4.6.2023 | Svátek má Dalibor


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Potměšil 20.8.2010 12:08

Re: U mne není co řešit!

Nu, pokud pro Vás nejsou terorismem pomstychtivé odvetné akce IDF, kdykoliv někdo vystřelí trubku z Gazy (džanín apod.) a pokud Vás nezarážejí akce typu "zabili 3 Izraelce, tak máme rozkaz zastřelit 3 a více nějakých (jakýchkoliv) Palestinců, aby věděli, že si nenecháme nic líbit", budiž.

Jinak ale autorce dík za zajímavý článek, Faisal, s nímž se počítalo na místo krále v oblasti palestiny, Sýrie, Jordánska a Iráku, Židy velmi vítal, neboť předpokládal, že hospodářsky a kulturně pozvednou Blízký východ. Škoda že lidé jeho ražení nezůstali v převaze, Blízký východ mohl vypadat úplně jinak.

H. Lukešová 20.8.2010 9:28

Re: U mne není co řešit!

Přesně tak! Naprosto s Vámi souhlasím. To, že Izrael dovede žít obklopen státy s genocidní nenávisti je obdivuhodné.

V. Pavel 20.8.2010 8:43

U mne není co řešit!

Nejsem znalcem arabsko - izraelské historie, ani se jím státi nehodlám pro nezájem o dané téma, avšak vím, že stát Izrael praktikuje úctyhodnou, charakterní a mírovou mezinárodní politiku v duchu spolupráce s osvícenskou velmocenskou poltikou svého největšího spojence, USA. Oproti tomu Palestinci a Arabové představují trvalé mezinárodní ohrožování nejen míru, nýbrž i nezúčastněných obyvatel cizích států, neustávajícími atentátnickými aktivitami a jejich otevřenou, anebo i skrytou státní podporou. Izrael za dobu své existence neprovedl jediný atentát na civilní obyvatelstvo ani u sebe, ani jinde ve světě. Proto u mne "není co řešit", aby mi bylo jasné, na které straně sporu Arabové - Izraelci, mám stát!

H. Lukešová 20.8.2010 0:03

Co se skutečně stalo na Blízkém východě?

http://www.youtube.com/watch?v=09pmTh64vD8