27.9.2020 | Svátek má Jonáš


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 14.9.2020 20:08

Klaus píše: Objevil jsem úžasný citát Maxe Webera o carském Rusku: „Absolutistický monarcha je zcela bezmocný, je-li konfrontován s byrokratickým aparátem a jeho znalostmi. Když se to byrokracii nelíbilo, ruský car nikdy nemohl nic prosadit.“

Komentář:

Ale to platí také naopak, mezi monarchou a aparátem, který má k dispozici:

1: Český monarcha, alias Václav Klaus, provedl rozdělení Československa, aniž by se v tomto státě na tak závažný krok ptal svých občanů. údajně demokratického státu. A tehdejší česká byrokracie mu v tom nezabránila.

2. Připomeňme minulý Klausův článkový vstup (asi tak před třemi dny) zde na NP. Václav Klaus, hlavní architekt české montovny, dosud nepochopil roli informačních technologií a jejich vliv na ekonomiku země. Výkonnější počítače a složitější modely dávají dnes například mnohem přesnější předpověď počasí. Že by tato technologie neměla žádný vliv na ekonomiku země? Ha. Ha. Ha.

3. Jak je možné, že ani v roce 2020 není jasné, že IT technologie významně pomohla vyhrát druhou světovou válku. Byl to Turingův stroj (a přístroj Enigma), což byla první funkční, velmi úzce specializovaná, umělá inteligence. Ani tato technologie že by neměla žádný ekonomický vliv?