20.1.2021 | Svátek má Ilona


Diskuse k článku

HISTORIE: Bitva o Monte Cassino

"Monte Cassino to miejsce znaczące dla Polaków," píše autor domácího klipu k písni švédské skupiny Sabaton. Na tomto místě, významném pro Poláky, se odehrála jedna z nejdelších a nejtěžších bitev druhé světové války.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Luboš 13.1.2012 11:49

úplně zbytečná bitva

Němci chtěli klášter ušetřit, a proto ho neobsadili a do své obrany nezahrnuli. Ale Američané si nenechali vymluvit, že je prázdný, a bombardováním ho zničili. Teprve pak jej Němci obsadili a urputně bránili. Takže hrdiní Poláci pouze napravovali chyby generálů.

B. Volarik 13.1.2012 8:52

O hrdinství Polaků u Monte Cassina jsem se poprvé dozvěděl z americké TV.

První i Druhá Světová Válka je často rozebírána v dokumentárních pořadech na tzv. History Channel, Military History a pod. Já se na těchto kanálech dovídám věci, které nám bolševik ve škole zatajil.

Z. Jaromír 13.1.2012 4:45

Viděl jsem

několik dokumentů o popisované bitvě, jedné z nejdrsnějších z II. světové (jen těch velitelských přehmatů, prakticky zbytečného rozbombardování kláštera, neb Němci měli svá hnízda ve stráních pod ním), ale neměl jsem tušení o tom, jak polské jednotky, jež v ní hrdinsky bojovaly, vlastně vznikly a odkud se tam dostaly. Díky, mladá paní. 

M. Krátký 13.1.2012 3:09

děkuji

za hezké a poučné

T. Kočí 13.1.2012 9:19

Re: děkuji

Ano,souhlas.Porazit nacisty nebylo lehké.Bez USA a SSSR by se to nepodařilo.Ovšem i SSSR byl závislý na USA.Jeho účast ovšem byla přesně vyhánění čerta ďáblem.