28.11.2021 | Svátek má René


Diskuse k článku

GLOSA: Židé prchají z Francie...

Zvolil jsem úmyslně alarmistický titulek. Oficiální novináři to letošní kvapné stěhování, už takřka osmi tisíc francouzských Židů do Izraele, raději nazývají exodem...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Švarda 3.1.2016 16:56

Glosa Jana Urbana dobrý poznatek

Eurobruselisté se stávají obecným nebezpečím pro EU.Ta glosa "Židé prchají z Francie" ukazuje poměrně hodně o náladě ve Francii, ale taky o Německu. Omezování svobody projevu se začíná klubat na povrch v obou zemích. Politická korektnost Angely Merkelové je fráze, která skutečně nahrazuje cenzuru na cokoliv co nevyhovuje dobré pověsti Islamistů.Teď tedy i ta Francie po 13.listopadu.Hollande je pasivní Merkelová, ale i ta velká slova proti teroru jsou jenom slova.

Docela se projevuje obava židů vpřed agresivitou arabů.A to je ještě závažnější v tom, že do Izraele odcházet znamená odchod do permanentního nebezpečí a konfliktu.

J. Kanioková 1.1.2016 21:58

Souzním, pane autore,

a s tím antisemitismem.. to není jen Francie, narážím na to na webu každou chvíli leckde, i u nás..

P. Vaňura 1.1.2016 19:46

Židé ve Francii se veřejně postavili proti paní Le Pen

Takže, pokud je jejich chráněnci podřežou, ať si nestěžují!

P. Vaňura 1.1.2016 19:43

Židé, zejména r. 1968 prchali masově z Polska a

polští komunisté je přímo vyháněli. Jak toto koresponduje s Vaší tezí? Pravda, Gomulka za 2 roky skončil.

A jedna anekdota pro pamětníky z té doby. "Víš, jaký je rozdíl mezi Gomulkou a Gierkem? Žádný, ale Gierek to ještě neví..." Proroctví, které se splnilo.

J. Urban 1.1.2016 18:15

V Německu jsem často potkával skupinky

Židů, jdoucích třeba z bohoslužby. Myslím, že ohroženi jsou i tam. A bude hůř: šílenství ultralevých eurobruselistů se přece nezastaví jen u podpory masové muslimské imigrace a označování israelských výrobků. V EU stoupá pnutí, i v samotných členských státech. Média v Německu a Francii už zjevně píší autocenzurně, aby neohrozila svou existenci. Budou následovat další omezování svobody projevu, ale možná i svobody fyzické. Za třetí říše tomu Němci říkali "koncentráky", co nám asi připravují Merkelhollandové???

J. Kanioková 1.1.2016 22:02

Souhlas, bohužel...

K. Janyška 1.1.2016 17:44

EU je zločinem na Evropanech a jeho pachateli jsou

nejbohatší lidé světa, tedy zločinní socialisté. Německo a Francii si vybrali ke svému zlotřilému plánu prpto, mneboť právě tam má lidská domýšlivost své hnízdo... Dzp.

M. Malovec 1.1.2016 10:36

Možná by fátr Hollanda

a mutr merkelové měli židé mířit v rámci kvót k nám. Zatím se za nás v Česku ve vztahu k židům není třeba stydět. Jen mi, prosím poraďte, kde kupovat izraelské zboží ostudně označené grázly z EU.

P. Janos 1.1.2016 4:29

Souhlasím.

Neexistuje v historii země, odkud by utíkali Židé a ta země poté nedopadla špatně. Bez vyjímky.

J. Fridrich 1.1.2016 11:58

Re: Souhlasím.

Souhlas.

Ano, Izrael ví co je to Arabský-Islámský svět - krutý, necivilizovaný středověk. Také Australané, Japonci a Mad'aři mají rozum. Vedení EU má po amputaci mozků..........Západ by se měl jednoznačně postavit na stranu Izraele - a to silově-vojensky a ne jen proklamativně. Izrael stojí desítky let od svého vzniku po II. svět. válce sám proti moři agresívního a doslovně vražedného arabského nepřátelství... Brzy nás budou učit, jak se bránit imigrantským hordám.

J. Urban 1.1.2016 20:15

Re: Souhlasím.

Kdo se tady toto bude chtít učit? Beztak bude sebeobrana proti muslimskému terorismu brzo zakázána jako politicky nekorektní.

B. Volarik 1.1.2016 1:50

Já bych Židy nenazýval ani tak seismografem....

...myslím, že daleko přesnější je přirovnání ke kanárkovi v dolech. Kanárek byl skvělým indikátorem dýchatelnosti atmosféry....když uhynul, byl vzduch v dole jedovatý pro všechny. A tak je to i s Židy v Evropě.

T. Czernin 1.1.2016 16:56

Re: Já bych Židy nenazýval ani tak seismografem....

Tak je to s Židy kdekoli na světě...