26.1.2021 | Svátek má Zora


Diskuse k článku

HISTORIE: Palestinské hnutí a holocaust

Jedním z hlavních argumentů Palestinců a celého arabského světa ohledně založení Státu Izrael je, že Západ umožnil jeho vznik z důvodu viny za holocaust, tj. vyvraždění 6 milionů evropských Židů německými nacisty a jejich kolaboranty.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Rychetsky 6.5.2020 18:58

Dobry clanek, diky.

Zajimave je, jaka je zde kvalitni a souhlasna diskuse.

Clanek je dulezity, jelikoz evropsky konsensus je nesmyslne a prazvlastne propalestinsky. Asi se ti lide citi dobre, ze podporujou slabsiho. Stejne jako levicaci v USA hystericky vytvari a podporuji minority, daleko za rozumnou uroven potreby podpory.

Takovehle psani vraci rovnovahu zpatky, kdyz pripomina debilitu propalestinstvi. Narozdil napr. od psani pana Vlka, ktery porad pripomina, jake svine byli nemecti nacisti. A to presto, ze konsensus je, ze nemecti nacisti byli svine.

J. Kanioková 6.5.2020 18:39

Díky, Hani, výborné

Prohlídka a sčítání Palestiny Rok 1695: Žádné známky arabských jmen nebo „Palestinců“ -

https://palestineisraelconflict.wordpress.com/2014/04/27/a-tour-and-census-of-palestine-year-1695-no-sign-of-arabian-names-or-palestinians/

H. Lukešová 6.5.2020 18:56

Děkuji, moc důležitá fakta. Neexistoval nikdy žádný Palestinskoarabský stát, stejně tak neexistuje žádný "palestinský národ", Země Izraelská byla, je a bude židovskou zemí. Dovolím si citovat z Deklarace nezávislosti Státu Izrael: "Země Izraelská je kolébkou židovského národa, zde byla formována jeho duchovní, náboženská a politická tvář, zde bojoval o státní samostatnost, zde vytvořil své národní i univerzální kulturní hodnoty a daroval světu nesmrtelnou Knihu knih. Násilím vyhnán ze své Země zůstal jí věrný v celé diaspoře a nikdy se nepřestal modlit a doufat v návrat do své Země a v obnovu politické svobody.

Na základě historické a tradiční spjatosti usilovali Židé všech pokolení o opětovné navrácení staré vlasti. V posledních generacích se do Země vrátily četné zástupy. Průkopníci, hrdinové a bojovníci dali znovu rozkvést poušti, vzkřísili hebrejský jazyk k novému životu, vybudovali města a vesnice, a tak vytvářeli stále rostoucí lid s vlastním hospodářstvím a kulturou, mírumilovný, ale schopný se bránit, lid, kkterý přináší všem obyvatelům Země požehnání a pokrok, lid, který usiluje o státní samostatnost"

a konec...Stát Izrael bude otevřen židovským přistěhovalcům a všem příslušníkům národa rozprášených po celém světě. Bude se starat o rozvoj země pro blaho všech jejích obyvatel; bude založen na svobodě, rovnosti a míru - ve světle slova izraelských proroků; bude poskytovat všem občanům plnou sociální a politickou rovnoprávnost bez rozdílu náboženství, rasy a pohlaví; bude garantovat svobodu víry, svědomí, jazyka, výchovy, vzdělání a kultury; zabezpečí posvátná místa všech náboženství a zůstane věrný principům Charty Organizace národů.

Podáváme všem sousedním státům a jejich národům ruku ke smíru a k dobrému sousedství a apelujeme na ně, aby vzájemnou pomocí spolupracovaly s židovským národem, jenž se ve své Zemi stal samostatným. Stát Izrael je připraven připojit se ke společnému úsilí o rozvoj celého Předního orientu"

H. Lukešová 6.5.2020 18:56

http://www.moderni-dejiny.cz/clanek/deklarace-nezavislosti-statu-izrael-14-8-1948/

V. Petr 6.5.2020 17:59

Jen bych připmněl, že Al-Hussainí měl oficiálně hodnost Gruppenfuhrera (generálporučíka) SS. Pro Himmlera zverboval 3 divize z balkánských muslimů. Tím nepřímo přespěl i k válkám v bývalé Jugoslávii v 90 letech!

P. Čech 6.5.2020 17:06

Pokud se chce autorka odvolávat na historii, měla by se do ní podívat mnohem hlouběji. Konkrétně jde o to, že Židé žili v oblasti mnpohem dříve než nějací Palestinci či palestinští Arabové. Desítky tisíc let zpět zde dokonce měli jekés takés státní útvary a to v době, kdy jiné obyvatelstvo kočovalo po pouštích a neznalo ještě ani zemědělství. Tu a tam byli Židé ze svého území vyhnáni a nahraženi jinými civilizacemi( Egypt, Babylon a pod). Vždy se však dokázali nakonec vrátit. V době, kdy se tvořil stát Izrael, bylo t.zv. Palestincům nabídnuto území, podobně jako Jordánsku. Palestinci to však odmítli. Poté se naplnilo přísloví - "pokud někdo chce příliš, nakonec nemívá nic". A to je příklad Palestiny, která jako státní útvar nikdy v historii neexistovala.

V. Petr 6.5.2020 17:54

Pane autore, ty desetitisíce let jste hooodně přehnal!

Nejstarší zmínky o Židech jsou někdy z roku 1200 př. Kr. a historikové jdou snad o 200 let do minulosti.

Samozřejmě, Arabové dobyli tuto část Byzantské říše, obývané Židy až roku 636 n.l. a "palestiský národ" byl vynalezen až někdy kolem roku 1964.

L. Severa 6.5.2020 17:55

" Konkrétně jde o to, že Židé žili v oblasti mnpohem dříve než nějací Palestinci či palestinští Arabové." No, to je ovšem objev který ví málokdo.

J. Kanioková 7.5.2020 14:16

Chichichi :)

H. Lukešová 6.5.2020 18:32

Samozřejmě že vím, že Izraelské království sjednocené za krále Davida existovalo mnohem dříve než nějaký Palestinskoarabský stát. Později se toto království rozpadlo na Království Izraelské a Království Judské.

Popsala jsem článek o spolupráci Arabomuslimů a německých nacistů. Nevím, jaká fakta jsem měla vynechat, či co jsem nezmínila. Článek nebyl prvotně o koránské nenávisti k Židům, doopravdy nevím, co jsem nezmínila a zamlčela.

L. Severa 6.5.2020 20:16

Zdravím, paní Lukešová. Obdivuji Vaši trpělivost když odpovídáte na tak nesmyslný diskusní příspěvek.

J. Kanioková 7.5.2020 14:18

1*****

A. Pakosta 6.5.2020 17:05

Výborný článek, díky, paní autorko.

Jen jsem se pozastavil nad vaším tvrzením, že Palestinci nenávidí Židy od dvacátých let minulého století. Předpokládám, že Vám neušlo, že nenávist k Židům je jedním ze základních postulátů islámu, zaklíčovaných v koránu a dalších kanonických islámských textech. Takže nenávist všech mohamedánů k Židům je historicky asi tak o třináct století starší.

P. Čech 6.5.2020 17:09

Nenávist všech mohamedánů k Židům pramení z toho, že se jim nikdy nepodařilo je trvale vyhnat z jejich historického území tak, jako se to Arabům podařilo v celé severní Africe.

H. Lukešová 6.5.2020 18:03

Samozřejmě, že máte pravdu, ale píši Vám to níže, vím o protižidovské nenávisti v Koránu, vím o islámské nadřazenosti nad Židy, to všechno vím, ale dopustila jsem se také autocenzury.

Protože kdyby článek četli případní islamologové, předhodili by mi, že neznám Korán, že vyztrhávám z kontextu, že píši o něčem, čemu nerozumím a Neviditelný pes by mohl mít kvůli těmto novodobým neomarxistickým inkvizitorům velké obtíže.

Rozhodla jsem se, že napíši článek o historickém spojenectví mezi Arabomuslimy a nacisty, fakta, která jsou nade vší pochybnost nevyvratitelná. Nikdo, opakuji nikdo, nemůže tato historická fakta zpochybňovat.

Jsem sionistka, miluji a obdivuji Stát Izrael, 14.5.1948 den vzniku Izraele je pro mě památné datum, protiizraelská nenávist antisemitů všech barev mě hluboce zasahuje.

Vím, že Židé jsou původními obyvateli Země Izraelské, lidé, kteří si říkají "Palestinci" jsou přistěhovalí Arabové a muslimové ze všech koutů Blízkého východu. Země Izraelská patří Lidu Izraelskému a Judea a Samaří ("Západní břeh Jordánu" se nejmenuje Arabea, ale Judea a Židé (Judeji) jsou jejími jedinými právoplatnými vlastníky.

R. Dubravský 6.5.2020 19:10

Ono to s těmi "původními obyvateli" není tak jasné. Když totiž bnej Jisrael doputovali z Egypta do země zaslíbené, tak zjistili, že je, jaksi, již obydlená. A museli si ji, ehm, "vyčistit". O dlouhých válkách s Filištíny viz např. příběh o Davidu a Goliášovi. Samozřejmě, že tehdejší Filištíni, které nakonec Židé pobili a vyhnali, neměli národnostně nic společného s dnešními arabskými Palestinci, byly to tzv. mořské národy (Féničané?).

H. Lukešová 6.5.2020 19:13

Ano byli. A samozřejmě Židé bojovali i s Kananejci...Jozue dobýval Kanán. V Meggidu jsou i pozůstatky kananejské svatyně.

L. Kubeš 6.5.2020 14:19

Díky za skvělý článek !!!

P. Čech 6.5.2020 17:10

Článek je vysoce tendenční a asi záměrně nezmiňuje všechny historické skutečnosti.

H. Lukešová 6.5.2020 17:55

Ale já se s Vámi nepřu, to musí být nějaké nedorozumění, já odjakživa tvrdím, že Židé jsou původními obyvateli Levanty a že ti tzv. Palestinci jsou jen přistěhovalci (invazoři) z okolních arabských zemí. O nenávisti v Koránu k Židům vím, ale skutečně se mi nechtělo citovat protižidovské verše z Koránu, článek by byl ještě delší a především nečitelný, kostrbatý.

A navíc, případni islamologové, kteří by článek četli, by mi omlátili o hlavu, že vytrhávám z kontextu, že neznám islám, atd. Já jsem se rozhodla o popsání historického vývoje, fakta, která jsou nade vší pochybnost nevyvratitelná. Nikdo nemůže zpochybnit roli arabomuslimských představitelů na vraždění Židů, nikdo. Ano, do jisté míry jsem se dopustila autocenzury.

V. Petr 6.5.2020 17:55

A jaké???

M. Koutný 6.5.2020 14:06

Skvělý článek, velmi přínosné shrnutí. Jen si dovolím doplnit dvě zajímavosti.

Hitlerovy vztahy k muftímu byly tak srdečné, že ho jmenoval "čestným árijcem" a sám jím byl jmenován "čestným muslimem". A Jásir Arafat byl muftího blízký příbuzný, tuším synovec.

L. Severa 6.5.2020 12:54

Precizní, dík. Bohužel, řada politiků o tom nic neví. Nebo nechce vědět.

J. Ziegler 6.5.2020 11:14

Děkuji za pěkný rozbor paní Lukešová.

I. Schlägel 6.5.2020 10:48

Dobrá práce, paní Lukešová.

P. Staronový 6.5.2020 9:36

Využívání Arabů v boji proti nepříteli je docela oblíbená praxe. Němci to zkusili proti Britům, Britové za první světové proti Turkům.

P. Victorin 6.5.2020 6:49

Paní Lukešová, velice fundovaně, pro někoho, včetně mne, až příliš rozvláčně a proto trochu nudně, popisuje historii ohledně obecně známé neserióznosti Palestinců na straně jedné a naopak o uznávané serióznosti Izraelců na straně druhé. Za občany ČR k tomu dlužno dodat, že komunistické Československo udržovalo "bratrské styky" právě s proradnou a všeho schopnou Palestinou, zatímco seriózní Izrael byl náš "nepřítel"... Zaplať pánbůh, že časy totalitní vlády KSČ již jsou, doufejme "na věčné časy" pryč, že jsme opět součástí Západu, spojenci s USA a členy NATO!

F. Kusák 6.5.2020 11:07

Ve skutečnosti je to trochu složitější, a předesílám, že jsem velkým obdivovatelem státu Izrael. Komunistické Československo žádnou zahraniční politiku nemělo a ani nemohlo mít. A doby se dost podstatně změnily. Ani ČSSR ani SSSR už dávno neexistují a vztahy Ruska s Izraelem jsou spíše dobré a ty naše vynikající. Za to některé státy demokratického západu nahrávají skrytě nebo otevřeně palestincům a nezdráhají se vyslyšet i známé teroristy/ky. A to nemluvím o náladách obyvatelstva v těchto zemích, kde značnou část obyvatelstva tvoří muslimové.

J. Ziegler 6.5.2020 11:17

Rusko má ovšem také dobré vztahy s Hizballáhem, který hlásá zničení Izraele. Rusko také v OSN hlasuje pro každou protiizraelskou deklaraci.

F. Kusák 6.5.2020 11:44

O statistice hlasování nevím, sám jsem to nikdy nezkoumal, to by měli udělat profesionálové, ale také se znalostí věci. Jak známo statistika nemusí implikovat zákonitost. Také nejsem advokát Ruska, ale zamilovanost, např. Švédů do jistých praktik islámu mně vadí. Vám ne?