20.4.2024 | Svátek má Marcela


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
brblal 4.1.2010 14:38

Re: Už můj děda říkal,

Možná že Váš děd byl také německé národnosti.Ale o to nejde.Nevím,proč používáte slovo vyhnání a nikoliv odsun??Bylo mně tehdy 9 let a žádné masakry jesm při odsunu neviděl / bydleli jsme od jara46 v pohraničí a žiji tam dosud / .Stačí se podívat,jak nadšeně vítali všichni ti "loajální " naši němečtí občané na našem území německé vojáky a také Hitlera.Mých zážitků z protektorátu je víc,třeba zavření naší obecné školy na lazaret.Takže já jsem rád,že jsme převážnou část odsunuli tam,kam chtěli,do rajchu.Až se najde další vůdce,bude znovu zle.

Bizon 4.1.2010 15:14

Re: Už můj děda říkal,

Mluvíte nesmysly! S precedensem Mnichovské dohody se nedalo dělat nic jiného, než ty sudetáky odsunout! Ostatně co myslíte, že by se dělo v roce 1993, kdy se oddělilo Slovensko?! Sudetáci, kdyby zde ještě byli, by se chtěli zcela jistě připojit k Německu! Chtěli by obnovení Mnichovské dohody, možná už v roce 1989, kdy se tzv. spontánně znovusjednotilo Německo! čekal by nás podobný osud jako Jugoslávii. Možná by došlo i na to "humanitární bombardování ....

Jiří Hrbek 4.1.2010 13:35

Možná je to jen v jiných podmínkách

1) 25 tisíc je proti 2,5 miliónům jedno procento. Tomu odpovídá i váha následných diskusí.

2) Holandsko bylo Německem bez varování přepadeno a vojensky se bránilo (byť jen 6 dní). Rotterdam byl téměř srovnán se zemí, při pozemním útoku na město bylo 30 tisíc civilních obětí.

MF 4.1.2010 12:53

Jako obyčejně

diskuze na dané téma je zajímavá. Myslím, že po válce asi jiné řešení než odsun čekých němců nebylo. Mělo se to ale udělat civilizovaným způsobem, bez obětí na životech a zdraví.Bohužel se při odsunu angažovalo velké množství lidské české chátry, která za protektorátu byla s německou důkladností držena na uzdě daleko víc než za 1. republiky a po válce v tom binci měla volnou ruku. Sám jsem znal dva, kteří se docela chlubili tím co dělali. Oba  byli i za komunistů dost často v kriminále. Je také zajímavé, že skoro všichni tihle rudí gardisté byli z vnitrozemí a nikoliv z těsného sousedství Sudet, jak by člověk očekával. Nakonec, byla to výhra, vyměnit skoro 3 mil. pracovitých a disciplinovaných lidí za rumunské a slovenské cikány? 

Izák 4.1.2010 13:24

Re: Jako obyčejně

Toť otázka.(Poslední věta)

huhu 4.1.2010 13:26

Re: Jako obyčejně

tihle sudeťáci a jejich užiteční idioti nevidí břevna v oku svém....

Marat 4.1.2010 13:30

Re: Jako obyčejně

huhu, vy nevidíte ve svém oku ani celou plukovní latrinu.

Kalamajka Mike 4.1.2010 13:40

Re: Jako obyčejně

To bude tím, že tam narozdíl od Vás tu "celou plukovní latrínu" nemá. :-)

Kalamajka Mike 4.1.2010 13:31

Re: Jako obyčejně

Tak si ten Ordnung užíte v EU, kde echt Němci vyměnili své vlastní lidi za Turky, Poláky, Číňany apod. :-)

Informace 4.1.2010 13:33

Re: Jako obyčejně

Poslyšte, nemá cenu tu mudrovat, jestli by byli lepší Němci než Rumuni nebo cikáni. Němci jsou pryč, tenkrát je stěhovali všude z Evropy, i z Ruska a cikáni by tu byli stejně i s Němci.

dhimmi 4.1.2010 13:42

Re: Jako obyčejně

Tehdy to vypadalo jako nejrozumnější řešení,ale asi to byla chyba,která nahrála do karet tomu odpornému kolaborantu CCCP Gottwaldovi a jeho komunistické bandě.Navíc dnes pohraničí vypadá velice bídně,protože místo Němců tam žádná elita nedorazila.Spíš většinou samí sympatizanti bolševiků a Cigáni,kteří toto území rozhodně nezvelebili.   

Kalamajka Mike 4.1.2010 13:44

Re: Jako obyčejně

Pohraničí bylo chudé vždy.

dhimmi 4.1.2010 13:52

Re: Jako obyčejně

Ale nikdy tam nebyla ta atmosféra rozkladu a beznaděje jako teď.

Kalamajka Mike 4.1.2010 14:05

Re: Jako obyčejně

Ale byla. To území nebude nikdy bohaté. V každé době se bohatství soustředí do velkých měst.

huhu 4.1.2010 14:44

Re: Jako obyčejně

české pohraničí bylo před WWII nejbohatší oblasté ČSR/Rak-Uh.  - např. okres Jablonec v r. 1913 odvedl více daní nežli celá korunní země Dalmácie a za 1. ČSR okres Aš byl po Praze největším plátcem daní. Pohraničí zchudlo teprve  jako celá ČSR válkou a pak socialismem. Tak jako v Německu socialismus  vytvořil ten rozdíl i mezi jedním národem - Mercedes vs. Trabant...

Kalamajka Mike 4.1.2010 14:51

Re: Jako obyčejně

Zdroj těchto poněkud odvážných tvrzení? :-)

huhu 4.1.2010 15:23

Re: Jako obyčejně

třeba

Aš - http://www.radio.cz/cz/clanek/75233

Jablonec - http://www.jablonexgroup.com/cs/the_group--heritage.php?century=19

Kalamajka Mike 4.1.2010 15:38

Re: Jako obyčejně

Takže v prvním se píše o daních v přepočtu na obyvatele (sic!) na konci 19.století a čistě v Aši a zdrojem je výrok starosty. :-)

V druhém se oslavuje bohatství konkrétního vlastníka hutí, což nijak neukazuje na všeobecnou prosperitu regionu, zvláště v době krize.

Chce to nějaké seriózní zdroje a ne výkřiky do tmy od moderátorů zašlé slávy.

huhu 4.1.2010 15:50

Re: Jako obyčejně

fakta jsou fakta, před WWII bylo pohraničí a čeké země vyspělou částí Evropy. Jak pohraničí tak zbytek republiky socialisti zdevastovali. A nejen nás, všechny země kam se dostali, vč. DDR

Kalamajka Mike 4.1.2010 15:56

Re: Jako obyčejně

Pohraničí bylo vylidněno a nemohou za to socialisté čeští, ale právě ti nacionální socialisté němečtí, kteří byli odsunuti a díky nimž jsme my Češi, museli strpět socialisti řízené z Moskvy.

huhu 4.1.2010 20:02

Re: Jako obyčejně

taky píšu, že celou tuhle oblast devastovali socialisté. Vy jen upřesňujete, že nejprve nacionální a pak internacionální, takže se nelišíme.

R.J. 4.1.2010 14:48

Re: Jako obyčejně

Aha, to že se sudetech tvořilo na přelomu 20 let  62% nár důchodu zřejmě  nevíte. Vy toho zřejmě nevíte povícero. Z textilek žila bolševická verbež ještě v 70 letech. například,  ze skla také.

Kalamajka Mike 4.1.2010 14:53

Re: Jako obyčejně

Na přelomu dvacátých let, v době krize?

brblal 4.1.2010 14:46

Re: Jako obyčejně

pro dhimmi

co jste zvelebil konkrétně Vy?Zase jen paušalizujete,odsuzujete všechny dosídlence jako nedobré lidi.Hlavně že vy jste ten demokrat  s vysokým IQ a my ostatní podle Vás jen neschopní.

Petr Benes 4.1.2010 13:45

Re: Jako obyčejně

pokud ty 3 miliony pracovitych a disciplinovanych lidi pracovalo na vasem vyhubeni, tak to svym zpusobem vyhra byla. ;-)

juma 4.1.2010 13:47

Re: Jako obyčejně

Poměry v Němci obydlených oblastech Československa byly po válce skutečně otřesné. Z čs. vnitrozemí se tam navalila sběř složená zčásti z bývalých kolaborantů, ale hlavně ze zlodějů, lupičů, sadistů a otrokářů (všem poctivým novým osadníkům se omlouvám - ti zmiňovaným lumpárnám ozbrojených band stěží mohli zabránit). Odsun Němců byl politickou realitou odsouhlasenou vítězi a posuzování jeho oprávněnosti a užitečnosti je naprosto zbytečným "honěním bycha". Nic však nemůže omluvit to, čeho se dopustili tzv. "rudí gardisté" a jim podobní. Korunu jejich zvěrstvům a sadistickému běsnění nasadil Beneš amnestováním jejich výčinů.ˇDokonce i masové vraždy stovek Němců z té doby zůstávají dodnes tiše zameteny pod koberec. Že se Němci během války dopouštěli strašných zločinů? No jistě - ale to byli nacisté!

Poválečná historie našeho pohraničí je skvrnou na našem národě, kterou sami před sebou žádnou omluvou či výmluvou nesmažeme. Zkusme se alespoň poučit a držme své nejhorší vlastnosti řádně a moudře na uzdě.

Kalamajka Mike 4.1.2010 14:07

Re: Jako obyčejně

Poválečná historie je skutečně skvrnou na Vašem německém národě.

dhimmi 4.1.2010 14:17

Re: Jako obyčejně

Souhlas.

Krumm 4.1.2010 12:29

Proč je nutno zajistit amnestii nepotrestaných činů

Závěrečná zpráva Postupimské konference z 2. 8. 1945,uvádí: „německé obyvatelstvo nebo jeho složky, které zůstávají v Polsku, Československu a Maďarsku, bude třeba odsunout do Německa... jakýkoli odsun musí být prováděn spořádaně a lidsky.“

To, že sudetští Němci zaplatí jako Němci za viny německého národa ztrátou majetku a míst, kde žijí, bylo v souladu s míněním o německé vině v celé Evropě. Jenomže 40 tisíc němců přišlo při odsunu o život. 

Zákon z roku 1946 pak amnestoval činy spáchané až do 28. října 1945. Prezident Beneš se vrátil do Prahy v polovině května, na začátku června byli doma nejen východní, ale i západní vojáci a v Československé republice snad mohla vládnout vláda. Podle amnestie však mohla ještě další 4 měsíce vládnout anarchie a to beztrestně. 

Michal Petřík, poradce prezidenta republiky zde citoval z Česko-německé deklarace z roku 1997: „Česká strana lituje...excesů, které byly v rozporu s elementárními humanitárními zásadami i s tehdy platnými právními normami, a nadto lituje, že bylo na základě zákona č. 115 z 8. května 1946 umožněno nepohlížet na tyto excesy jako na bezprávné a že následkem toho nebyly tyto činy potrestány." A dodal: "Takový kontext může být o to riskantnější, uvážíme-li, že Postupimský protokol z 2. srpna 1945 jakoukoliv hromadnou amnestii pro jinak trestné činy neumožňuje. .... Dále tři vlády vítězných mocností stanovily, že „any transfers that take place should be effected in an orderly and humane manner". V takové situaci nelze zůstávat pouze u majetkových otázek a je nutno zajistit neprolomitelnost všech poválečných zákonů, původně přijímaných jako „dekrety"."

Poradce prezidenta objasňuje, že prezident se doložkou k Lisabonské smlouvě dožaduje naším jménem "hromadné amnestie pro jinak trestné činy", která je nutná. Naším problémem není, podle mého mínění, ani tak odsun, jako amnestované vraždy.

Kalamajka Mike 4.1.2010 12:35

Re: Proč je nutno zajistit amnestii nepotrestaných činů

Problém nejsou amnestované vraždy, ale Němci vyvolaná válka, která vedla k mnoha vraždám, které by se jinak nestaly.