9.8.2022 | Svátek má Roman


Diskuse k článku

HISTORIE: Ať muslimové odsoudí zločiny proroka Mohameda

Islám je prý mírumilovný. Znamená to, že Mohamedovy zločiny proti lidskosti také nemají nic společného s islámem?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Janyška 27.11.2015 18:34

Křesťané jsou jen civilizovaní původní

křesťanisté... Dzp.

Ś. Svobodová 27.11.2015 18:24

Tentokrát mimo.

Odsouzení Mohameda rovná se odsouzení Alláha. Odsoudíte Vy našeho křesťanského Boha? Ten přece nechal utopit lidstvo, vyvraždil egyptské děti, nechal zničit 60 měst a zavtraždit ženy i děti. Nebo alespoň Mojžíše? Ten to z Božího pověření taky hezky "roztočil".

K. Janyška 27.11.2015 17:04

Nikdy je neodsoudí, to jim Korán zakazuje.

Jsou součástí jejich náboženského přesvědčení... Dzp.

K. Křivan 27.11.2015 16:36

existují i vlažní muslimové, umírnění

ale jen do té doby než je imám nažhaví.

V. Němec 27.11.2015 14:45

A řeknu to

ještě takto. Jednoduše. Pokud bych měl mít co do činění s někým, pak snad s Ježíšem, Konfuciem, Budhou, ale rozhodně ne s Mohamedem.

V. Němec 27.11.2015 13:09

Konečně

se dostávají publicisté ke kořenům a mají odvahu podávat historickou pravdu! To není xenofóbie, islamofóbie, šíření nenávisti. Jen prosté vyjádření pravdy, pane Diengsbíre, Šabatová a další obhájci muslimů.

J. Novotny 27.11.2015 11:30

Autor je nějaký pomýlený

Genocida jako mezinárodní zločin byla definována teprve v roce 1946. Mohamed tedy nemohl překročit mezinárodní právo, místní také nepřekročil, protože to určoval on. A co se týče běžné praxe z té doby, tak asi také příliš nevybočoval.

Celkově se dá říci, že výkon Mohameda zaslouží respekt, za poměrně krátkou dobu dokázal sjednotit arabskou společnost a to relativně nenásilně. Ten židovský kmen byl považován za zrádce v konfliktu s Mekkou a se zrádci se ve válce nikdo nemazlí. Navíc je musel nejprve vyřídit vojensky, trvalo to 25 dní, následovné plenění se určitě nevymykalo době.

Západní praxe je trochu zaobalenější - povinné odvody a smrt za dezerci, ale princip je stejný. Ty nepreferované národy mají za odměnu první linii...

To, že někteří muslimové v tomto činu Mohameda hledají doslovný návod musíme přijmout jako fakt a zařídit se podle toho. Ale soudit Mohameda našimi hodnotami, které navíc jsou jenom na povrchu, to je pokrytecké.

R. Morava 27.11.2015 13:42

Re: Autor je nějaký pomýlený

Četls ten článek? Autor zmiňuje že to bylo tehdy, ale ti co se k němu modlí zabíjejí stejně i teď! Proto je Islám podle evropského práva ilegální! Navíc Kristus i Budha žili ještě dříve = v horší době a nikoho nemuseli zabíjet aby získali lid. A nakonec autor přiznává že se někteří křesťané chovali hůř než muslimové, za ty se ale křesťané stydí.

B. Volarik 27.11.2015 7:02

Pane Rudolf

mohl byste laskavě vyčíslit kolika lidem Maria a její synek usekali hlavičky? Až to spočítáte, přijďte kafrat vaše moudra.

B. Rudolf 27.11.2015 20:29

Re: Pane Rudolf

Maria ani Ježíš nikomu hlavy ani ruce nesekali. Ježíš byl naopak léčitelem a velmi lidským a soucitným člověkem. 

Ale to, co později bylo v Ježíšově jménu spácháno, je hrůzné. Milióny umučených a upálených nevinných žen obviněných z čarodějnictví. V případě kacířů se inkvizice natolik štítila prolévání krve, že je raději nechala upalovat na pomalém ohni.

Tak já nevím, co bylo horší.

B. Rudolf 27.11.2015 6:05

Ale zeptejte se též křesťanů a židů

Ale zeptejte se také křesťanů, zda panna Marie byla opravdu panna a zda Ježíš vstal opravdu z mrtvých. Židy vyzvěte k odsouzení svého krutého Boha, který je ve Starém zákoně vyzval ke genocidě.

Věřící mívají ke své víře nejrůznější důvody. Často je víra dána výchovou. Poctiví věřící orientovaní na svůj lidský život neřeší niance víry, ale většinou věří tomu, že víra jim dává jakés takés záruky, že poctivost, laskavost a slušnost se v konečném důsledku vyplácí. Poctiví věřící orientovaní na svou víru mívají s jejími problematickými částmi problém, jehož řešení odsouvají na pozdější dobu nebo ponechávají na Bohu, a není vhodné je nátlakem nutit, ať některé části své víry týkající se dávné minulosti zavrhnou.

Ale musíme je nutit, aby, pokud mají u nás žít, dodržovali naše zákony a lidská práva.

P. Remeš 27.11.2015 7:56

Re: Ale zeptejte se též křesťanů a židů

Tady pletete hrušky s jablky. Nejde o to, v co lidé daného náboženství věří, ale o to, koho vnímají jako obraz ideálního věřícího. Pro buddhistiy je to samozřejmě Buddha, pro křesťany Ježíš a pro muslimy pochopitelně Mohamed. Ale Mohamed opravdu nebyl ani Buddha ani Ježíš.  Mohamed byl válečník, brutální válečník a měl na rukou lidskou krev.

Bohužel o tom, co je a co není "pravý" islám nerozhoduje ani Tomáš Halík, ani prezident Obama. Většina muslimů je mírumilovná, to je nesporně pravda, ale to jen proto, že nežijí svůj islám tak radikálně, jako ho žil zakladatel islámu Mohamed. A je to právě islám Islámského státu, který je bohužel "mohamedovským" islámem par excelenece!

B. Rudolf 27.11.2015 20:34

Re: Ale zeptejte se též křesťanů a židů

Skvělé!!!

Tak běžte a kažte slušným lidem, kteří se narodili a žijí jako muslimové, že jsou špatnými muslimy, protože, kdyby byli dobrými muslimy, museli by vraždit nevěřící. 

Jak se opovažujete tvrdit, že dobrým muslimem může být pouze krutý vrah? To se ani trochu nestydíte?

R. Morava 27.11.2015 13:57

Re: Ale zeptejte se též křesťanů a židů

No a jak koliduje křesťanství nebo buddhismus s naším právem? A jinak, to že někdo veří, že zabíjení je dobré je v Evropě neakceptovatelné. To že věřící věří, že Ježíš vstal z mrtvých, je věc věřících, to nevěřícího nemusí vůbec omezovat. Nebo Vás to nějak omezuje? Ale máte pravdu omezuje. Pokud Ježíš stal z mrtvých, znamená to že Vám vidí do svědomí a to se Vám zdá se vadí. Proč musíte vědět sám. Ale mám pro Vás dobrou zprávu. Ježíš je odpuštění, láska a pravda. A to není problematická část!

J. Kyselková 27.11.2015 16:09

Re: Ale zeptejte se též křesťanů a židů

Řakl jste něco krásného, pane Moravo a já bych dodala - možná, že to podobenství, že Ježíš Kristus vstal z mrvých muže napovídat, že vysvobození z trýzně je "odpuštění".

Naproti tomu jménem Mohameda jsou dovoleny, ba dokonce přikázány nejtěžší zločiny člověka proti člověku..

B. Rudolf 27.11.2015 20:47

Re: Ale zeptejte se též křesťanů a židů

Ach ta Vaše arogance. Jak snadno odsoudíte člověka, o kterém nic nevíte. Mám na mysli to, že o mně vynášíte soudy, ačkoliv o mně opravdu téměř nic podstatného nevíte!

Pokud jde o Ježíše, nesmírně si cením jeho vhledu do podstaty lidského života. A na to, jestli vstal z mrtvých, na rozdíl od Vás kašlu. Pro mne je důležité to, co nám sdělil o tom, jak se máme chovat, a to bez ohledu na případnou odměnu po smrti.

Tvrdím ale to, že křesťané se toho od Ježíše mnoho nenaučili. V době, kdy vládli, zavedli inkvizici, upalování kacířů na pomalém ohni, hony na nevinné ženy, které mučili k doznání, po kterém je upalovali. Také se neštítili vést náboženské války kvůli úplným nesmyslům (protestanti a katolíci). V sekulárním státě holt inkvizice nemá takovou moc ... .

To je to Vaše "odpuštění, láska a pravda".

J. Bruner 27.11.2015 2:53

jakou cenu má prohlášení muslima

vůči jinověrcům? Nulovou neboť  i lež je jejich pýchou.Jediná záchrana jinověrců je geografické oddělení se od muslimů. Jak říkám "sem nemůžete, tady jsme my".

T. Kočí 27.11.2015 10:22

Re: jakou cenu má prohlášení muslima

Tak tak. Žeňte je do pouště!