29.3.2024 | Svátek má Taťána


Diskuse k článku

HISTORIE: Ruská špionáž v USA (5)

Jakmile skončila druhá světová válka, rozhodli se šéfové civilní špionáže NKVD, že musí vyslat do USA novou garnituru svých lidí. Dosavadní sítě byly opotřebované, jejich členové unavení a vyčerpaní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Novák 2.2.2018 15:49

Čekal jsem něco zajímavého,

a on třikrát vyvařený čaj...

S. Rehulka 2.2.2018 13:10

Pane Polanský....

....všiml jsem si, že ve Vašich příspěvcích převažuje nadřazená, pohdavá nafoukanost ! Do odvětví průmyslu i vojenství jsou vysíláni lidé, aspon se základními znalostmi odvětví a až potom je materiál vyhodnocován opravdovými odborníky. Možná, že nemáte v lásce autora článku, ale věřte, že o tom ví asi víc než Vy, nakonec sám píšete DOST DOBŘE SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT.... tak si nepředstavujte a nechte o tom psát jiné !

D. Polanský 2.2.2018 9:44

Dost dobře si neumím

představit, jak odborně neznalý špion např. nefyzik ví, co má vyfotit nebo odnést. Odborníci často ve vzpomínkách uvádějí, že sice k nějakým materiálům se dostali, ale obvykle to bylo vše možné, jenom ne to stěžejní, co potřebovali. Proto k cennosti informací získaných agenty ohledně technologií, je jedno, zda z té či oné strany, jsem dost skepticky. Pro laika jsou pochopitelně takovéto články docela atraktivním soustem.

J. Fridrich 2.2.2018 7:16

Děkuji, zajímavý popis této ne příliš známé, ale

Děkuji, zajímavý popis této ne příliš známé, ale důležité kapitoly snahy Ruských tajných služeb o pronikání do Ameriky-USA a ukradení atomového tajemství, ale i dalších špičkových technologií..