8.12.2021 | Svátek má Květoslava


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Božka 5.8.2008 21:22

Javorský

Syn pana Javorského již na západě žil, ale jeho snaha převézt přítulkyni na západ - z Bulharska do Turecka nevyšla a soudruzi ze spřátelené země ho chytli a umožnili čs orgánům dokonat pomstu na nepohodlném emigrantovi do všech důsledků 

Jiří 5.8.2008 20:52

tak nějak

to bylo oko za oko, proti mravnímu zákonu, ovšem to, co předvádí média dnes - nenávist k Číně- u nás v Česku nemá obdoby, je to jako když hostitel se snaží pro hosta to nejlepší a on mu to pohaní, hanba ať fackuje T.Etzlera zpravodaje ČT, naši malou zemičku řídí všemocní břídilové, kteří neví o morálce a empatii vůbec nic!!! v takto velké zemi by si hanbáři ani neškrtli, viz premiéra s jeho provokací kvůli Tibetu, proč asi chudí Číňané postavili železnici a chtějí odpomoci od tmářství mnichů, kteří ani neumí pracovat??

Dr. Chocholoušek 5.8.2008 22:00

Re: tak nějak

"odpomoci od tmářství mnichů, kteří ani neumí pracovat??" Člověče, vám asi někdo odpomohl od mozku viďte? Anebo jste lokaj čínské velvyslankyně? Anebo čínská velvyslankyně osobně?;-P

Chris Kelvin 5.8.2008 23:45

Re: tak nějak

Jistě žertujete, Jiří...... 8-o

Tom 5.8.2008 15:29

Když oni, tam mi taky

Každýmu na světě muselo být jasné, že když amíci bojkotovali OH v Moskvě tak rusmeni nemohli jet na OH do LA. A to hlavně z důvodu pošlapání ruské hrdosti (jak si to mohli amíci dovolit, že v zájmu demokracie a svobody v afganistánu nás budou bojkotovat). A jakou omáčku použili obě strany na vysvětlenou je otázka dobového marketingu.

Jiří K. 5.8.2008 12:33

Deja vu

Dojemnou péči tehdy také kromě bezpečnosti sportovců věnovala propaganda čistotě - tedy vlastně nečistotě ovzduší v LA. Místní smog měl ohrožovat zdraví sportovců, dokonce se někde psalo, že díky smogu uhynul jakýsi exemplář orla bělohlaváho, který  měl být snad živým maskotem her.

Dnešní naše vaše ČT tyto postupy a bláboly své předchůdkyně jenom oprášila a s dojemnou péčí nás obsáhle informuje o stavu ovzduší v Pekingu. Každá špatná zpráva je dobrá a skvěle zapadá do programového schématu.

Nihil novi sub soli.

Chris Kelvin 5.8.2008 23:46

Re: Deja vu

Jestli to nebude tím, že v Kalifornii kdysi "vymnysleli" katalylátory, kdežto v Číně panuje nekontrolovatelný chaos.

bouše 5.8.2008 11:31

na salámu

měli asi rumuni sovětský svaz,jak čtu tak se na doporučení nezůčastnit her vykašlali,stejně jako v 1968 nepodpořili invazi do československa!nějak mi to hlava nebere,nebot podle současných historiků to byla kolonie jako my,stejně ždímaná sssr,tak proč je vojska varšavské smlouvy nanapadla a nepřinutila k loajalitě!na druhou stranu (po mé návštěvě rununska někdy 1987)rozhodně asi v cauceskově režimu nebylo krásně,připadalo to ja na přelomu 19 a 20 století

RadekH 5.8.2008 10:57

No to je tedy blábol.

Tak na jedné straně (té socialistické) řádila strašlivá propaganda a na té druhé, americké byla přátelská otevřená atmosféra.  No to mě podrž.  Když jsem v roce 90 přijel do Kanady (doktorát) tak jsem si mimo jiné začal půjčovat filmy v půjčovnách.  A mohu konstatovat, že rozdíl mezi tou SOc. propagandou a tou Made in USA byl neje v profesionalitě, ale i v intenzitě.  Nezapomenu na film v hlavní roli s Pavlínou Pořízkovou, o děvčeti, které přijelo z Českolsovenska do USA.  Když přijela, neměla zuby, protože v ČSSR neznali zubní pastu, místo vlasů měla cosi jako slámu a poprvé v životě viděla auta.  Na konci již byla oslnivě krásná Američanka.  DOkonce Kanaďané na universitě si představovali ČSSR jako tu romantickou zemi s koňskými povozy a husami a pasáčky na hlavních třídách.  Děti českých emigrantů prožily v devadesátých letech šok, protože zjistily, že Čechy jsou opravdu země s kamenými městy, hrady a zámky jak jim tvrdily rodiče a ne pustina, kde lidi žijí v dírách v zemi, jak je o tom přesvědčila Americká propaganda.  Dokonce se některé po návštěvě Prahy ve čtrnácti letech začaly učit česky.

Meescha 5.8.2008 11:01

Re: No to je tedy blábol.

Ano, propaganda byla na obou stranách, ale přečti si to ještě jednou a řekni mi, opravdu je chceš porovnávat?

Marat 5.8.2008 11:14

Re: No to je tedy blábol.

Radku,od kuda jste si to všechno ráčil vycucat?

čtenář zdrojů 5.8.2008 11:31

Re: No to je tedy blábol.

ano, propaganda je na obou stranách. Problém je, že Američané tu propagandu ovládali lépe než Rusové. A tak zatímco obyčejný člověk v "taboře míru a socialismu" měl z propagandy legraci, západní obyvatelstvo propagndě věřilo. Já sám jsem byl v roce 1992 svědkem toho, jak tady v Praze Američané zakládali firmu. Jejich management byl tak zblblý propagandou, že si s sebou přivezl i toaletní papír, protože v Československu pry lidé nevěděli, co to je.

Standa 5.8.2008 11:40

Re: Re: No to je tedy blábol.

No třeba zrovna tihle Amíci až tak mimo nebyli, jen nějak nezaregistrovali, že už skončil socík. Předpokládám, že si vzpomínáte na skutečný nedostatek toaletního papíru někdy začátkem 80. let.

Hulán 5.8.2008 17:16

Re: Re: Re: No to je tedy blábol.

Vole !

Vocílka 5.8.2008 11:45

Re: Re: No to je tedy blábol.

Ano i návštěvníci z německého venkova byli velice přkvapeni,že nežijeme v zemjankách a dokonce nosíme boty. Propaganda byla velice účinná.

Vavrinec 5.8.2008 21:33

Re: Re: No to je tedy blábol.

No ten toaletni papir neni moc dobry priklad, ten si vozim do Ceska jeste dnes. co se tyce propagandy: jen blb muze srovnavat systematicke vymyvani mozku zglajchsaltovanymi medii na jedne strane a normalni medialni zpravodajstvi na strane druhe. Vy a Vam podobni chcete  neustale vzbuzovat mylny dojem, ze Rusaci nebyli o nic horsi nez Americane. Ze obyvatelum svobodneho sveta pripadaly  zeme vychodniho bloku jako posledni zapadakovy a jeho obyvatele jako burani je zcela pochopitelne. Stacilo se jen podivat na zevnejsek navstevniku z vychodu. No a k tomu jeste vetsinou nemeli ani na pivo a neumeli ani zbleptnout. Co si pak asi mohl nejaky ten Amik nebo Francouz o te vychodni Evrope myslet.   

Chris Kelvin 5.8.2008 23:49

Re: Re: No to je tedy blábol.

Propagandou zblblý management......? On ten hajzpapír tady za totáče regulérně nebyl, já to ještě pamatuju. A třeba v Rumunsku jsem byl naposledy v r. 1986 a hádejte, co vše bych si tam ještě dnes pro sichr vezl? :-)

arnal 5.8.2008 23:49

Re: No to je tedy blábol.

V USA ovšem kulturu narozdíl od východního bloku neřídil a neplánoval stát. Každý soukromý filmový tvůrce si mohl a může svobodně určit, kolik a jaké propagandy do svého díla vložit. Tento rozdíl je mimo jiné dobře vidět na skutečnosti, že zatímco v USA vznikla řada antiamerických filmů, natočit antisovětský film v SSSR bylo nemožné.