30.5.2020 | Svátek má FerdinandDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


HISTORIE: Stesk po vrahoviŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 96, poslední: 25.4. 2019 22:48, přehled diskusí

Zde je opět vidět, jak místní volksrusácká :
Autor: P. Pavel Datum: 23.4.2019 19:57

vemena dostávají hysterické záchvaty vždy, když se uvede pár všeobecně známých historických faktů na téma zrůdného rusáckého impéria, které je známo jako sssr.

Re: Zde je opět vidět, jak místní volksrusácká :
Autor: Š. Hašek Datum: 23.4.2019 21:42

Vás je tady škoda.

Pište přednášky pro Karlovu Universitu Praha.

Re: Zde je opět vidět, jak místní volksrusácká :
Autor: P. Pavel Datum: 23.4.2019 21:46

To je prosté konstatování faktu, kterého jsou si vědomi i na té Karlově Univerzitě. Na tamních lékařských fakultách si na tebe budoucí psychiatři již brousí zuby.

:
Autor: J. Jurax Datum: 23.4.2019 23:21

No jo, no ... též reagujete nějak hystericky ... :-) ... a jak patrno, těch "historických faktů na téma zrůdného rusáckého impéria, které je známo jako sssr" znáte vskutku jen pár.

Zajímavé, že jste se nepokusil žádný z těch faktů :
Autor: P. Pavel Datum: 25.4.2019 21:28

vyvrátit. Žvanění bez argumentů je většinou projevem hysterie ... používání smajlíků rovněž.

Re: Zajímavé, že jste se nepokusil žádný z těch faktů :
Autor: J. Jurax Datum: 25.4.2019 21:50

Víte, nenavrhl jste žádný historický fakt k vyvrácení či diskuzi - a že je těch faktů nesporně dostatek. Ale musíte vybrat takové, které bych byl ochoten Vám vyvracet, protože fakta z článku vyvracet nebudu ... :-)

Vyplodil jste toliko bezobsažný výkřik vemena, které ví, že je na správné straně, nicméně nechápe, že skutečnost takměř nikdy není jednoduše černobílá.

A jakkoliv bylo rusácké impérium zrůdné, bez něj byste teď byl v nejlepším případě poddaným stejně zrůdného impéria německého, pokud by Vás ovšem uznali rasově způsobilým. To rusácké, jehož jsme byli částí, jste očividně přežil ... To jsou paradoxy, že ... :-)

Stalin zdolal Hitlera a to mělo velký smysl:
Autor: F. Žůrek Datum: 23.4.2019 19:24

Re: Stalin zdolal Hitlera a to mělo velký smysl:
Autor: F. Matousek Datum: 23.4.2019 19:37

Hitlera zdolala Anglie s USA. Kdyby USA materialne nepodporily SSSR proti Hitlerovi, nikdy by Rus válku nevyhrál vy chytrulíne.

Re: Stalin zdolal Hitlera a to mělo velký smysl:
Autor: I. Štípek Datum: 23.4.2019 19:54

Ještě, že vy s panem Vodvářkou nepíšete učebnice!

stalin se s hitlerem paktoval:
Autor: P. Pavel Datum: 23.4.2019 19:59

Třeba by jste se pak mohl dozvědět něco, co vám bylo na politickém školení zatajeno.

Re: stalin se s hitlerem paktoval:
Autor: J. Jurax Datum: 25.4.2019 21:55

No a třeba byste se zase Vy mohl dovědět, že Vám na prvním stupni základní školy bylo zatajeno, že se "by jste" se nepíše ...

Re: Stalin zdolal Hitlera a to mělo velký smysl:
Autor: Š. Hašek Datum: 23.4.2019 21:44

Matoušku, Matoušku, chlapče neznalý. Kecáte nesmysly.

Re: Stalin zdolal Hitlera a to mělo velký smysl:
Autor: P. Pavel Datum: 23.4.2019 21:47

Ne, to jen ty vnímáš realitu skrz puťkův svěrač.

:
Autor: J. Jurax Datum: 23.4.2019 23:25

Víte, ani neotřelá přirovnání, ani soudružské/buranské tykání nezakryjí zjevný fakt, že o historii v daném úseku dějin víte vcelku howno.

Re: :
Autor: P. Pavel Datum: 25.4.2019 21:31

Takovou míru sebekritiky bych od vás neočekával. A o argument jste se opět ani nepokusil.

Re: :
Autor: J. Jurax Datum: 25.4.2019 22:03

Jaký argument lze podle Vás použít k vyvrácení výroku "Ne, to jen ty vnímáš realitu skrz puťkův svěrač"?

Jediný, co mne napadá, že Vy prostě howno víte, protože výrok páně Matouškův, na který reaguje pan Hašek, jemuž Vy odpovídáte jen zde citovanou vulgaritou, je opravdu v nejlepším případě diplomaticky řečeno velice diskutabilní; po mém soudu pak nesprávný.

Re: Stalin zdolal Hitlera a to mělo velký smysl:
Autor: B. Hamal Datum: 23.4.2019 21:52

Tehdy to bylo vnímáno takto: USA kalkulovaly s tím, že se Němci a Rusové navzájem poničí. Pohnuly honem zadkem teprve až bylo zcela jasné, že Rusové Němce převálcují.

Re: Stalin zdolal Hitlera a to mělo velký smysl:
Autor: J. Svoboda Datum: 23.4.2019 22:42

Ano, vnímáno to tak bylo, zejména na ÚV KSČ.

Re: Stalin zdolal Hitlera a to mělo velký smysl:
Autor: J. Jurax Datum: 25.4.2019 21:57

Ano.

A víte, že USA vypovědělo po Pearl Harboru válku Německo, nikoliv obráceně?

Re: Stalin zdolal Hitlera a to mělo velký smysl:
Autor: J. Dobrý Datum: 24.4.2019 14:29

Lzete. USA podporovali USA na zaklade "Zakona o pujce a pronajmu" (Lend-Lease Act). Ten by schvalen 11. 3. 1941.

K prepadeni SSSR doslo 22.6.1941

Na konci valky pochazela 1/3 sovetskeho vozoveho parku z USA.

Ano, materialni pomoc neni vsechno, ale nelze je obvinovat z vyckavani jak to dopadne.

Re: Stalin zdolal Hitlera a to mělo velký smysl:
Autor: J. Jurax Datum: 25.4.2019 22:48

Taky mi to tak soudružky učitelky ve škole říkaly, když jsem byl ještě pachole. Později jsem ovšem studiem kněh zjistil, že tvrdily hovadinu.

Zkuste si počíst na https://www.valka.cz/13329-Ekonomicka-situace-SSSR-v-prubehu-1941-42-a-spojenecka-pomoc-Lend-Lease-dil-1. Je toho celkem 13 dílů a je tam zde diskutovaná problematika stručně, leč fundovaně pojednána.

:
Autor: J. Jurax Datum: 23.4.2019 22:59

No, o tomhle vedli spory mnozí a fundovanejší. Odhady hovoří o tom, že pokud by se SSSR politicky nezhroutil, bez západní materiální pomocí by se válka na východě dost protáhla s tím, že by se sověti nakonec nemuseli dostat tak hluboko do Evropy. Nicméně hloupá rasová politika Němců odrazovala i ty rasově méněcenné Slovany, kdož sověty nemuseli, od spolupráce s Němci. Markantně se to projevilo na Ukrajině a též v Bělorusku, což Němcům ztěžovalo využití dobytých území a z principu znemožňovalo vystupovat jako osvoboditelé, znemožňovalo vytvoření loutkových státních celků, jež mohly být spojenci v boji proti sovětům a stalinismu. Což Stalinovi vydatně nahrávalo a on toho uměl využít k vybičovaní vlastenectví. Takže SSSR by se nejspíš nezhroutil, i kdyby se Němci dostali daleko za Moskvu.

Na druhé straně kdyby Německo SSSR přece jen udolalo, tak tu máme dodnes tisíciletou říši, protože zbývající spojenci by si nejspíš invazi do Evropy pragmaticky rozmysleli a nějak by se dohodli na novém státu quo. Ono totiž páteř wehrmachtu byla zlomena na východní frontě. Poměr německých divizí nasazených a zničených na východní frontě a na všech frontách ostatních je výmluvný.

V nejlepším případě (pro nás) by se válka o pár let protáhla a byla by pro západní spojence nesrovnatelně krvavější. Němci s hospodářským zázemím na východě mimo dosah letectva a s naftou z Kavkazu a s pozemní armádou nevázanou na východě by byli vážným protivníkem. Možná bychom se dožili i nasazení atomových zbraní proti Německu.

Jenže to je vše spekulativní coby kdyby ...

Zločinoid vždy miluje zločince. :
Autor: K. Janyška Datum: 23.4.2019 15:53

U nás to tak má momentálně 18 % dospělých občanů, kteří volili Babiše... Dzp.

Stalin byl vrah:
Autor: V. Církva Datum: 23.4.2019 15:50

Ale to co dělal je zakódováno v bolševismu od počátku. Nezapomeňme že 1.sv. válka měla téměř 2 miliony mrtvých ruských vojáků. Když jí Rusové měli plné zuby řešili to revolucí. Jenže tato revoluce s pbčanskou válkou měla podobný počet mrtvých, téměř 2 vojáků na obou stranách. K tomu 5mil civilistů. Pak teprve přišel vůdce Stalin. Stalin dělal spoustu darebáren, ale s perfektní ideologickou podporou a informační propagandou. 2. sv. válka byla i důsledkem komunismu. Stalin způsobil oslabením generálního štábu i jinými přehmaty velké ztráty na počátku války. Pak se ale nekompromisním přístupem k dezerci a taky logickou potřebou vůdčí autority ve válce, stal symbolem vítězství. A Rusům na rozdíl od Britů šlo o fyzickou likvidaci od Hitlera. Proto byl Stalin reálně menším zlem.

Především ale Rusko, jakkoliv už ne bolševické, trpí komunismem v mozcích občanů. Největším zlem komunismu je, že zůstává v myšlení lidí po desítky let. A jak vidíme dnes i na Západě, je to nebezpečný mor. Rusko už není komunistické, ale komunismus je v Rusech silně zakořeněný, proto dál velebí vraha Stalina a výsobytky komunismu.

Tyto "výsobytky" zdá se nechápou i někteří zdejší diskutující. Rusko v roce 1917 změnu potřebovalo, ale k demokracii, ne bolševické totalitě. Bolševici byli úspěšní například v elektrifikaci i vývoji a výrobě vojenské a kosmické technologie. Ale ze zotročenéhomnároda svobodný neudělali. Stalin byl jen jedním z komunistů.

Dojemná vodvářkova starost o Rusko. :
Autor: V. Čermák 376 Datum: 23.4.2019 13:43

Tak nám pan Vodvářka podrobně vylíčil co udělal Stalin dříve a co později, ale nějak pozapomněl na to hlavní, že Vyhrál 2. světovou válku a že zrovna naše stará Ćeská generace je na světě právě díky jemu. No tak to je, že každý člověk má za sebou dobré i zlé skutky a u těch Významných lidí je to mnohonásobné....

Re: Dojemná vodvářkova starost o Rusko. :
Autor: Š. Hašek Datum: 23.4.2019 14:31

Vodvářka začíná být mimo.

Asi i v ordinaci by rád dělal politminutovky. Má tři galaktická themata: Miloš Zeman, Rusko, Andrej Babiš. Já tedy obecně mám rád specialisty, méně znamená více. Ale jaksi specialisty s nadhledem specialistů, nikoliv s nadhledem Moravce a Nory168.

Re: Dojemná vodvářkova starost o Rusko. :
Autor: J. Lepka Datum: 23.4.2019 14:59

Pánové Hašku a Čermáku 376 vaše tolerance proruského falšování dějin je sice úchvatná, ale v současnosti je k dispozici dost pramenů k vyvrácení vašich dětinských představ, takže zkuste si nejdřív něco nastudovat a pak se pokoušejte o propagandu.

Re: Dojemná vodvářkova starost o Rusko. :
Autor: V. Liptovský Datum: 23.4.2019 19:40

...je tu však jeden "malý" problém... Pramene, ktoré spomínate, sú z "druhého brehu", alebo priamo od Rusov, ktorí prebehli. Sú teda hodnoverné? Je Chruščov, ktorý sa "sápal" k moci a potreboval urobiť čistky, aby dosadil svoje "ovečky" hodnoverný? Pritom je známe, ako sa správal pred vojnou, cez vojnu aj po nej na Ukrajine? Nechcel náhodou všetko zhodiť na Džugašviliho, a on zostať so svojou kamarilou čistý? A nikde sa z akýchsi dôvodov nehovorí o opozícii v rámci ZSSR (preboha, existencia opozície v tak rozporuplnom režime, krátko po občianskej vojne, musela byť zákonitá), okrem ešte krvižížnivšieho Trockého, ktorého Stalin najprv vypovedal kamsi do Strednej Ázie (ak sa nemýlim, do Alma-Aty). A potom celkom za hranice. Nebolo tých trockistov a iných zoskupení naozaj podstatne viac? Nebolo to všetko len dôsledkom vnútorných bojov o moc? Čiže s tými prameňmi -"hop!". A koľko muselo mať Nemecko v ZSSR vyzvedačov a špiónov, keď sa Hitler chystal na vojnu? Videl som trofejnú mapu Moskvy, ukoristenú Nemcom, na ktorej bolo podrobne popísané, aká inštitúcia v ktorej budove sídli, aj s menom vedúceho pracovníka. Tá mapa bola v múzeu (hm... akom...Na Krasnoj Presni) použitá ako plošná "tapeta" pre iné trofejné veci... Všetko je zrejme zložitejšie...

Re: Dojemná vodvářkova starost o Rusko. :
Autor: P. Pavel Datum: 23.4.2019 19:53

Co to žvaníte, jaká opozice. Ty miliony Ukrajinců, kteří kvůli stalinovi zemřeli hladem byla taky opozice? "Opozici" si stalin vycucal z prstu, aby mohl zahájit čistky a upevnil svou moc. Čistkami v armádě stalin válku s hitlerem skoro prohrál dřív než vůbec začala. Nebýt stalina, tak rudá armáda utluče wermacht čepicemi.

Re: Dojemná vodvářkova starost o Rusko. :
Autor: V. Liptovský Datum: 23.4.2019 19:58

Ó, božská nevinnosť... čapicami...