26.7.2021 | Svátek má Anna


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Vacek 12.6.2021 16:50

Konečně umírají i ti poslední, co mají pokroucenou paměť. A nyní můžeme začít se správným výkladem, jak to tehdy bylo.:-)

Š. Hašek 12.6.2021 21:17

R^R^R^

J. Poláček 13.6.2021 7:03

Vaše ironie není namístě. Z mnoha důlvodů !

R. Langer 13.6.2021 20:13

Jak sám evidentně cítíte, tak je. :-/

I. Pávek 13.6.2021 7:50

Vaše přípiska pane Vacku - i když ironická je bohužel přesná a už jsem se u mladých s tím setkal - učitelka vyprávěla. Jsou ale příhody, které jen tak překroutit nelze. U nás starosta vítal ruského důstojníka a podával mu ruku. Ten ruku minul a vytáhnul mu kapesní hodinky z vesty. Dědu mlsně ohlížel ale ten je nechal v kredenci. No řekněte sám, jestli by to provedl americký důstojník. ;-D

D. Bowman 13.6.2021 12:12

Ty hodinky a hřebíky ve skříni místo ramínek, jsou spíš úsměvné anekdoty.

Horší bylo, že možstvo mělo, když už ne rozkaz, tak naprosto volnou ruku k znásilňování všeho, co nemělo plenky na území nepřítele. A trvalo nějakou dobu, než velení přehodnotilo status Československa. Monžá, že to bylo OK v Čechách ale Morava to ještě schytala.

Jak dopadli Rakušanky a Němky pomalu vyplouvá na povrch. O Polsku je ticho po pěšině, až na pár masakrů zorganizovaných rudými komisary.

P. Milan 13.6.2021 16:39

To můžeme už cca 30 let.

P. Hák 12.6.2021 8:13

Ivan Martynuškin rozhodně osvoboditelem Osvětimi být nemůže.

1) Osvětim se osvobodila sama (české stanovisko)

2) Osvětim osvobodili Ukrajinci (polské stanovisko)

Dušman prošel, byl buď Ukrajinec (viz Kyjev) nebo Němec (Gdaňsk byl před válkou převážně německojazyčný). I z tohoto důvodu je zajímavé, že do Polska nebyl pozván - ale byl Žid, takže zas tak moc překvapující to není.

L. Harvánek 12.6.2021 11:29

Bohužel, hlásat nové pravdy je mediálně zajímavější než opakovat to, co už bylo řečeno přímými svědky. Proto jsme to tak daleko dopracovali.

P. Hák 12.6.2021 12:28

No, musí se ještě počkat,. až umře naše generace, která od přímých svědků slyšela, jak to bylo. Pak nastane ráj na Zemi.

L. Masar 12.6.2021 16:39

Tak nejak. A az se vse "zdigitalizuje" a neprijemna fakta vypusti, upravi, nahradi; knihy postupne zrusi (ne-li upali) a nastane ten opravdovy digitalni raj na Zemi.

On ten Orwell byl fakt mimoradne jasnozrivy, a komuniste u moci v Evrope byli jen predvojem nove doby, ktera prave nastava ...

V. Novák 14.6.2021 19:03

Někdy snad v 90. letech navštívil Česko Ray Bradbury a když se ho ptali na 451° Fahrenheita, říkal, že ve společnosti, v níž on žije, už není třeba knihy zakazovat a pálit - stejně je nikdo nečte. A dobrovolně.

Takže i Bradbury byl vizionář.

R. Vacek 12.6.2021 7:32

Za pár let se budou děti učit, že agresivní Rusko a nacisté rozpoutali válku, kterou se podařilo ukončit až západním spojencům.:-)

E. Horáková 12.6.2021 7:46

Ano, ale nejdřív ještě bestiální Češi vyvraždili zástupy nic zlého netušících Němců.

R. Vacek 12.6.2021 8:21

S tím se začíná - Češi bránili vzniku multikulturní společnosti a proto se Němci necítili dobře.

L. Masar 12.6.2021 16:43

Cesi vyvolavanim mikroagresi zpusobili, ze bylo nutne vytvorit bezpecne prostory (safe spaces) - totok dalo vznik systemovemu rasismu, takze tu vcil mame poklekavajici sportovni celebrity a beloba je to nejhorsi, co svet zplodil.

You really can't make it up!

R. Vacek 12.6.2021 16:48

A Maďaři nepokleknou a nepokleknou::-)

https://hungarytoday.hu/hungary-national-team-wont-kneel-upcoming-football-euro-racism/

L. Masar 12.6.2021 17:01

No tak to se budou muset prevychovat ... mame tady okolo prevychovnych taboru vynikajici iniciativy, a az si si to tady uzakonime, posleme do Evropy nase zkusenosti a Squadru, ktera to za Rybnikem zrealizuje.

Š. Hašek 12.6.2021 9:58

Trefná poznámka. Očekávatelné. Bohužel.

D. Bowman 12.6.2021 14:35

Myslíte tu Sovětsko-Německou invazi do Polska, která odstartovala 2. světovou válku?

O té dnes neví ani řada vysokoškolsky vzdělaných "zápaďáků".

R. Vacek 12.6.2021 14:54

Vidím, že už to začalo.:-)

Š. Hašek 12.6.2021 21:31

Myslíte toho Hitlera, který si začal všude v Evropě?

Ta invaze do Polska byla dost za dlouho, nejdřív bylo několik invazí! A začala je Třetí Říše.

Stalin zakládal kolchozy v Sovětském Svazu, Hitler plynové komory všude. Hitler vyvraždil Lidice podřezával řecké venkovany.

Nastal problémek pro současné histormudroprdy - jestli Beneš ječel na Hitlera, nebo Hitler ječel na Beneše. Zřejmě armáda ČSR táhla na Berlín, že???

Hodně jste ujel, kamaráde!!!

Jsem spokojen s tím, že sovětský voják polil Hitlera benzínem.

D. Bowman 12.6.2021 22:39

Druhá světová začala invazí do Polska, obou aktérů. Stalin zakládal tak akorát Gulagy a Golodomor na Ukrajině, který měl na svědomí kolem 7 miliónu lidí, vy kolchoze.

Proti polití Hitlera benzínem nic nemám. Ale je to jak když se pare mafie. V tomhle případě různé socialistické školy.

Nechápu jak se někdo může zastávat jednoho nebo druhého.

A když jsme u toho, kdo co začal....nebýt pokusů o komunistickou revoluci v Německu a řádění rudých košil tam, Hitler by se nikdy k moci nedostal.

P. Hák 13.6.2021 10:30

Pane Bowmane, pořád ještě je z začátek WW2 pokládáno 1. září 1939. Rovněž Francie a Británie následně vyhlásily válku Německu.

Ale jak vidím, už se ta historie kroutí čím dál tím víc. A už chápu, jak myslíte to "vzdávání se minulosti". Minulost zrušíme a napíšeme novou, tu správnou.

D. Bowman 13.6.2021 12:05

A co se podle vás stalo 1. září? Já jsem napsal invaze do Polska. Na které se dle předchozích dohod podílelo Německo a SSSR. A Británie s Francií následně vyhlásili Německu válku, jak správně píšete.

Nechápu tedy co kritizujete.

Spojenectví Sovětů s Němci je jasně doložený fakt. Když už ne vzájemnými slouvami, které taky existují ale papír snese všechno, tak naprosto zřetelnou koordinací a faktickými činy. Dává to smysl i politicky. Měli dokonce společného nepřítele - buržoazní západ.

P. Hák 13.6.2021 13:50

Proč Británie a Francie nevyhlásily 3. září 1939 válku i SSSR, když teda spolu s Němci napadl Polsko?

Na Německé invazi do Polska 1. 9. 1939 se SSSR nepodílelo o nic víc, než jiné státy. Ano, obchodal s Německem; ty ostatní státy také. I smlouvy byly (např. britsko-německá námořní dohoda z roku 1935, pro Hitlera velmi výhodná). Jenže na ty se jaksi zapomíná, že?

Víte, já komunisty rád nemám, naše rodina s nimi měla dost problémy. Ale má se brát stejný metr a nemá se dělat to, co dělali komunisté, jen s obrácenými znaménky. Tvrdit, že Plzeň osvobodila RA, je lež, a tvrdit, že WW2 rozpoutal SSSR, je taky lež. Ano, zatím se pořád ještě píše "spolu s Němci", ale Němce už pomalu nahrazují "nacisté", a za pár let zmizí i oni.

D. Bowman 13.6.2021 14:14

Hádám, že proto, že doufali, že se se Stalinem nakonec spojí. Což se také stalo.

Ta družba mezi Nacistickým německem a komunistickým SSSR byla velmi intezivní viz Ribentrop -Molotov. Dokonce i velitel gestapa Muller se jezdil učit od NKVD jak se to dělá (gulagy apod.).

Sovětský svaz Polsko napadl, to je fakt. A to po předchozí dohodě s Němci, což dokládá jasná demarkační linie a naprosto hladký průběh tj. žádné vzájemné šarvátky viz tajné dodatky k tomu Ribentrop-Molotov dohody o neútočení. Ano, bylo to 16 dní po Německém útoku, takže formálně válku začalo Německo. To nezpochybňuju. Ale Sověti byly jejich neformální spojenci ve všech ohledech, chyběla jen formální deklarace.

P. Hák 13.6.2021 14:30

Sovětský svaz Polsko napadl, ano. Ale:

- nikoli současně s Němci, jak se dnes lže

- ve válce na straně Německa poté nepokračoval, čímž se dost lišil od např. Itálie. Naopak napadl německého spojence Finsko. Takže to opravdu nebylo tak, jak se to dnes maluje - Německo a SSSR (ono se teda říká Rusko) proti Evropě.

Polsko a Maďarsko zabraly část ČSR po Mnichovu a taky se jim Mnichov nehází na krk - přestože s Německem spolupracovaly (Maďaři více), spojenecké smlouvy byly, i boje byly (s Maďarskem)... Ale nehodí se to říkat. Zase různý metr.

D. Bowman 13.6.2021 15:10

Současně s Němci, vojensky, ne. Ale byli s nima v holportu. A vojensky se přidali o 16 dní později.

Finsko Sověti nenapadli, protože finové měli holport s Němcema.

Naopak, Ribentrop-Molotov sovětům ve Finsku zaručoval sféru vlivu a Hitler udržoval tichou politiku vůči Finsku, aby Sověty nepodráždil a udržel se Stalinem smír.

Faktem je, že Sověti se chovali velmi agresivně a jejich rudý teror děsil nejednoho souseda. O genocidě 7 milionu lidí na Ukrajině se dodnes víceméně mlčí.

Že se spusta národů přidala k Nacistům je pochopitelné. Že vyháněli čerta ďáblem se ukázalo až s odstupem.

P. Hák 14.6.2021 16:01

Netvrdil jsem, že "protože Finové měli holport s Němcema", to fakt ne. Ale evidentně neexistovalo obecné a dlouhodobé spojenectví Německo + SSSR ve 2. světové válce. V jednom případě šlo o spojenectví, ve všech ostatních o soupeření či válku.

Popravdě to genocida nebyla. Uměle vyvolaný hladomor ano, zločin ano, ale genocida je zaměřena na vyhlazení etnika. Což se evidentně nestalo, Ukrajinců dokonce celkově za dobu existence SSSR přibylo. To samozřejmě neznamená, že umělý hladomor nebyl zrůdnost, ale nazývejme věci pravými jmény. Když někoho zastřelí, taky netvrdíme, že ho utopili... i když obojí je vražda a zločin.

Pochopitelné pro Vás. Mně to Vaše chápání přijde dost jednostranné... Už proto, že po válce Polsku se vědělo, co jsou Němci zač.

Jinak není pravda, že se Ukrajinci jako celek přidali k Němcům proti SSSR, to bych jim zas já křivdil a Vy moc fandil :-) Oni toho spíš využili k likvidaci Židů, Poláků a Čechů. Do boje proti Rusům se moc nehrnuli.