24.9.2020 | Svátek má Jaromír


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Paleček 18.9.2020 13:22

V Afghánistánu prohráli všichni. Jako první v novodobých dějinách Britové a to hned 2x.

Z. Mička 17.9.2020 11:53

Naopak, trvala by mnohem kratčeji. Kdyby Hitler napřel všechny své síly proti osamělé Británii, za tři měsíce ji má převálcovanou, zřídí kolaborantskou vládu třeba v Mosleyem nebo Halifaxem, ovládne její impérium se všemi domorodci, kteří tím budou nadšení a je pánem světa.

P. Černý 17.9.2020 9:53

Smysl mých příspěvků spočíval v názoru, že přičítat Stalinovi rozhodující zásluhy za vítězství nad nacismem může jen mozek nějakého politruka. A vůbec nezáleží na tom, zda se jedná o politruka orientovaného provychodne nebo - jako ve vašem případě - prozápadně.

K tomuto jsem přidal názor, že jen fanaticky zblblá osoba odmítá připustit, že rozpoutání 2. světové války nelze ani se zavřenýma očima přičítat pouze Hitlerovi. Upirat v tomto směru významné zásluhy západním politikům, počínaje tolerovánim porušování Versailleské smlouvy Německem nebo mimochodem silně proticeskoslovensky zaměřeným paktem Pilsudski - Hitler, ostudnou a kontraproduktivní Mnichovskou dohodou konce může jen putna výkalů vašeho typu.

Proto si vás zkusím zapamatovat, abych s vámi příště neztrácel čas.

J. Sedlář 17.9.2020 8:39

Business vztahy trvaly do roku 1942. Poté byly zastaveny zákonem nazvaným /zákonem, jenž zakazoval obchodování s nepřítelem/. A i v tomto existovaly vyjimky. Obchodováno přes Švýcarsko, dodáváno přes Španělsko... Hledejte sám, je spousta zajímavého na IBM, CocaCola, JP Morgan.....

Z. Mička 16.9.2020 22:16

"Travičská aféra" s Navalným, podle starého stereotypu už začíná být fraškou a může vyvolat jen posměch

Tak holt je třeba na Rusko vyhrabat rychle nějaký jiný klacek.Nemá smysl vyvracet tu , jednu po druhé, lži a výmysly, stačí otevřít Google a najít fakta, aby se prokázala prolhanost těch česko-amerických štěkavých ratlíků.

Smysl má zamyšlení proč ta sprostá, prolhaná kampaň proti Rusku probíhá, jaký to má účel.A ten nemůže být jiný než PŘIPRAVIT VÁLKU PROTI TOMU STÁTU, VÁLKU NEVYHNUTELNĚ GLOBÁLNÍHO ROZMĚRU.Napomádovaní američtí generálové s makeupem se na to mohoutěšit,; a jak vy, jejich ponížení ratlíci, vy taky?

Vy si myslíte že se vaši západní přítelíčci a sponzoři na vás nevy...ou tak jako v roce 38 a o 30 let později ??

No tak těště se, těšte.....můžete se v Mošnově podívat co vám bude padat nahlavy.

P. Janoušek 16.9.2020 22:09

Kůrňa! Nepoložily.

P. Janoušek 16.9.2020 22:08

Souhlas pane Fridrichu. Jen aby se nám před tím USA levicově nepoložili.

Z. Lapil 16.9.2020 22:06

Taky nezapomínejte, že ještě dva tři roky před Mnichovem byl Hitler "gentleman" a Britové i Američani byli zase samej pacifista, o Francii asi v této souvislosti škoda mluvit. Takže "Západ" i Hitler dobře věděli, kdo by válku na podzim 1938 vyhrál. I toho slavného československého opevnění byla tou dobou půlka (hotovo mělo být tuším v r. 1948; přečteno na turistické ceduli někde v Dobrošově nebo kde, žádná internetová legenda).

Tomu, že mám pravdu, nasvědčuje i průběh války: půlkou Evropy jedním i druhým směrem prošla zhruba o rok později německá vojska jako nůž máslem. A taky to, že jak Churchill, tak Roosevelt museli řešit problém, jak přesvědčit voliče, že válka v Evropě bude, ať si to přejí nebo nepřejí.

Osobně možná ještě víc než spojenecké vojáky v poli obdivuju technické zázemí, které je dokázalo ozbrojit způsobem, který podle mě co do technického skoku a jeho masivního uvedení do praxe nemá obdoby. I těm Němcům to trvalo od průšvihu hyperinflace deset patnáct let, než se okolním zemím začla opravdu třást kolena.

J. Vintr 16.9.2020 22:00

Jak jste přišel na tu kravinu, že Američani šli od porážky k porážce? Americká armáda nikdy žádnou válku neprohrála.

J. Vintr 16.9.2020 21:41

Rusáci mohli to zlato nabídnout Hitlerovi. Třeba by je za to nechal na pokoji.....

Z. Lapil 16.9.2020 21:40

Prostým pohledem na mapu zjistíte, že Československo NENÍ volnou cestou na východ.

J. Jurax 16.9.2020 21:28

Přes neutrální Portugalsko a Španělsko prostřednictvím lodí jihoamerických států.

J. Jurax 16.9.2020 21:23

Víte, tahle Vaše poznámka je kromobyčejně blbá.

J. Vintr 16.9.2020 21:21

Je pravda, že bez Rusů by válka v Evropě trvala déle. Dá se dokonce docela přesně říct o kolik. O tři měsíce, do srpna 1945 ....

P. Pavel 16.9.2020 21:17

Chtěl jsi říct, po té co sovětské rusácko tak dlouho vedlo zdržovací taktiku při vyjednávání o spojenectví proti hitlerovi až to západní diplomaty obklopené bolševickými agenty přestalo bavit, nováku.

P. Pavel 16.9.2020 21:14

Případná pomoc se dala realizovat velmi jednoduše vyhlášením války Německu a jeho eventuálním napadáním například v Baltském moři. BLáboly o tom, že byla nerealizovatelná pocházejí z bolševického poúnorového hnízda a měly jediný účel, a to bagatelizovat a zamaskovat rusáckou zradu. Ač si můžeme myslet o Benešovi cokoliv, tak nebyl debil, stejně tak nebyli debilové čs. vojenští odborníci. Přičemž jen debil mohl podepsat smlouvu, která fakticky nemohla být zrealizována. Dále podmínka účasti Francie, měla jediný účel, a to nezatahovat Československo do ruských konfliktů na dálném východě. Klíčové však jsou rusácké tajné pokusy vyjednávat s hitlerem, které se odehrávaly dlouhodobě a soustavně dávno před mnichovem. Jinými slovy, hitlerovi nás daroval stalin dávno před tím než daladier vůbec zjistil, že nějaký Mnichov existuje.

P. Milan 16.9.2020 21:13

Ty už tolik ne.

J. Jurax 16.9.2020 21:13

Počtěte si někde, co ýbrmenšové plánovali pro Čechy a Moravany jen co konečně zvítězí. Abyste tak blbě nekecal.

J. Jurax 16.9.2020 21:10

Ehm ... airacobry nebyly na západních válčištích oblíbeny hlavně proto, že neměly dobré vlastnosti ve větších výškách, v nichž tam zpravidla probíhaly boje. Kvůli použitému motoru. Na východní frontě probíhaly boje v nižších letových hladinách, kde tento handicap nevadil a uplatnila se naopak jejich obratnost, mohutná vyzbroj a odolnost celokovové konstrukce. Navíc letové charakteristiky airacober byly podobné sovětským konstrukcím.

No a Hellcat se v Evropě za války snad ani neobjevil, šlo o palubní stíhačku nasazovanou v Pacifiku.

Spitfirů bylo do SSSR dodáno relativně málo. Byly především nasazovány u PVOS; podle sovětů nebyly vhodné k tvrdé službě na jejich polních letištích. Britové dodávali hlavně Hurricany Mk I a II, jež ovšem v letech 1941 a 1942 byly už jako prvoliniové stíhače za zenitem; navíc dodávané verze byly vyzbrojeny jen kulomety puškové ráže, byť osmi, kterážto výzbroj byla už méně účinná. U sovětů nedoznaly velké obliby, taky je přezbrojovali dvěma 20 mm Švaky nebo čtyřmi 12,7 mm kulomety UBS.

P. Milan 16.9.2020 21:07

Mimo to tam celý průser zadělali snahou o bolševizaci Afghanistánu.

P. Milan 16.9.2020 21:06

Bez SSSR by Hitler vůbec nebyl schopen zahájit válku.

P. Pavel 16.9.2020 20:53

Takovou míru sebekritiky, bych od vás nečekal, lidový milicionáři.

P. Pavel 16.9.2020 20:52

Tak dělali to proto, že zase tahali z žumpy Evropu a Rusácko, které do té žumpy dostalo především vlastní vinou. Do posledních centíku nezaplaceno, jsi chtěl říct zingo. Rusáci až v 70. let po desetiletích jednání "laskavě souhlasili" se zaplacení sedmiset milionů z celkového dluhu. Ovšem ani ty nebyly splaceny.

J. Jurax 16.9.2020 20:44

Inu, to víte, znalost historie není moc rozšířená. A navíc ta znalost historie podléhá módě.

J. Jurax 16.9.2020 20:41

Ehm ... případná pomoc sovětů v době Mnichova, odhlednéme-li od její problematické technické realizace, byla vázána na vystoupení Francie. A ta nás v Mnichově darovala Hitlerovi.

V. Novák 16.9.2020 20:39

A poté, co Anglie a Francie odmítly uzavřít smlouvu se SSSR - tak jací spojenci?

P. Pavel 16.9.2020 20:38

Dojmy na téma vážnosti či nevážnosti dohod dvou bestiálních zrůd stalina a hitlera jsou irelevantní a na úrovni mentálně postiženého lidového milicionáře. Hlavní jsou fakta, přičemž nezpochybnitelným faktem je, že si hitler a stalin společnou a nerozdílnou rukou rozebrali Polsko, aby následně pořádali společné přehlídky. Dalším nezpochybnitelným faktem je, že zatímco hitler vraždil na západě, tak stalin vraždil Pobaltí, Finsku a Beserábii, a dodával hitlerovi suroviny v takovém množství, že mu to umožnilo tu válku na západě vést. Bláboly o tom, že někdo něco "vybavil" může vypustit leda historický analfabet, který netuší o čem byl Mnichov. Podmínka s Francií se týkala pouze toho, aby Československo nebylo zataženo do operací sovětského rusácka na dálném východě. Spojenecká smlouva byla totiž reciproční. Československo se jí rovněž zavázalo k pomoci v případě napadení rusácka. Nějaké "prohlašování agresorem" by v případě války bylo naprosto irelevantní a nepodstatné. Co je podstatné tak to, že rusáčtí diplomaté dali Československu před Mnichovem jasně najevo, že žádná vojenská pomoc nebude. Sovětské rusácko se tedy stejně jako Francie na Československu dopustilo zrady. Nemluvě o tom, že stalin se snažil už roky před Mnichovem pomocí tajných kanálů vlézt hitlerovi do prdeIe v době kdy hitler toto spojenectví odmítal (což dokládají současní ruští historici). Stalin tedy zrazoval Československo dlouhodobě dávno před nějakým Mnichovem, sám si vyzbrojil nepřítele a dostal svou zemi do takových srágor, že ji z nich musela tahat USA a to za obrovských materiálních i lidských nákladů.

J. Jurax 16.9.2020 20:35

No, konvoje zpátky vozily nanejvýš dřevo. SSSR v oné době neměl moc komodit, jež by bylo účelné vyvážet.

S. Ševeček 16.9.2020 20:34

dost. poslední splatkuy 2018 ?

P. Han 16.9.2020 20:23

V Afghánistánu prohráli i Sověti, a to o dost hůř.