15.1.2021 | Svátek má Alice


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kopta 15.1.2021 15:05

bohužel nedá se brát vážně někdo kdo , bez jediné opory ve faktech, propaguje konspirační teorie o falšování voleb v USA. To mě jako zastánce Izraele vážně mrzí.

H. Lukešová 15.1.2021 15:33

Pane Kopto, jestli byly volby v USA falšovány, samozřejmě vědět nemůžu, ale existuje možnost, že volby být zfalšovány mohly, zejména pomocí korespondenčního hlasování, proti kterému já osobně velmi jsem. U korespondenčních voleb se dá snadno podvádět, hlasovat se má prezenčně, toť můj názor a s jakými fakty v článku nesouhlasíte?

V. Kopta 15.1.2021 16:26

Korespondenční volba má v USA dlouhou tradici a je za léta prokázáno že je stejně spolehlivá jako jiné metody, Trump sám v minulosti mnohokrát korespondenčně volil. Volby byly letos prokazatelně spolehlivější než v roce 2016 a probíhaly podle stejných pravidel. Jediné co Trumpovi na letošních volbách vadilo bylo že nevyhrál, proto ty konspirační teorie. Přesto se nezávislé soudy zabývali jeho žalobami a orgány vyšetřovaly obvinění , vše se podařilo spolehlivě vyvrátit a to i republikány jmenovanými Trumpem. Sám jsem volil korespondenčně. Pokud nevěříte výsledkům voleb pak by bylo fér nevěřit ani výsledkům v roce 2016, kdy vyhrál Trump, protože to probíhalo podle stejných pravidel, včetně korespondenční volby a byly mnohem těsnější.

H. Lukešová 15.1.2021 16:37

Já v USA nežiji, nemám samozřejmě žádné důkazy o podvodech ve volbách, takže nemůžu nic dokázat, to máte pravdu a tvrdit se má to, na co jsou nezvratné důkazy. Já jsem nepsala, že volby byly určitě zfalšovány, ale pouze že mohly být, ale jedná se jen o dojmy.

J. Kindl 14.1.2021 20:48

Pro pana Kolmana Dne 11.- 24. července 2000 proběhla v Camp Davidu jednání mezi Izraelem a Palestinci, které svolal Clinton. Schůzka nebyla svolána za účelem rozdělit Jeruzalém, a proto všechny překvapilo, když premiér Izraele Ehud Barak navrhl Arafatovy rozdělit Jeruzalém a to, ustanovit palestinské hlavní město v samotném východním Jeruzalémě a s palestinskou suverenitou v sedmi, či osmi z devíti vnějších čtvrtí. Palestinskou suverenitou nad polovinou Starého města, konkrétně nad muslimskou a křesťanskou čtvrtí a palestinskou správou Chrámové hory. Arafat reagoval tak, že návrh odmítl a zradikalizovala OOP. Arafat opustil Camp David a okamžitě vyvolal intifádu al- Aqsá. .Izrael jednostranně pásmo Gazy. Výsledek. Dnes slouží jako cvičiště teoretických , kteří ohrožují jk Izrael, tak i Egypt. Izrael Západní bře rozdělil na tři zóny. Zóna A, kde leží Hebron patří pod správu Palestinců. Zóna B, která která patří pod správu Palestinců ale na bezpečnost dohlíží Izrael. Zóna "C" , která zcela spadá pod správu Izraele, V září 1967 byla přijata tzv. Chartúmská rezoluce, která vzešla ze setkání vůdců osmi států Arabské ligy. Odstavec 3 této rezoluce obsahoval především tyto body: Žádný mír s Izraelem, žádné uznání Izraele, žádné jednání s Izraelem.

L. Kolman 14.1.2021 21:32

https://blisty.cz/art/102451-proc-izraelska-lidskopravni-organizace-oznacila-izrael-za-stat-apartheidu.html

H. Lukešová 14.1.2021 21:46

Tak Britské listy jsou ultralevicovým antisemitským prolhaným plátkem, takže se nedivím vaši vypjaté protiizraelské nenávisti. Zaujímají "čestné místo" mezi Deníkem Referendum, A2larm.

L. Kolman 14.1.2021 22:04

Vy jste teda dáreček, jestli jste to nepostřehla, oni citují ze zahraničního informačního zdroje. Co bránilo třeba Reflexu nebo Respektu, aby toto zveřejnily. Jinak já jsem na toto narazil čirou náhodou, rozhodně nehledím na BL každý den.

H. Lukešová 14.1.2021 22:11

To jako když citují ze zahraničního zdroje zvyšuje důvěryhodnost Britských listů, ultralevicového plátku? Takových nenávistných zahraničních zdrojů je, jako The Guardian, BBC, CNN, NYT, Der Spiegel, Le Monde, u nás právě Deník Referendum, Britské listy, A2Larm. Většina médií je bohužel liberálně-levicových a čím více je kdo doleva, tím je větším antisemitou. Antisemitismus je výhradní doménou muslimů a neomarxistů-ultralevičáků.

L. Kolman 14.1.2021 21:40

Jinak názory na Izrael se různí a tyto názory nevymýšlím já, jen si jich všímám. A navíc není mi 15 let, abych nevěděl, že pravda bývá někde uprostřed, takže určitě ne stoprocentně taková, jak ji tady tvrdošíjně prezentuje sl. Lukešová.

H. Lukešová 14.1.2021 21:51

Vy jste ovlivněn jen ultralevicovou protižidovskou propagandou, která líčí palestinské Araby coby představitele dobra, zatímco Izraelce démony Blízkého východu. Máte velmi jednoduché myšlení. Zde není o čem uvažovat, palestinský terorismus se nedá omlouvat, když tak činíte, vypovídá to jen a jen o vás.

Navíc pokaždé odbočujete od tématu, článek je o historii Hebronu a jeho významu pro judaismus, ne o vašich nactiutrhačných krvavých protiizraelských pomluvách.

L. Kolman 14.1.2021 22:19

Mi odpovězte na jednu prostou cvičnou otázku. Provozuje Izrael státní terorismus, nebo ne? Například tím, že bombarduje jiné suverénní státy nebo zabíjí jejich občany mnohdy přímo v jejich zemích? Nebo mi na to odpovíte, že Izrael se k tomu nikdy nevyjádřil a ani to nekomentoval, takže s tím nemá určitě nic společného? Kdopak jiný toto má a co by se dělo, kdyby to praktikovaly i jiné země? Bezpečnost Středního východu by měla být nedělitelná - jinými slovy, že Izrael nemůže získat bezpečnost za cenu ztráty bezpečnosti svých sousedů.

H. Lukešová 14.1.2021 22:40

Odpovím vám jednoduše. Stát Izrael státní terorismus samozřejmě neprovozuje, jedná v rámci své nutné sebeobrany, co je špatného na bombardování pozic teroristů z Hizballáhu a Íránu? Pro Izrael je to jednoduše červená linie, nemůže dovolit trvalé zahnízdění íránských sil poblíž svých hranic. Není to Izrael kdo ohrožuje Írán, ale Írán ohrožuje Izrael.

M. Krátký 14.1.2021 20:20

soudruzi Šejna a Kolman - to je tedy síla co dokážou vypotit za 3,14čoviny nesouvisející s obsahem článku - hnus fialovej - !!!!!! Slečně Lukešové děkuji za informace a přeji vše nejlepší do nového roku zdržení se boje s těmito a podobnými zasírači diskusí R^R^R^

H. Lukešová 14.1.2021 20:50

Tak se soudruhy neomarxisty typu Kolman se ráda stretnu samozřejmě v rovině argumentacni, protože zlo triumfuje tehdy, když dobří lidé nedělají nic. Stát Izrael vyhrává vojensky, ale mediálně prohráva, je nutné psát o Izraeli skutečná fakta a vyvracet lacinou antisemitskou propagandu.

Utoky na sionismus a Izrael se mě osobně dotýkají. Ušlechtilá myšlenka z židovské tradice je ta, že cokoliv co kdekoliv činíme, máme činit z lásky. Láska není výhradou pouze křesťanské tradice, ale vychází i z tradice židovské. Miluj bližního svého je i mojzisovska tradice.

Neviditelný pes je mou vášní, tady jsem doma a líbí se mi zde. Většina diskuterū jsou slušní a rozumní lidé.

L. Kolman 14.1.2021 18:51

Izrael je krásná, mírumilovná a vzkvétající země, jak správně často zdůrazňuje slečna Lukešová. Akorát zapomíná zmínit, že po celou dobu své existence může počítat s finanční i vojenskou pomocí a nikdy neselhávajícím vetem Spojených států v RB OSN. A že Izrael pevně lpí na dvou věcech: neustálém oddalování seriózních jednání s Palestinou a naději, že někdo bude bombardovat Íránce. Od svých samých počátků se Izrael snažil dominovat oblasti silou zbraní. To byl princip, na němž vybudoval stát David Ben-Gurion. Mezi vůdci Izraele se zakořenila představa, že aby jejich země byla silná, musí být Arabové slabí. V souladu s tím se Izrael snažil podkopávat, zadržovat a destabilizovat své sousedy, kdykoli a kdekoli mohl. Proto třeba tajně vyzbrojoval Írán proti Iráku za války těchto dvou zemí v letech 1980-1988. A také je víc než pochybné, že by Spojené státy zaútočily na Irák, kdyby nebylo vytrvalého tlaku proizraelských neokonzervativců snažících se odstranit jakoukoli potenciální hrozbu Izraeli z východu - stejných lidí, kteří dnes naléhají na Ameriku, aby zaútočila na Írán.

H. Lukešová 14.1.2021 19:06

Ano, Stát Izrael je krásná, mírumilovná, vzkvétající země, klenot Blízkého východu, laskavě prosím bez ironie. A že Spojené státy zatím podporovaly Izrael finančně, vojensky a politicky na půdě v OSN? To je správné. Když země EU posílají miliardy EUR palestinským Arabům, slepě prosazují propalestinské rezoluci, odsuzující Izrael, je jedině dobře, že USA vyrovnávaly situaci. A USA podporovaly (vyjma Trumpovy éry) finančně také tzv. Palestince a za Bidena se k této politice financování palestinského terorismu vrátí.

Izrael se snažil a snaží být vojensky silný, protože musí. Jedině síla Izraele odradí Araby od jejich cíle ho zničit. Platí jasně, že když Arabové složí zbraně, ubude násilí, pokud by zbraně složil Izrael, přestal by existovat. Otcové zakladatelé nabízeli Arabům ruku ke smíru, ale ti to odmítli, naštěstí po 72 letech se našli i slušní Arabové v umírněných zemí Perského zálivu, kteří skutečně složili zbraně a uzavřeli s Izraelci mír. A mír mezi Izraelem a Spojenými arabskými emiráty, Bahrajnem, Súdánem a Marokem jsou ku prospěchu celého Blízkého východu.

Že Izrael destabilizoval Blízký východ? A na to jste přišel jak? Když se arabské země chtěly s Izraelem dohodnout, tak se Izrael s nimi dohodl, jak dokládají Abrahámovské smlouvy. Váš slovník je slovník nejkovanějšího neomarxisty, ultralevičáka, nenávidějícího vše izraelské, zalykajícího se protiizraelskou nenávistí, podporujícího palestinský terorismus.

H. Lukešová 14.1.2021 19:23

Jinak jak je vašim zvykem, článek není o vašich nesmyslných protiizraelských kydech, ale o významu Hebronu pro Izrael a Židy.

L. Kolman 14.1.2021 19:27

Aha, proto tady vyjmenováváte, kdo koho zranil, zamontovala jste do toho čínské Ujgury atd.

H. Lukešová 14.1.2021 19:32

Čínské Ujgury, skutečné chudáky, týrané lidi jsem zmínila proto, že vy jste začal nesmyslně obviňovat Izrael ze všeho možného i nemožného, tak jsem vám zmínila i velmoc, asijského draka Čínu. Protože jestli je v současnosti skutečně mučen v koncentračních táborech jsou to Ujguři, ti zasluhují náš soucit a dávno měla být Čína stíhána za zločiny proti lidskosti.

H. Lukešová 14.1.2021 17:27

Další pokrytectví ICC- ICC zamítá žalobu proti Číně, která týrá ujgurské muslimy ve svých koncentračních táborech, není holt muslim jako muslim. Palestinský arabský muslim má neskonale větší cenu než týraný ujgurský muslim v Číně, zatímco se ICC snaží USA snaží soudit za válku v Afghánistánu a Izrael za obrannou akci Operace ochranné ostří roku 2014 a dále ICC útočí na podstatu židovských komunit v Judeji a Samaří (prosinec 2019)

L. Kolman 14.1.2021 19:00

Kolik Ujgurů Čína vyhnala z jejich domovů a kolik jich při represích zahynulo? Že bychom to porovnali s Rohingy v Myanmaru neboli Barmě. Kde tomu velela nositelka Nobelovy ceny míru, vážená paní Su-Ťij. Si nevzpomínám, že by naše vládní administrativa nebo pan senátor Vystrčil vyjádřili své velké rozhořčení nad tímto nepěkným počínáním. Dokonce ani na vás si nevzpomínám, že byste se tady spravedlivě rozhořčila! Musíte otevřít obě oči, ne dívat se jen jedním.

H. Lukešová 14.1.2021 19:10

V čínských koncentračních táborech je uvězněno více než milion Ujgurů, ano 2 miliony a tisíce z nich již přišlo o život, Ujguři jsou týráni, mučeni, někteří muži kastrováni, aby nemohli mít v koncentračních táborech potomky.

Laskavě čtěte..., ale vám asi už nepomůže nic.

https://www.israel.cz/lang_cs/aktualita/3/14152/

H. Lukešová 14.1.2021 19:21

Jinak jste uhnul od tématu, článek je o Hebronu a jeho významu pro Izrael a židovský národ, ne o vašich nesmyslných nactiutrhačných krvavých pomluvách Izraele.

H. Lukešová 14.1.2021 17:11

5.1.2020 palestinský arabský terorista zaútočil sekerou na izraelské civilisty a skupinu izraelských vojáků na křižovatce Gush Etzion jižně od Jeruzaléma.

9.1.2020 palestinský terorista se snažil postřílet skupinu izraelských vojáků na křižovatce Gush Etzion jižně od Jeruzaléma.

12.1.2020 palestinský terorista se pokusil pobodat izraelskou ostrahu na kontrolním stanovišti Qalandiya severně od Jeruzaléma

12.1.2020 izraelští vojáci odstranili improvizované výbušné zařízení na autobusové zastávce na náměstí Brigády v Samaří

13.1.2020 palestinský terorista se pokusil pobodat izraelské policisty poblíž Hrobky patriarchů v Hebronu.

Tak kdo je tady teroristou...

H. Lukešová 14.1.2021 17:16

Ještě 3.1.2020 palestinští teroristé těžce zranili Izraelku (30) kameny města Neve Tzuf na trase 465 v Binyaminu.

H. Lukešová 14.1.2021 17:36

Teda data jsou roku 2021..., jaksi jsem se spletla v letopočtu...

H. Lukešová 14.1.2021 17:00

Soudruh neomarxista Kolman zase perlí. Stát Izrael se pouze brání palestinským teroristům, Izraelci čelí tomu samému džihádistickému terorismu jako my v Evropané, i když soudruzi bruselanti budou vždy a za jakýchkoliv okolností podporovat palestinské teroristy. Od začátku tohoto roku 2021 palestinští teroristé provedli několik teroristických útoků kameny a zápalnými lahvemi.

P. Milan 14.1.2021 17:53

Co se v mládí naučil ...... :-P

H. Lukešová 14.1.2021 18:06

Takoví ultralevicoví neomarxisté jenom převracejí pravdu v lež, kdykoliv promluví i něco napíšou tak lžou. Soudruh Kolman se zalyká protiizraelskou nenávistí, přitom by si měl sám zamést před svým prahem, podporovat palestinský islámský džihád. Urážejí Stát Izrael a sionismus, ušlechtilé vlastenecké hnutí židovského národa.

Nevím, jaký prospěch mají z toho, že špiní a plivou po Izraeli, jediném židovském státě? Jaký prospěch mají z islamizace a arabizace Země izraelské? Něco i hlava nebere, holt nemusím vše chápat.