

K. Křivan 4.12.2020 17:46

",,bombardování cizích zemí,," To může tvrdit jen hlupák. Israel bombarduje jen ty země, které nebyly ochotné uzavřít s ním mírovou smlouvu. A to jen tehdy, pokud tím zničí zbraně určené na útok proti Israeli. Typická sebeobrana, ale bl bci i dále hloupě žvaní o útocích. ;-D

J. Kanioková 4.12.2020 20:21

Blbost !!!

L. Severa 4.12.2020 14:29

Sluší se poděkovat paní autorce nejen za článek, ale i za doplnění s panem Křivanem, které určitě vydalo za celý článek na N.P. Kniha M.Twaina vyšla kdysi v češtině pod názvem "Našinci na cestách". Pokud jsem ji někomu nepůjčil, tak bych ji ve své rozsáhlé knihovně našel.

K. Křivan 4.12.2020 15:00

Děkuji za uznání, od Vás to opravdu potěšilo. Máte recht, napsal jsem ten článek pro NP, vyšel mi před 8 lety 6.12.2012. Dávná to doba, ale pravda nestárne.

Taky jsem kdysi půjčoval knihy, ale z toho jsem už vyrostl. Nejrychlejší způsob, jak si zruinovat knihovnu. Tak Vám přeji, abyste svou knihu našel. :-).

L. Severa 4.12.2020 22:01

Jako stařešina ještě před válkou jsem poznal dost Židů(všichni zahynuli), takže i proto Izraeli fandím a proto Vám patří můj dík. Paní Lukešová již můj názor zná a několikrát jsem jí již vyslovil obdiv a díky. Vždycky když půjčuji nějakou knížku, tak si říkám, no, ten mně to vrátí a ani si to nikam nenapíši. Když si náhodou vzpomenu a upomínám vrácení, tak zjišťuji, že ten dotyčný tu knihu půjčil někomu dalšímu a kdoví kam až doputovala.

H. Lukešová 4.12.2020 22:16

Tak to je hrozné a možné to bylo proto, že Židé neměli svůj stát a byli jen na milost a nemilost většinové společnosti a ta často s Židy nezacházela příliš hezky někdy hrozně. Proto považuji také za naprosto neospravedlnitelné chování neomarxistů, kteří chtějí Židům jejich zemi vzít a vedou proti Izraeli diplomatickou, mediální, politickou válku.

K. Křivan 4.12.2020 12:18

Tam názor velkého OOP-zvířete člena výkonného výboru Organizace pro osvobození Palestiny (OOP) Zahír Músejna jsme tu měli, tak teď nědo jiný, arabský člen Knesetu a profesor Azmí Bišára se v izraelské televizi vyjádřil také k existenci palestinského národa. „ Vůbec si nemyslím, že existuje palestinský národ. Myslím si, že existuje arabský národ. Vždy jsem si to myslel. Nezměnil jsem svůj názor. Nemyslím si, že existuje Palestinian nation. Myslím si, že to je koloniální vynález - Palestinian nation. Kdy kde byli Palestinci? Nemyslím si, že existuje palestinský národ. Myslím si, že existuje arabský národ. Přes svůj odhodlaný boj proti okupaci jsem se nestal palestinským nacionalistou. “ — Azmí Bišára v rozhovoru pro Aruc štajim

K. Křivan 4.12.2020 12:53

"...Myslím si, že existuje arabský národ ..."

Jak dlouho existuje arabský národ ? Ještě za 1.světové války existovaly jenom mezi sebou znepřátelené arabské kmeny. Viz film Lawrence z Arábie. Tam je dobře vylíčen i vznik arabského národa.

Tedy při vzniku Israele byl arabský národ celých 30 let na světě !!! ;-D

K. Křivan 4.12.2020 12:07

Myslím, že území se mělo přidělovat podle přínosu etnika světu. Tedy třeba podle počtu nositelů Nobelovy ceny. To by bylo velice spravedlivé, že ?

K. Křivan 4.12.2020 12:23

175 laureátů. Tady je máte. Podrobně.

https://cs.qaz.wiki/wiki/List_of_Jewish_Nobel_laureates

H. Lukešová 4.12.2020 20:49

Ano, zatímco Židé přispívají lidstvu ve všech sférách života, tak palestinští Arabové přispívají jen terorismem a přesto neomarxisté chtějí Stát Izrael zničit, zničit židovský národ a zemi start upū a tím, že chtějí Židům zemi vzít a dát ji palestinským teroristům.

K. Křivan 4.12.2020 11:15

Omlouvám se za dálku mého příspěvku, ale myslím, že dobře navazuje na článek paní Lukešové. Teď by přišel vhod přehled válek s Araby. Nechce se někdo toho ujmout ?

H. Lukešová 4.12.2020 11:31

Pane Křivane, Vy jste autorem velmi poutavého článku "Jak se dělila Palestina?" Děkuji za doplnění, hodí se k tématu článku.

K. Křivan 4.12.2020 11:48

Ano, dal jsem to dohromady za vydatné pomoci internetu a vyšlo mi to na Neviditelnémm pejskovi. Je to tu ještě lehko k vyhledání.

H. Lukešová 4.12.2020 11:54

Také byste mohl přiložit ruku k dílu a napsat více takových zajímavých článků. Pravdivých článků není nikdy dost, kór o Židech a Izraeli. RedakceNP Vám článek jistě zveřejní. Neomarxisté vždy lžou, nenávidí vlast, národ, tradice a je potřeba se těmto lidem na ideové rovině postavit, aby se z jejich lží nestala pravda.

K. Křivan 4.12.2020 12:34

No, chtělo by to něco, počínaje válkou za nezávislost, sinajskou válkou, šestidenní válkou, opotřebovací válkou, jomkipurskou válkou a až po první a druhou libanonskou válku. Sedm Araby vnucených a Israelem vyhraných válek. Něčím takovým se nemůže pochlubit žádný národ na světě. Ale musel bych móóc citovat, z Wikiny, .... a podobně.

K. Křivan 4.12.2020 13:11

Je potřeba se těmto lidem ... postavit (se zbraní v ruce), aby se z jejich lží stala "lež mrtvého muže"

Já vím, že nepřítel naslouchá.