30.5.2020 | Svátek má FerdinandDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


HISTORIE: AlijaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 8, poslední: 26.6.2016 9:33, přehled diskusí

Díky za bližší informace, pane autore..:
Autor: J. Kanioková Datum: 25.6.2016 20:12

dobrý den,:
Autor: D. Mentzlová Datum: 25.6.2016 10:46

co to znamená "Stovky Židů, kteří přežili holokaust, přišly o život v boji proti Anglii" - to byly nějaké válečné operace, nebo podzemní akce?

Re: dobrý den,:
Autor: E. Erat Datum: 25.6.2016 11:01

Terorismus. Hotel King David ( 90 mrtvých) atd.

koukám na Wiki,:
Autor: D. Mentzlová Datum: 25.6.2016 13:43

že útok nařídil Menachem Begin, pozdější premiér Izraele. Připomenutí 60. výročí útoku proběhlo za účasti oficiálních izraelských politiků, např. Benjamin Netanjahu. Takže ten útok mnoho Izraelců jistě nevnímalo a nevnímá jako špatnou věc. Váš názor, pane Erate, už myslím znám, a zajímal by mě názor také druhé strany.

Re: koukám na Wiki,:
Autor: E. Erat Datum: 25.6.2016 15:27

Mnoho Palestinců také nevnímá teroristické útoky jako špatnou věc. Ovšem na faktu, že terorismus je terorismus to nic nemění. Menachem Begin, Jásir Arafat, Nelson Mandela byli teroristé. A všichni obdrželi N.C. míru.

zní to hrozně,:
Autor: D. Mentzlová Datum: 26.6.2016 4:19

když to takhle napíšete. Myslíte si, že dostat se ven z kruhu násilností je možné přes nenásilí, tedy postojem, který u nás ztělesňovala Jednota bratrská? Cítím velkou úctu k myšlenkám Jednoty bratrské, v nichž, jak řekl jeden historik, byla vynikající důstojnost mravní.

Domnívám se, že jistou obdobou jsou ortodoxní Židé, kteří se neučí zacházet se zbraněmi a nevstupují do armády. Ano, jsem ochotna uznat, že v jejich přístupu je vynikající důstojnost mravní. Ale můžou tomu rozumět ti Palestinci, kteří nevnímají teroristické útoky jako špatnou věc? Napadá mě, že mír není jen klid zbraní, ale také jakási názorová shoda s protivníkem.

Re: zní to hrozně,:
Autor: E. Erat Datum: 26.6.2016 9:33

Obávám se, že ta otázka je přiliš složitá, abych na ní mohl kvalifikovaně odpovědět. Ale, myslím si, že člověk má jistou násilnost geneticky zakódovanou. A je jenom otázka, kdy se to zlo v něm probudí. Nebo kdo ho probudí. O ortodoxních židech (možná superortodoxních) vím, že i v jejich kruzích se nacházejí teroristé. Viz třeba nedávný pokus o vypálení stasrobylého křesťanského kláštera v Izraeli, upálení palestinského miminka atd. Jsou to také jenom lidé.

Re: dobrý den,:
Autor: J. Farda Datum: 25.6.2016 22:24

Kušujte uš už, voni gójský eŠeŠEŠ falešný proroku ŠvE-Erate z Klíčovské, zde připomínáte z dob bojů za Eretz jen politováníhodnou akci Irgunu proti britské CID v King Davidu z 22.67. ́46, leč dodnes trvající permanetní terorismus plastelínských Arabášů nikoli. Jste prostě permannetní kolaborant, kamvítrtamplášť jako kdykoli předtím, koneckonců s rodinnou historií jste se u Kocoura svého času také obdivuhodně dialekticky vyrovnal, You/Sie/Voni chameleon!