25.11.2020 | Svátek má Kateřina


Diskuse k článku

HISTORIE: Koupená VŘSR

VŘSR - pochodeň světového pokroku! Bez Velké říjnové socialistické revoluce by nebylo svobodného Československa. Velká říjnová socialistická revoluce - první vítězná revoluce světového proletariátu!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jik 27.12.2015 22:56

Chybí toho dost.

Autor nemá úplně špatné znalosti, ale je to tak pátá třída, do maturity je daleko. Například Gelfand-Parvus - byl především německým (a možná i anglickým) agentem a nějaký socializmus ho nezajímal. Lenin to tušil a nevěřil mu, proto Parvus musel opatrně nastrčit prostředníka. Lenin již předtím odmítl peníze japonské i rakouské, německé by odmítl úplně stejně. Nebo Trockij. Přifrčel z USA jako občan USA a s malým kapesným 10000 dolarů (spočítali to angláni, když ho cestou strčili do basy). A ty peníze pocházely ... no ta jména tam čirou náhodou chybí. Byl tam jakýsi strejda Životovskij a jeho kumpán - a to už je opravdu zajímavé jméno - jakýsi Jacob Schiff. Doporučuji prostudovat, to je hvězda první velikosti a nejen ve vztahu k Rusku.

Lenin se necítil zavázaný Němcům, ale trváním na skončení války vyšel vstříc především požadavkům lidu. Výstřel z Aurory ... myslím, že se ani nekonal. To jsou Trockého legendy, ostatně Antonov-Ovsejenko byl jeho člověk. Ostatně další zajímavé jméno ... kdybych měl jmenovat jen pět olševiků, kteří měli skončit na popravišti, Antonov-Ovsejenko tam chybět nebude. Pro zajímavost můj žebříček: Trockij, Skripnik, Antonov-Ovsejenko, Chruščov, Ježov, Jagoda, Bucharin, Kameněv, Zinovjev, Čubar, Kosior ... Většina tam skončila. Po právu. Chruščov bohužel ne.

Autor také vynechává další problém, je vidět, že se i dnes učí naprosté pitomosti. Jde o to, že bolševici moc získali vlastně bez boje. To není normální, Bolševici jakoby zcela převálcovali vše ostatní. Osobně za tím vidím Stalina, ale o tom se již rozepisovat nebudu, je to dost složité.

Ještě jedna poznámka: za Leninova předchůdce se považuje Plechanov. Ale spíše jím byl kněz Gapon, který Leninovi vysvětlil, že nemá smysl se zabývat formální ideologií, ale je třeba konat v zájmu chudých lidí. Proto se už bolševici s menševiky nespojili. Gapon Lenina orientoval ryze pragmaticky a díky tomu v roce 1917 Lenin vyhrál.