23.2.2020 | Svátek má Svatopluk


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 320, poslední: 7.1. 2010 0:27, přehled diskusí

4.1.2010 12:26

Re: NEJAK MLZITE PANE TEPLY

Pane Teply dekuji za odpoved na muj prispevek, ale trvam na tom, ze je to nehoraznost srovnavat povalecny odsun Nemcu z Holandska a z Ceskoslovenska a ze vas clanek tim smerem miri. Holandane deportovali 3500 Nemcu z celkoveho poctu 25000 / vase cisla /, tedy neco kolem 15%, zatim co Cesi deportovali 2,5 milionu Nemcu, a deportovali skoro vsechny, vice jak 90%. Uz jen toto srovnani musi prumerne chapavemu ctenari napovedet, ze Holandane postupovali podle uplne jinych kriterii, nez Cesi / podivejte se na prispevek Pumpescu, 04/01/10.... 00,38 hod. A jestlize Holandane deportovali za nekolik let jenom 3500 lidi z 25000, na ktere se podle vas deportacni prikaz vztahoval, tak tam muselo nejake rizeni probihat, jak jinak chcete vysvetlit, ze je nevyhnali vsechny a hned, kdyz tvrdite, ze nebylo zadne odvolani a zadne rizeni, jak se potom rozhodovalo, kdo muze zustat.

A i kdyz jste prevzal informace z nejvetsiho Holandskeho deniku Telegraaf, tak to nemusi byt uplne a presne. Firma operujici denik Telegraaf ma posramocenou povest, prave v souvislosti s okupaci Holandska za valky. Firma tehdy vydavala pronemecke noviny , a delala to tak horlive, ze po valce kvuli tomu dostali zakaz cinnosti na 30 let / ktery byl zrusen v 1949.

Ja se vubec nehadam o to, ze vsude byly po valce silne protinemecke nalady, a nenavist, a zaslouzene, zvlaste kdyz na konci valky vysly najevo informace o koncentracnich taborech a jinych zverstvech Nemcu, ale to co se v 1945 stalo v Ceskoslovensku, jak se zachzelo s civilnim obyvatelstvem, a to co se stalo v Holandsku se proste neda srovnat, to byste mel pochopit, at uz mate doutnak kratky nebo dlouhy,/ jak rikate /, protoze to neni tak komplikovane a take proto, ze se jedna o osudy tolika lidi. Jinak budu nucen si o vas myslet, ze vy mate vas doutnak prilis dlouhy, nebo dokonze zvlhly.

4.1.2010 0:48

No, rozdil je tom nepatrny

asi 2.5 milionu lidi....

4.1.2010 0:53

Re: No, rozdil je tom nepatrny

V tomto mači ve vyháněné sme to Holandsku nadali 1000:1. Krásný výsledek, sem hrdej.

4.1.2010 0:55

Re: No, rozdil je tom nepatrny

jasne, jstejne jsou to jen oranzovi salati!

4.1.2010 0:56

Re: No, rozdil je tom nepatrny

V Holandsku nebyly ty uprchlické kolony třeba ze Slezska nebo Východního Pruska. V Čechách byly těch cizinců všude plné stadióny a všemožné nouzové ubytovny. Později byli zřejmě tito uprchlíci deklarováni jako čeští Němci, byli zneužiti propagandou.

4.1.2010 2:23

Re: No, rozdil je tom nepatrny

Mlzite. Nezvoleni vladci Cechu a Slovaku odsunuli po valce prakticky cely zbytek predvalecneho triapulmilionoveho nemeckeho etnika, a to za pomoci vysoce kontraverznich legalnich metod (princip kolektivni viny, neuznani presumce neviny, BD).

4.1.2010 10:38

Re: No, rozdil je tom nepatrny

Fyzicky bylo odsunuto asi 2,2mil. Němců, ostatní padli nebo hnili na Sibiři .

4.1.2010 8:23

Re: No, rozdil je tom nepatrny

V Brne to byl vubec samej vychodni Prus. Dokonce tam ti uprchlici meli i kvartyry....

4.1.2010 18:01

ano; speciálně ty velké kvartýry po Židech

a po brňácích, kteří byli nacionálními socialisty zavražděni ... třeba v Kounicových kolejích ..

4.1.2010 0:46

A to jeste nikdo nedodal, ze

 Holand'ane, v situaci daleko beznadejnejsi nez Ceskoslovensko v roce 1938, se vojensky nekolik dni nemecke invazi v roce 1940 branili! Neubranili, a po pet let nemecke okupace trpeli.Mozna ze prave proto meli plne pravo vsechny Nemce po valce vyhnat, protoze byli Nemci vojensky napadeni.Cesi a Slovaci se bohuzel museli podridit Benesove rozkazu a nebranit se. Okupovani byli pozdeji a Nemci se velkou vetsinou (zejmena sudet'aku) rozhodli Cechy vyhladit.Situace v obou zemich ponekud (dost) odlisne, vitezne mocnosti to resily odsunemi ci vyhnanim Nemcu odevsad, kde se ukazovali jako rasisticti vyhlazovaci behem valky.Nikdy jsem neslysel, ze by se sudetsti ci jini Nemci omluvili za sva zverstva Holand'anum nebo Cechum. Dostali, co jim po zasluze patrilo.

 

4.1.2010 1:55

Re: A to jeste nikdo nedodal, ze

Nicmene statecne Cechy nevyhladili, neb ti hrdinne kolaborovali z okupacni moci.

4.1.2010 6:18

Re: A to jeste nikdo nedodal, ze

Vy taky, že ?

4.1.2010 2:26

Re: A to jeste nikdo nedodal, ze

Predstavitele Nemecka (BDR, popr Nemecka, nikoliv pak DDR) se za pocinani Nemcu behem valky omluvili mnohokrat.

4.1.2010 9:10

Re: A to jeste nikdo nedodal, ze

jestli ono to nebude tim, ze se jich nikdo neptal jestli se nechteji vzdat. A uz vubec nikdo ne nezatezoval pripravou kampane vedouci k nucenemu odstoupeni pohranici Nizozemi vcetne pripraveneho opevneni. Nizozemcum opravdu nehrozilo, ze je budou appeasedementi cele "zapadni" Evropy povazovat za vinika rozpoutani valky.

4.1.2010 0:38

srandovní příspěvěk

na smrtelně vážné téma. Srandovní je jak nejapně a křečovitě se pan autor snaží srovnávat nesrovnatelné,

V rámci operace "černý tulipán" se holandskému ministrovi spravedlnosti podařilo vyhnat celkem 3691 němců, asi 15 procent všech němců žijících v roce 46 na území Holandska.

Například museli odejít ti kteří přišli do Holandska po vypuknutí války. Vyhnání často zabránili sousedi postižených atd atd.

Musim tady psát že zatimco Holanďani vyhnali jednu větší vesnici, my sme vylidnili třetinu vlastní země, většinou lidi který tady žili po generace?

4.1.2010 0:25

Bylo to také zcela logické a v duchu doby

tento způsob zacházení s obyvatelstvem zavedli nacionální socialisté. Němci, "vyhnaní" z Nizozemí, zajisté věděli, proč. Těm našim poněmčeným Čechům ovšem narostl hřebínek v Bavorsku. Moje maminka kdysi vyprávěla, že za ní přišla paní Lorenzová, Jihlavská Němka a požádala ji, aby se nastěhovala do jejich bytu, až budou odsunuti. Když se jí maminka ptala, co při tom cítí, řekla jí paní Lorenzová, že je to trest Boží za nepravosti, které páchala Wehrmacht, SS a Gestápo ve válce. Nijak netvrdila, že s tím neměla nic společného, přijala ten trest jako osud, na samém začátku jistě také chtěli připojení k Říši. Co následovalo, bylo jenom logickým důsledkem tohoto záměru.

4.1.2010 0:54

Re: Bylo to také zcela logické a v duchu doby

Michala Davida ten emigrant take pozadal, by se ujal jeho vilky. Bral to jako spravedlivy trest za opusteni republiky.

Po 89 si to ale hajzlik rozmyslel, tak Michalovi nezbyvalo nic jineho, nez se branit soudne.

A priste povim i tu o Karkulce.

4.1.2010 1:04

Re: Bylo to také zcela logické a v duchu doby

Jindra tu zase něco plete, čemu nerozumí.

Paní Lorenzová věděla, že Gestápo zavraždilo mého tatínka, později i mého staršího bratra. Zřejmě jí nebylo jedno, kdo v jejím bytě bude bydlet, byla to vzdělaná a velmi morálně založená paní.

4.1.2010 1:00

Re: Bylo to také zcela logické a v duchu doby

Mylite se, nebyli to narodni socialiste kdo zavedl "tento zpusob zachazeni s obyvatelstvem". Byli to socialiste internacionelni. Vudce svetoveho proletariatu soudruh Stalin timto zpusobem zachazel s obyvatelstvem jiz radu let. Soudruh Hitler jen kopil jako pozdeji soudruh Benes. I on byl narodni socialista. (pred valkou jako ministr zahranici, jako prezident musel vystoupit)

4.1.2010 1:11

Re: Bylo to také zcela logické a v duchu doby

souhlas, v minulém století ovšem bylo takových akcí více, třeba Arméni v Turecku. Ale Stalin  už jenom pokračoval v leninských metodách, po hladomoru na Ukrajině byli vyhnáni Tataři z Krymu a všeliké přesuny se děly jako na šachovnici v Kremlu. Pokračovalo to pak vystěhováním Němců z Tyrolska, ovšem nepříliš důsledným, byla to dohoda socialistů Hitlera a Mussoliniho. Takže to stěhování bylo vždy víceméně vynuceno násilím, ale Češi v tom jsou opravdu pouze episodou.