14.11.2019 | Svátek má Sáva


Diskuse k článku

HISTORIE: Ohrožení Evropy

Historici tvrdí, že Evropa se zrodila během křížových výprav, kdy Evropané poprvé začali cítit společnou identitu a spojovala je touha po několika staletích znovu získat pro křesťany Jeruzalém. Je dobré si uvědomit, že tehdy Svaté město chápali jako střed světa.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Kovář 14.2.2016 10:27

Re: Vždy žalostné...

Zapomněl jste na to nejdůležitější americké provinění. Mlátí tam černochy, přece.

S. Rehulka 14.2.2016 12:40

Re: Vždy žalostné...

To heslo už je pasé - ted tam spíše mlátí (vraždí) negři bílé !

P. Dvořák 14.2.2016 17:57

Re: Vždy žalostné...

Vážně? No aspoň někdo že to ví.

J. Lancik 14.2.2016 20:35

Re: Vždy žalostné...

Valky, valky. Me se libi jak jedne Americane dokazali predejit. V roce 1949, sotva uhasly pozary valky nejnicivejsi Rusko uzavrelo vsechny prijezdove komunikace do rozdeleneho Berlina. Co od toho Rusko ocekavalo nelze s urcitosti rict, budto Zapad sve sektory vzda nebo se bude snazit do Berlina prorazit. Spis ocekavalo, ze Berlin vzda, protoze uz melo Rusko atomku nebudou nic riskovat. Jiste je, ze je Americane prelstili a leteckym mostem Berlin udrzeli. Napadnout zasobovaci letadla se Rusaci neodvazili.

J. Jurax 15.2.2016 1:17

Re: Úvod dobrý, závery žalostné...

No, vypočítáváte hezky, ale kdyby se ve Vámi zvoleném období vypsaly války vedené Francií nebo Velkou Británií, dostal byste další dva podobně obsáhlé seznamy.

Ono i Rakousko, Později Rakousko-Uhersko si od třicetileté války až do svého konce taky zaválčilo dost na obdobně obsáhlý seznam ...

No a války USA vypsal pan Dvořák ...

M. Drašner 13.2.2016 10:11

Až na ty uprchlíky

A což takhle Zimní válka s agresivním čtyřmiliónovým fašistickým Finskem, zabrání východní oblasti Polska, Severní Bukoviny atd.? To byla jistě mírumilovná ochrana pravoslavných obyvatel, že?

J. Jurax 15.2.2016 2:08

Re: Až na ty uprchlíky

No, napřed bylo Polsko, pak Finsko (to ovšem fašistické nebylo, akorát se nechtělo vzdát území, v němž se Moskvě zalíbilo) a pak Besarábie a Bukovina; ono šlo zhruba vesměs o území, jež se od carské říše odtrhla po VŘSR. Prostě obnova impéria, neboť nastala příznivá doba. Na pravoslavné obyvatelstvo, bylo-li jaké, bolševici celkem kašlali; v případě Polska šlo prý o ochranu Ukrajinců před polskou zvůlí (ono vztahy Ukrajinců a Poláků v předválečném Polsku popravdě řečeno nebyly vždy idylické).

K. Janyška 13.2.2016 9:51

Nepřehánět !!!

Každý má síly jen na to, na co je má... Dzp.

J. Pražák 13.2.2016 9:04

Vaše názory-to už je psychiatická diagnoza

„...Rusko velmi dobře připravené na válku wwi“ Pěšáci byli vyzbrojení puškami a jízdní i kopími....

„...Ruský tlak na sousedy nakonec vedl ke dvěma světovým válkám v minulém století“. Proto při podpisu Brest-Litevského míru odstoupili 1,5 milionu km2 území, zaostalý sssr před wwii ohrožoval Západ? Proto váhal s obranou a ustupoval až k Moskvě, aby stačil dozbrojit? Proto Stalin nechal zavraždit Trockého, který propagoval světovou revoluci?

"...Největší nebezpečí na Evropany nečíhá ve skutečnosti v přílivu mnohdy zoufalých uprchlíků, ale na východě." Největší stát světa se 140 miliony obyvatel a 10x méně výkonnou ekonomikou než nato s 800 miliony obyvatel je hrozbou? Navíc je Rusko závislé na vývozu surovin do Evropy. To je hrozba?

O současných "uprchlících" si čtenáři udělali názor sami, netřeba komentovat.

Nechte se vyšetřit.

J. Lepka 13.2.2016 9:43

Re: Vaše názory-to už je psychiatická diagnoza

Na vyšetření si snad skočte sám. Nevidět v expanzivní politice Ruska hrozbu / už několik století/ je už slušná diagnóza.

J. Pražák 13.2.2016 9:49

Re: Vaše názory-to už je psychiatická diagnoza

Stráský v jiném blogu píše, že Rusko bude napadeno Čínou. to je ta agrese??

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Agresivni-Rusko-zpusobilo-obe-svetove-valky-Cesky-bloger-sepsal-dejiny-ruskeho-imperialismu-351913

P. Zinga 13.2.2016 12:58

Re: Vaše názory-to už je psychiatická diagnoza

A ty si skoč na rentgen: zřejmě ti chybí půlka mozku.

P. Zinga 13.2.2016 13:04

Re: Vaše názory-to už je psychiatická diagnoza

Špatně jsem to odháčkoval, zmínka o RTG patř panu Lepkovi.

J. Vintr 13.2.2016 18:51

Re: Vaše názory-to už je psychiatická diagnoza

Hitler útokem na Rusko jen o pár dnů předešel Stalina, který se chystal provést to samé Německu. Ruská armáda utrpěla na začátku konfliktu zdrcující porážku právě proto, že většina vojska byla shromážděna u hranic a byla připravena na útok a ne na obranu.

J. Pražák 13.2.2016 19:00

Re: Vaše názory-to už je psychiatická diagnoza

Máte pro vaši theorii nějaký odkaz? Stalin se snažil oddálit začátek války, aby mohl dozbrojit. Ty počáteční katastrofální porážky způsobilo jednak před pár lety povražděné velení (Velký teror-Tuchačevskij,...) a dále špatná infrastruktura v západní části sssr, která neumožnila rychlé pohyby a komunikaci, zejména v oblastech, které zabral před válkou.

S. Landa 13.2.2016 20:25

Re: Vaše názory-to už je psychiatická diagnoza

Přečtěte si cokoliv od Viktora Suvorova.

J. Jurax 15.2.2016 2:12

Re: Vaše názory-to už je psychiatická diagnoza

No, Suvorov píše sugestivně, ovšem jeho závěry nejsou historiky zcela přejímány.

J. Vintr 13.2.2016 21:07

Re: Vaše názory-to už je psychiatická diagnoza

Stalin čekal, až Hitler spustí invazi na Britské ostrovy a chystal se mu vpadnout do zad. Ovšem německá špionáž byla asi lepší než ruská, takže dokázala odhalit Stalinovy plány včas, zatímco ruská strana špatně vyhodnotila německé přípravy na protiútok. Na druhou stranu Stalin tím, že vyprovokoval předčasný útok Německa, vlastně nevědomky zachránil Evropu a zapříčinil konečnou porážku Hitlera. Kdyby totiž Hitler napřed porazil Anglii, měl by zcela volné ruce na východě a Rusko by zaručeně padlo. Pak už by neměl na tomto kontinentu soupeře a pro Ameriku by byl přes oceán útok na Evropu dost těžko proveditelný.

M. Drašner 14.2.2016 22:33

Re: Tuchačevskij

Myslíte toho génia, kterého vykopali Poláci r.1922 od Varšavy a hnali ho 500km na východ? Teb velet v 1941, tak Němci dojdou zatrr dál. A mělo-li ruské impérium špatnou infrastrukturu, jakou asi mělo na východě? Mimochodem, ve škole jsme se vždy učili o zlých kolonialistech, nikdy to ale nebylo ani o Rusku, ani o Číně. Pozná se kolonialista tak, že zakládá kolonie za mořem, nebo když schramstne 1/6 světové souše?

J. Pražák 15.2.2016 4:52

Re: Tuchačevskij

Vy jste se historii ve škole skutečně moc neučil....

BTW: nechci obhajovat ruský ani sovětský imperialismus, ale měřte všem stejně. Sibiř car získával už od doby atamana Jermaka, poslední územní zisky byly v 60. letech na Kavkazu.

USA získalo většinu území po Občanské válce, kterou skončila demokracie. Skutečnou mperialistickou politiku začali Američani provádět za T. Roosevelta, začátkem 20. st. vč. stovek zahraničních základen a organizování cca 70 převratů a nastolení loutkových vlád po celém světě..

M. Drašner 15.2.2016 7:42

Re: Tuchačevskij

Myslíte ty proruské dějiny před r.1989? Naštěstí umím číst a to v několika jazycích. Není jediným vaším jazykem ruština?

J. Pražák 15.2.2016 8:04

Re: Tuchačevskij

Mimo češtiny čtu ve 4 jazycích, ohistorii se zajímám. Takže zkuste psát fakta a ne invektivy.

P. Lenc 13.2.2016 9:00

Pane autore,

vaše míchání historických faktů s fikcí je dokonalé.Jeden by tomu uvěřil.

P. Dvořák 13.2.2016 4:36

Moskva sama sebe považuje za tzv. Třetí Řím.

To nejlépe dokazuje třeba dvě stě vojenských základen doslova po celém světě. Tak jste to myslel?

J. Lancik 13.2.2016 20:29

Re: Moskva sama sebe považuje za tzv. Třetí Řím.

Jak jste prisel na 200 zakladen? Nekteri komousi pisi o sedmdesati. V kazdem pripade jich neni dost. Ne kazdy ma obavy o Rusko jako vy komousi. Jini, sousedi Ruska maji obavy z Ruska tedy opacne jako Vy pane Dvoraku. Ti sousedi Ruska-byvale sovetske socialisticke republiky si take preji zakladny NATO. Po loupeznych prepadenich Gruzie a Ukrajiny Ruskem vic nez opravnene. I v Ceske Republice po zkusenosti ze srpna 1968 by se hodily.

P. Dvořák 14.2.2016 4:57

Re: Moskva sama sebe považuje za tzv. Třetí Řím.

Šťastný člověk. Vy ten život máte tak jednoduchý, jako vaše myšlení.

Kdo zkrátka nevidí jediného světového agresora v bývalé SSSR a dnešním Rusku, tak je komouš.

Pokud vy píšete o 70 základnách (slovy sedmdesáti), tak dohledáním zjistíte, že nula je číslo. Tedy pro vás není, zřejmě prošlého inkluzí. My ostatní víme, že nula je číslo. Většina pramenů uvádí plus mínus 700 (slovy sedm set). Já jsem uvedl 200 (slovy dvě stě), což dáno tím, že více základen na území jednoho státu považuji jako jednu základnu.

J. Sinnreich 13.2.2016 4:18

Mala oprava

Naprosto naivni pohled srovnavani kubanskych uprchliku (radove 150 000 na Floride) s miliony muslimu infiltrovanymi vycvicenymi teroristy ISIL. Z takove invaze se Evropa nevzpamatuje (pocitame-li dalsi milipnovy narust s prichodem leta). Rovnez udaje o kriminalite migrantu ve Svedsku jsou naprosto zkreslene, protoze jaou zalozeny na oficialnich, cenzurovanych a lzivych udajich. Pokud melo komicke divadlo Parizske klimaticke konference nejak uskodit mocenskym ambicim Ruska, tak si Putin muze prat jenom vic podobnych saskaren.

J. Mrázek 13.2.2016 3:59

Německo nic, Německo mírotvorce...

Co autor bere za svinstvo ? Ještě zbývá tento blábol ignorující fakta protlačit do škol jako komiks spolu s komiksem výukou, jak obdivovat novou přicházející kulturu zvanou islám a jak jí sloužit....

V. Vlk 13.2.2016 0:51

A co takhle nějaké prášky?

Čtu li věty:" Ruský tlak na sousedy nakonec vedl ke dvěma světovým válkám v minulém století, posunutí hranic impéria až do středu Evropy a k ovládnutí východních oblastí Německa. V tomto ohledu byl katastrofou rozpad habsburské monarchie, který vychýlil geopolitickou rovnováhu ve prospěch Ruska. Od poloviny 19. století podporovalo všechna nacionalistická hnutí v rakouské monarchii a nejvíc se mu dařilo v Čechách s cílem rozložit celou říši.", lze uvažovat o tom,zda je pravda, že jen vzdělanec dokáže vytvářet neuvěřitelné myšlenkové hovadiny. Takže obě války nezačali Němci, ale ti zločinní Rusové?! Bože, je to vůbec možný,takovýhle nesmysly?

13.2.2016 17:27

Re: A co takhle nějaké prášky?

Je vidět, že na studium dějepisu jste naposledy šáhl hluboko před rokem 89. Nebo ty prášky doporučujete na základě vlastní zkušenosti.