26.10.2020 | Svátek má Erik


Diskuse k článku

GRUZIE: To už tady bylo

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jirka R. 14.8.2008 14:09

5. článek Atlantické Charty

Uvědomují si někteří pisatelé a bloggeři, že kdyby se Saakašvilimu podařilo dosáhnout členství v NATO, 8.8.2008 by byl prvním dnem 3. světové války??

Lidi, nežijeme v jakémsi politicko - mocenském vakuu !!! Každá velmoc má smlouvy o ochraně vlastních osob s ostatními velmocemi. Írán v březnu oficiálně zažádal o plné členství v Šanghajské organizaci pro spolupráci (asijská obdoba NATO). Kdo napadne Irán (i kdyby to byl Izrael nebo U.S.A. octne se pod oprávněnou odvetou ze strany RUSKA, ČÍNY a INDIE !!!

Uvědomil si Saakašvili, co je v sázce??

Kaiser Sozse 13.8.2008 19:12

Otevřete oči.

Osetie, Abcházie, Čečna, Lotyšsko, Litva...

Stačí obsadit sousední stát, zavést ruštinu jako úřední jazyk, a začít tam posílat rusy aby ho řídili, původním obyvatelům se přece nedá věřit.

Že se SSSR rozpadl? To tak jen vypadá. v okolních zemích jsou početné ruské menšiny, které chtějí "svou" zemi, kam se před pár lety přistěhovali, připojit k rodné Rusi.

Když mají ruské pasy, ať táhnou ke svým, když se jim na návštěvě nelíbí.

Gruzii by se měly poslat na pomoc tanky NATO, nebo si bolševickej xindl v Kremlu bude dovolovat víc a víc.

Jano 13.8.2008 18:02

drahí veriaci

  ako sa Vám číta blábol jedného blbca  - ktorý má problém naučiť sa pravidlá pravopisu ?????

A. 13.8.2008 17:18

Dojemný pohled.

Vskutku dojemné, jak zde Češi hájí stalinův zločin, t.j. zbavení poloviny Osetie samostatnosti a její darování Gruzii. Měl by z vás Iosif Vissarionovič radost!

cnd 13.8.2008 20:08

Re: ještě dojemnější

Ale soudruhu: V květnu 1920 uzavřela Gruzínská republika s bolševickým Ruskem mírovou smlouvu. Tou sovětské Rusko uználo její nezávislost. Po skončení občanské války však bolševici tuto smlouvu porušili a únoru 1921 začala Rudá armáda obsazovat Gruzii. Asi tak.....

Slavjanofil 12.8.2008 23:18

Kupředu! Urrrrrrrrrááááááá!!!!

Haf 12.8.2008 23:50

Re: Kupředu! Urrrrrrrrrááááááá!!!!

Hledáš kulometný hnízdo ? Tady nastavuješ prsa, co! Když ti nic nehrozí. Ještě stakan. :-/

Marat 12.8.2008 21:34

Zkušenosti s Ruskem jste měli holoubci málo? Tak to potřebujete další a do dna.

Češi nikdy s Ruskem nesousedili,proto pořád mají o Rusech panslovanské krásné přestavy.Jenže nejen neslovanské,ale i slovanské národy které nejdříve jen s Ruskem sousedili,nežli se dostali do jeho područí,ty si o Rusku a Rusech na rozdíl od českých pitomcu iluze nedělají.

Golubčíci,to vám pořád ještě ty zkušenosti nestačili? Pořád toho máte málo?Kdyby už minulosti Čechy sousedili s Ruskem,tak by Češi měli už dávno po starostech o Prahu a národ.Rozptýpení po Sibíři,by už ani nelouskali azbuku.

Po válce když jsem chodil do školy,učili jsme se ,že SSSR se skládá ze sto šedesáti pěti národu.Poslední dobou se už tvrdilo,že SSSR se skládá jen ze sto třiceti národu.Kam se za padesát roku poděly ty tři desítky národu?

Četl jsem reportáže cestovatelu po Abchazií i Osetií za dob SSSR.Ti lidé nesnášeli i ruštinu a že by nyní tolik toužili po ruské nahajce?

Češi prostě fandi Rusku a to co u jiných převelice přísně odsuzují,to u Ruska vychvalují a chválou neudrží ani moč ze samého pocitu slasti.

David 12.8.2008 21:43

Re: Zkušenosti s Ruskem jste měli holoubci málo? Tak to potřebujete další a do dna.

Vy si pletete Rusko se Sovětským svazem. A pokuď už neděláte rozdíl mezi Rusy a Sověty, tak vězte, že Češi by měli už dávno po starostech o Prahu a byli rozptýlení po Sibiři (v tom lepším případě) kdyby Rusové neporazili Hitlera.

Pavel 12.8.2008 22:53

Re: Re: Zkušenosti s Ruskem jste měli holoubci málo? Tak to potřebujete další a do dna.

R^

Pametnik starejch dob 12.8.2008 23:34

Tím si nejsem moc jist

Možná by se dnes prostě považovali za Němce. I když u takového magora, jako byl Hitler člověk nikdy neví. A co by se stalo, kdyby žil Stalin o pár let déle, také ne.

Putin je bývalý důstojník KGB a ruský nacionalista i imperialista. I když i on má někdy pravdu.

I. Laengsfeld 12.8.2008 21:50

Re: Zkušenosti s Ruskem jste měli holoubci málo? Tak to potřebujete další a do dna.

Byl jste nekdy v tech zemich? Pro vsechny z nich Armeny pocinaje a Gruziny konce  je rustina samozrejmym druhym jazykem. No a  co se narodnostni politiky SSSR  tyce byla takova,

ze by ji sotva mohli kritizovat i ti nejvetsi nepratele... Dobre se to ukazalo po rozpadu te zeme.

Z kolika narodu se sklada USA, Francie, Nemecko? Pocitali by  Nemci jeste treba ty

Luzicke Srby v takovychto odpovedich ?

Stanislav Ševeček 12.8.2008 22:15

Re: Re: Zkušenosti s Ruskem jste měli holoubci málo? Tak to potřebujete další a do dna.

Pane Laengsfelde, máte na mysli tu národnostní politiku Sovětčíků, která znamenala Nový životní prostor třeba pro krymské Tatary nebo pro Židy (Birobidžan)?

Pametnik starejch dob 12.8.2008 23:46

Zejména realizace Stalinovy myšlenky s vystěhováním "zrádcovských národů"

na Sibiř je jistě hodna následování. Ústava SSSR dávala svazovým republikám právo vystoupit ale v reálu byli k SSSR po předchozím rozpadu carského Ruska přičleněny násilím. Včetně Gruzie, kde se mimořádně "vyznamenali" soudruzi Stalin a Ordžonikidze. Ordžonikidzeho později vyšoupl z křesla další Gruzín, Berija, který jej u Stalina obvinil z nemístné mírnosti ve vztahu ke kritikům režimu (to byl pro něj každý, kdo si na úřady jakkoliv stěžoval).

Mirek F. 12.8.2008 21:55

Re: Zkušenosti s Ruskem jste měli holoubci málo? Tak to potřebujete další a do dna.

Jednou by jsi mohl pochopit, že když člověk nemá na Rusy stejné názory jako Hitler nebo ty, tak to ještě neznamená, že je bezhlavě adoruje. Se svým kafemlejnkem o jakémsi masovém rusofilství už jsi klasicky trapný.

Marat 12.8.2008 22:43

Re: Re: Zkušenosti s Ruskem jste měli holoubci málo? Tak to potřebujete další a do dna.

Mirku Mirku F.,ono i většina Bělorusu,Ukrajincu,Poláku a dalších a dalších má na Rusko a Ruský národ úplně jiný nazor,nežli české vlastenecké a ruskofilské vešky.

No,on Hitler,ale především jiné nacistické špičky měli na ruské lidi přece jen jiný pohled jak na české.Jenže to chce číst něco jiného jak šovinistické české legendy a tlachy.

A kolik roku ti Mirku je,že tak rád mě tykáš? To tykání si nech na jiné deníky,tady jsou většinou lidé slušní.

Můžu ti prozradit,že z otcova příbuzenstva byli téměř  všichni na Bilé Rusi vybiti.Takový volek mě nemusí o Rusku nic učit.Víš, česká slovanistická veško!

X 12.8.2008 22:59

Re: Re: Re: Zkušenosti s Ruskem jste měli holoubci málo? Tak to potřebujete další a do dna.

To tam byli ti vaši příbuzní s divizemi Slovenského štátu nebo s Wehrmachtem, Marate?

Skybird 12.8.2008 22:45

Re: Zkušenosti s Ruskem jste měli holoubci málo? Tak to potřebujete další a do dna.

Nejenže si pletete Rusko se SSSR, ale i gramatiku češtiny a tatarštiny .

Akceptuji Marate, že podle Tebe když Rusko, tak Jelcinovo a když demokracii, tak tu americkou. Ještě mi zde,  prosím, vyjmenuj, koho  přepadlo Rusko za posledních dvacet let(já vím, snad ten  Afghanistan) a koho USA. A také nerozumím tomu, že když je  ten Bush tak  skvělý, prozíravý,  prvotřídní politik, tak proč je 80% občanů  USA  natěšených  na to, až  odejde  z Bílého domu.  Pořád mi to nějak něštymuje  -  vysvětli mi to tak nějak po lopatě  !

Haf 12.8.2008 23:48

Re: Re: Zkušenosti s Ruskem jste měli holoubci málo? Tak to potřebujete další a do dna.

s Rusy jsme zkušenost učinili - byla šílená. počínaje Píkou, přes uran a lágry a konče Hnusákem a Bilakem z jejich vůle. Jedno jestli CCCP , nebo Rusko - vůdčí stát CCCP. :-/:-/:-/

Skybird 12.8.2008 21:09

Sáhodlouhá diskuze a přitom je to jasné jako facka

Saakašvili se přepočítal. Dal Rusům záminku, na kterou čekali. Přišel o Abcházii i Jižní Osetii a zpět je nezíská. Časem přijde i o svoji židli. Bush se vzteká a chápu jej. Byly mu zbourány bábovičky, která několik let plácal. Na co sahne, to mu nevychází (Irák, ekonomika, obklíčení Ruska). Svůj podíl na té šlamastyce mají všichni zúčastnění - vítěz je jeden a jmenuje se Putin.

Jinak jsem zvědav, jak obdobné konflikty budou s Putinem od ledna půl roku jménem EU řešit Topolánek se Schwarzernbergem, když si nyní svým extrémním antirusismem tak zužují prostor!

X 12.8.2008 23:07

Re: Sáhodlouhá diskuze a přitom je to jasné jako facka

No ono se prostě občas něco nepovede. Toho Saakašviliho dostal k lizu svými penězi nějaký Soros, takže amíci zaplatili jen nějakou tu stovku instruktorů. Vyhozené soukromé peníze. Takže žádná zvláštní škoda pro USA.  A navíc se po odejití Saakašviliho mohou zpátky do země vrátit ti naivní růžoví revolucionáři, kteří mu pomáhali nahoru a on je pak nechal pozavírat, pokud nestihli emigrovat. Topolánek s knížetem nevyřeší vůbec nic, jako ostatně stejně jejich předchůdci. Celá EU je jen žvanírna, stejně jako třeba OSN. Nezbývá než doufat, že se ve všech velmocích dostanou k moci lidé osvícení, kteří pochopí, že kooperace je jediná možnost k přežití lidstva. Dokud si amíci budou myslet, že jsou mistři vesmíru a mohou všechno, a hlavně to, co jim přináší prospěch, byť na úkor jiných národů, bude to s budoucností lidstva nahnuté.

Kašpar 12.8.2008 23:21

Re: Re: Sáhodlouhá diskuze a přitom je to jasné jako facka

Jednoduché a chytré. R^

Tvrdas 12.8.2008 20:50

Az pan autor mi to vysvetlil.....

Gruzie byla ostrelovana Ruskem a Osetii tak surove, ze obeti byly az do

patku na Osetijske strane.

Az pan autor mi to vysvetlil......Uz dlouho jsem si nedovedl vysvetlit  utok na policistu,

ktery tvrdil ze ho nejdrive nekolikrat uderili hlavou do pendreku a pak 

zaludkem zbili jeho okovanou botu. Ted uz to chapu.....

Pavel 12.8.2008 22:54

Re: Az pan autor mi to vysvetlil.....

Vy jste ožralej:-D

David 12.8.2008 20:45

Rusové zabránili masakru

Rusku nejde ani tak o Osetince, jako spíš o to aby neztratilo tvář. Rusko je minimálně regionální velmoc a vpodstatě nemělo jinou možnost. Ale musí se jim nechat, že zabránili velkýmu masakru, protože kdyby gruzínskou armádu rychle nevytlačili z Jižní Osetie, tak by ta musela bojovat s Osetinci o každý dům v troskách rozstříleného města a pak by se zbylí přeživší Osetinci zřejmě stáhli do hor, kde by vedli vleklou partyzánskou válku, posilováni svými krajany ze Severní Osetie a možná i dalšimi Kavkazany a Rusy. Flustrovaní gruzínští vojáci by časem ztráceli nervy a začali by masakrovat civilisty, vypalovat, znásilňovat... však to už známe, Bosna, Čečensko a mnohé další konflikty. A tomu Rusko svojí rychlou operací zabránilo, proto mi přijde jako nehoráznost, když je Rusko, bez ohledu na jeho motivy, západními politiky a v západním tisku prezentováno jako jednoznačný agresor... asi jen proto, že je to větší země a Gruzie je prozápadně nasměrovaná. :-/

pavlik 12.8.2008 19:52

sudetské Němce tu nikdo nevraždil,

to je sakra rozdíl. I když Rusové Gruzínskou akci nejspíše vyprovokovali, násilí na civilním obyvatelstvu je válečný zločin, to co Gruzínci provedli bylo neadekvátní. Navíc, při způsobu jakým západ řešil Kosovo se opravdu nelze Rusákům divit, zachovali se naprosto logicky a vyšlo jim to. Doufám, že aspoň EU zareaguje urychlením přijetí Turecka, snadno by se nám mohlo stát že po nekonečných létech čekání začnou koketovat s Rusy.

I. Laengsfeld 12.8.2008 20:20

Re: sudetské Němce tu nikdo nevraždil,

Tak to ze muzeme tesit, az se zacnou zase rezat Armeni   s Turkem (v Azerbajdzanu)

jak pujde NATO a EU mohemadanum na pomoc v jejich dzihadu proti tem krestanskym psum

Petr H 12.8.2008 18:43

Karel Havlíček Borovský

odjel do Ruska jako rusofil a vrátil se jako austro-slavinista a anti-rusák.To jen pro připomenutí,co jsou rusáci zač.A to bylo za cara,ne za Stalina.

Patrik 12.8.2008 18:50

Re: Karel Havlíček Borovský

Psal si ,že otec je Němec.Vídíš,já zase slyšel,že kdyby Němci měli v sobě trochu cti,tak v životě nevylezou kvůli tomu co napachali svinstva.

Marat 12.8.2008 20:42

Re: Re: Karel Havlíček Borovský

Patriku,oni Češi ve svinstvech nejsou o nic lepší. Rozhodně ani o atomek lepší, jak ti Němci.Spíše daleko horší.Pokud můžeš přečti si Trilogií Antonína Kratochvíla "Žalují".Není to žádný román,ale Kratochvíl opsal příběhy Čsl. politických vězňu za komunistu jen z několika tiskovin vycházejících od března 1968 do srpna..Je to asi 1100  stránek opsaných z několika českých deníku.Je to svědectví těch vyšetřovaných a vězněných českých lidí.Žádný gestapák,žádný esesman nedosahoval takového stupně bestiality,jakou prokazovali čeští vyšetřovatelé,estebáci a bachaři v Čsl. kriminálech a lágrech. Měli by jste se nejdříve zajímat o svá svinstva.