25.9.2022 | Svátek má Zlata


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Rehulka 19.8.2010 14:07

válka...

Pan Novák i pan Veselý hledí na historii komunistickýma očima. Ten první, je levicový vzdělanec, ten druhý je sprostý hnup, ale takoví nemohou Mašínům a jejich druhům ubrat na cti a naší úctě. Zrovna tak, jako nemohou změnit fakt, že Stalin a jeho bolševická banda měli světovládné úmysly, stejně jako Hitler !

V. Bok 19.8.2010 19:45

Re: válka...

každá větší ideologie a každá velmoc má světovládné úmysly. Jediný případ v historii, kdy si velmoc vystačí sama se sebou, byla Čína. Dnes ovšem ovládne svět jinak, ne vojenskými prostředky.  tak nějak automaticky.

V. Novák 19.8.2010 10:01

Aha, tak "výbuch sovětské vodíkové bomby

o přátelské politice Moskvy vůči Západu nesvědčil", zatímco výbuch americké vodíkové bomby byl přímo rukou přátelsky nataženou k smíru...

Hlavně politicky to musíte vidět, souzi. A třídně!

Bóže, jak mi to připomíná ty kecy o mírových raketách...

V. Heidlerová 19.8.2010 10:12

Re: Aha, tak "výbuch sovětské vodíkové bomby

Vy máte v hlavě pěkný rudý sajrajt. Porušení dohod mezi spojenci a zpupná politika SSSR proti bývalým spojencům i vlastním obyvatelům jasně naznačovaly, kam se svět řítí. Rusáci byli při chuti. Strašnou chybou Roosewelta byla jeho víra v demokratickou přeměnu SSSR a hlavně "strýčka Joe". Mašínové jsou hrdinové - protože v té době vlastně byla válka - vnitřní, proti vlastním národům ze strany bolševiků. Vy jste asi dobře politicky vnímal, souhu. Též třídně - a vydrželo Vám to až dodnes. Máte na mysli mírové rakety SSSR, které v 80. letech zde okupanti rozmístili na šeském území? Při Vaší popletenosti rudou propagandoiu si člověk není jistý.

J. Kanioková 19.8.2010 17:28

Nenapsala bych to líp, dík

V. Bok 19.8.2010 19:42

Re: Aha, tak "výbuch sovětské vodíkové bomby

Hmm, jestlipak víte, jaké a kolik těch raket bylo? A kde měly hlavice? A kolik bylo těch USA?

Ostatně, jakou že chybu udělal Roosewelt? Že nenechal hitlera vyhrát? Jiank totiž zemžřek koncem války, víte.

J. Veselý 19.8.2010 8:00

Hm

Proboha přestaňte už psát o těch vrazích, ano? Proč nepíšete o lidech kteří tu zůstali a bojovali i za cenu ztráty života, rodiny, majetku.

V. Heidlerová 19.8.2010 10:15

Re: Hm

Vy asi máte hodně hrdinných bojovníků v rodině, že si troufáte být prokurátorem, soudcem v jedné osobě - katem byste byl asi velmi rád, leč kolo dějin se obrátilo proti Vašim zbožným přáním. Taková pleva jako vy nemůže ovlivnit skutečnost, že Mašínové byli hrdinové z hrdinské vlastenecké rodiny. Teď se dobře kecá, sedě v pohodlí křesílka u PC.  

R. Langer 19.8.2010 11:15

Re: Hm

S prominutím - kteří to jsou? Napište o nich prosím nějaký článek, rád si ho přečtu!

B. Brousková 19.8.2010 13:59

Re: Hm

A které bojovníky máte na mysli? Lidové milicionáře nebo snad desetitisíce udavačů pracujících pro STB? Nebo ty co rozbíjeli okna v domech kulaků odmítajících vstoupit do JZD? Nebo rozhořčené pracující žádající v dopisech UV KSČ trest smrti pro bandy špionů a zrádců? Soudružky baby domovnice z uličních výborů, rozhodující o tom , čí dítě smí studovat , a které si to nezaslouží?

M. Trhlík 19.8.2010 18:35

Re: Hm

Myslím si,že toto téma je vždy okořeněno nejen skupinou bratrů Mašínů,ale i ostatních,kteří projevovali různým způsobem nesouhlas s režimem.Bohužel ony "soudružky" baby,ani soudružkami nebyly a udávalo se o stošest.Z vlastní praxe vím,kolik oddaných a uvědomělých občanů donášelo na své spoluobčany,které nesnášeli z různých důvodů.Myslím,že ta doba byla natolik odporná,že nemá cenu,se odvolávat na desetitisíce udavačů,nebo členů LM,či ostatní rozhořčené pracující,žádajících trest smrti pro bandy špionů a zrádců.Podobná situace byla po obsazení naší republiky fašistickými vojsky a pokud si vzpomenete na rok 1968,miliony občanů žádaly odchod spojeneckých vojsk a nikdo si toho nevšímal.Kdo si dnes je jist,že jeho prarodiče,nebo rodiče nebyli mezi těmi,kteří podepisovali petici odsuzující k smrti nejen Rudolfa Slánského,ale i Miladu Horákovou?Generace,která tuto dobu neprožila,nemůže čekat,že jejich předchůdci se k něčemu přiznají.Navíc je dokázáno vědecky,ře 1 pětina lidí si vymýšlí.Dnes je obtížné někomu dokazovat,proč byl zavřený i v padesátých letech.Pokud jste si všimla,všichni spojenci nás nechali v kritických okamžicích na "holičkách".Je úplně jedno,že to byl rok 1938,1948,či rok 1968.Zásadně odmítám dobu před rokem 1989 i když jsem jí celou prožil,ale obsáhnout to několika větami nelze.

V. Pavel 19.8.2010 7:34

Zanedbávané téma?

Podle autora se zde již dlouho neprobírali bří. Mašínové a proto je potřeba toto "zanedbávané" téma oživit?

V. Bok 19.8.2010 0:39

No jo, v době Mašínů

byl autor tuším mladý nadějný, no jak se to řekne, komunista. Max. o několit let později. No jo.

V. Heidlerová 19.8.2010 10:17

Re: No jo, v době Mašínů

Jaká byla vaše životní anabáze? Přečtěte si knihu SUVOROV:  Všechno bylo jinak - pak zjistíte, kdo a už kdy připravoval válku, nebyl to Hitler. Nevedl vy jste protikomunistický odboj v naší vlasti?

V. Kain 19.8.2010 15:45

Re: No jo, v době Mašínů

Vaše příspěvky se mi líbí.Takových lidí jako je Veselý je tady ještě dost a ty nikdy nepřesvědčíte.Většinou když je zmínka o Mašínech tak se levičáci všech barev mohou zvencnout.Ale,že jim ti kluci vytřeli zrak.Mohli jich na onen svět poslat víc.Žádná škoda.

V. Bok 19.8.2010 19:39

Re: No jo, v době Mašínů

Suvorova jsem četl, dokonce několik knih (jsou v Levných knihách, tak to není až takový výdaj..). Je to taková směs pravd, polopravd a báchorek. Někdy je to ale  i zajímavé. Např. jeho rozbor Stalinových čistek v armádě a osoby maršála Tuchačevského.

Nicméně, každá větší armáda má jako hlavní doktrínu ÚTOK. Což snad víte. Na druhé straně, Stalin moc dobře věděl, že na Hitlera nemá. Bál se ho jak čert kříže. Znal totiž dobře stav Rudé armády. A právě v té době stavěli horempádem Stalinovu obrannou linii v hloubi území. Tak se útočník opravdu nechová.

A že se zpracovávají všechny varianty, to určitě víte.

R. John 19.8.2010 21:19

Re: No jo, v době Mašínů

Asi neznáte fakta, proto říkáte, že se Stalin Hitlera bál. To není vůbec pravda, proč by se měl bát ? S dvacetitisíci tanky, s 300 divizema, proti ušmudlanejm 3500 německých tanků, většinou pochybné kvality a 187 divizím. Co říkáte na ty počty ? Tak kdo se měl  bát koho ?

Jinak k té doktríně, to stanovuje armádní polní řád. Všech armád. Všichni tam mají i obranu, jen sovětský polní řád nic takového neznal, jen útok.Jen si přečtěte od Bagramjana "Tak začínala válka".  Mimochodem, Bagramjan udělal největší voj. karieru ze všech velitelů, začíná válku jako podplukovník a končí  jí jako  armádní generál. Později, snad v 55-56 dostal hodnost maršála.  Ale to jen na okraj.

V. Bok 20.8.2010 0:33

Re: No jo, v době Mašínů

Pane John, tanků co se vyrovnaly německým měli rusové na začátku války asi 1100. Ostatní zastaralé a slabé typy BT 5 a 7 či vysoce zastaralý a téměř nepoužitelný T 26. Nesrovnatelně horší výcvik, naprostá absence prostředků spojení a zastaralý letadlový park se špatně vycvičenými piloty. O tom Stalin velice dobře věděl. Něco jiného ovšem říkala propaganda, jako všude. Literatury je dost. Bagramjana jsem nečetl, i když jsem toho dočetl o té době dost ( ne že nevím kdo to byl, takový plešoun s knírkem :-)). Ono je toho tolik...

Jak se jmenuje ministerstvo obrany ve všech zemích, to víme oba. I když se někdy jmenuje třeba ministerstvo války :-)). Ale jistě jste byl na vojně a jedno z překvapení při výuce taktik bylo, že naše doktrína je ... útočná. Taktéž všechyn ostatní armády plánují hlavně útok. Obrana je jen přechodné stadium, v případě napadení. Tak plánovalo i USA v padesátých letech, kdy   s útokem na Rusko počítalo.

V tom roce 1953, v roce úmrtí Stalina, mělo Rusko méně jak 20 atomových bomb. Tehdy měly USA už k pěti stům. To by se asi nedala vyhrát válka, že. Mimochodem, pro útok v tehdejší době byly potřeba jaksi jaderné nosiče. Bombardéry. Těch rusko mělo v letech padesátých něco kolem stovky, horších než americké.. USA měly B 52 něco přes tisíc.

Konec konců, dobře tomu. Rusko nemělo síly zaůtočit, USA se obávalo odvety. Studená válka přinesla jedno, padesát let míru. To se v historii asi nepodařilo.

R. John 20.8.2010 12:14

Re: No jo, v době Mašínů

Byla by to diskuz na dlouho,jenom si Vám pane Boku dovolím doporučit knihu od Suvorova, "Proč Stalin prohrál II světovou válku ". Ten nadpis se Vám bude zdát krkolomný a nepravdivý, ale po přečtení té knihy Vám bude jasnější mnoho věcí. Jenom malou poznámečku, T 34 měl na začátku války Stalin 1500. O takovém tanku se náckům ani v té době nezdálo, natož aby je měli. A co KV? Tady vidíte, že těžkých tanků měli rusové tolik, kolik nedal i s němci dohromady celý svět. Trochu se T34 a KV rovnal francouzký Hotkins.