25.6.2021 | Svátek má Ivan


Diskuse k článku

HISTORIE: Největší obchod v dějinách USA

Zřejmě se jednalo o jednu z nejvýznamnějších obchodních transakcí v dějinách Spojených států. Na počátku devatenáctého století v roce 1801 existovaly oficiálně Spojené státy podle ústavy pouze dvanáct let.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Kožušník 13.2.2020 14:19

Zdravím, vypadá to tak, že nepostihujete podstatu věci, a to, že na Krymu je 80 procent rusů, a Krym byl v podstatě ruský, než jej neblahé paměti Chruščov nechal přepsat - v té době čistě formálně - na Ukrajinu

A. Šír 14.2.2020 14:16

Tohle hrabání v historii a z toho odvozování nároků kohosi... Kam až chcete do té historie jít? Není to zas tak dávno, kdy tam nežil ani jediný Rus. Původně jacísi Taurové. Skytové ovládali kdysi celou Ukrajinu a Rusko - vznikne na tomto území stát "Skytie"? Později, a také dlouho, asi 900 let, Řekové - připojíme Krym k Řecku? (Rusové furt nikde...) Od 13. stol Tataři, Osmanská říše, asi 500 let. (Rusové? 0) Teprv 1783 Ruské impérium. 1897: 35 % Tatarů, 12 Ukrajinci, 5 Židé. Ano, i Rusové - (jen) 33 %. Historii za bolševika nechme stranou, ale 1954 zcela legálně byl Krym připojen k Ukrajinské SSR (ono to tehdy bylo vcelku fuk). 1994 Budapešťským memorandem (USA, Rusko, GB) byl uznán jako součást Ukrajiny (Ukrajina se za to vzdala jaderných zbraní, Rusko se zaručilo, že Krym nechá na pokoji). A vy z tohoto galamatyáše chcete vytrhnout, že za Chruščova "byl Krym v podstatě ruský". Pche.

S. Rehulka 13.2.2020 13:52

Zdravím pane Pokoutný ! Máte naprostou pravdu, světová situace falešně ovládaná levičáky (Labor a Greens) v Austrálii tomu trendu nasvědčuje ! Právě v Austrálii si veřejnost zvykla na název "První Národ"- tedy Aboriginály, na dvě vlajky - australskou a aboriginálskou a naše vlády (nejenom levicové)jim "vrátily" velké procento půdy, kterou zástupci "Prvního Národa" pronajali, Rudým Čínanům. Následky těchto rozhodnutí poneseou ještě další generace Australanů ! Faktem zůstává, že Aljaška není Krym, bylo by zábavné vidět, kdyby to někdo zkusil na Presidenta Trumpa a jeho administrativu, ale my, v Austrálii naneštěstí nemáme Trumpa !

J. Pokoutný 13.2.2020 8:58

Jediná připomínka: "Dodnes tohoto kroku Rusové litují a spřádají různé spiklenecké teorie,

podle nichž je prodej Aljašky neplatný. Faktem je, že podobnou praxi

jako na Krymu mohou v tomto případě jen těžko realizovat" - málo pravděpodobné, leč možné. V případě vítězství Demokratů nelze vyloučit, že jejich manipulace s menšinami, v tomto případě s aljašskými Indiány a Inuity, by těmto menšinám mohla vrátit právo na celou Aljašku (podobný vývoj už probíhá v Austrálii s tamními Aboriginy) - a pak už je možné cokoli.

L. Písařík 13.2.2020 9:32

Obávám se, že

1. vrátit ne Indiánům ale Inuitům.

2. domorodci by s vrácením nesouhlasili, museli by se sami živit a ne dostávat apanáž od vlády.

3.Putin by v tom případě po Aljašce ihned skočil a USA by ji nemohli bránit, ježto by už nebyla územím USA.

4. Chtěl bych vidět ty lidi, co se z ideologických důvodů chtějí mít hůře, nejsou ani na Gibraltaru ani na tzv. Malvínách.

J. Jirka 13.2.2020 10:17

Ad 4: Zřejmě jste přehlédl "Zelený úděl" Evropské Unie...