25.5.2022 | Svátek má Viola


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Václavíková 12.1.2011 1:34

Re: Čtyři poznámky pro pana Adlera

Pan Langer tu ostatně často prezentuje své fundované názory, nejen na křesťanství :-))))

B. Rybák 12.1.2011 1:02

Lenka

Zuřivé střelby, po náhodných obětech, se dopustil magor, o kterém můžeme z jistotou prohlásit jen to, že své spoluobčany nenáviděl a vůbec tedy nebyl hrdý na svou zemi tak jak je to obvyklé u konzervativců, spíše jí pohrdal tak, jak je to obvyklé u levicových aktivistů.

Snaha prezidenta B. H. O., např. legalizovat "ilegály", jejichž jediným přínosem (v očích levice) jsou volební hlasy, které paternalistické levici přinesou v jejím zápase se svobodomyslnými spoluobčany, snaha prosazovaná bez ohledu na to, jaké nebezpečí jejich zločinnost a parazitizmus pro ně znamenají, je největší politická sprosťárna, kterou americká levice od doby svého "boje za mír" na americké demokracii spáchala. Nepodaří-li se tuto zpychlou, zbohatlickou, amorální a nedemokratickou levici rychle poslat demokratickou cestou, na smetiště dějin, pak na ně tato levice bude po nevyhnutelných neúspěších USA smetena hněvem obelhávaných a ponížených lidí čestných a svobodomyslných a střílet se bude možná víc než u Verdunu a všichni ti intelektuálové" se budou zase hrozně divit.

K. Frejlach 11.1.2011 18:55

Podle autora může za atentát Marx

Autor to má jednoduché, pokud jeho textu dobře rozumím, za atentát může Marx. Já mám na facebooku uvedenu jako svou favoritku kněžnu Olgu z 10. století. Pokud nebudu platit daně, může za to tedy analogicky ona dávná a rázná kněžna z Kyjevské Rusi. 

J. Anděl 11.1.2011 16:44

Re: Máte úžasný postřeh,

P.S.: tyto zaměřovací kříže se ovšem používají třeba v marketingu docela často, protože symbolizují zamíření, šířeji pak zaostření pozornosti. Používat je v politice je možná neopatrné a paní Palin to bude možná stát nějaké body (možná hodně bodů), ovšem výzva k vraždě to není.

Zbytek je ostatně dobře ve článku pana Stejskala.

J. Anděl 11.1.2011 16:38

Re: Čtyři poznámky pro pana Adlera

Ano, křesťanství se dá docela dobře považovat za radikální levicové hnutí, pokud o křesťanství víte asi tolik, kolik pan Langer ;-)

J. Anděl 11.1.2011 16:34

Re: Máte úžasný postřeh,

No... já o tom vím málo, příspěvek pana Kúna mě překvapil a nedával mi moc smysl. Znám jenom několik informací z tisku, takže mě většina bodů překvapila. Vysvětlím k jednotlivým bodům:

1.v tisku byl nějaký plakátek, revolver jsem na plakátku nenašel, ani výzvu k odstřelení (it's time to take a stand není it's time to shoot'em all). Ale je fakt, že tam byly vyobrazeny nitkové zaměřovací kříže.

2. Mein Kampf a Komunistický manifest měl vrah ve svém webovém profilu jako oblíbenou (!) literaturu, neměl to prostě doma v knihovně. Lidé si do profilu obvykle dávají buď něco, co je opravdu zaujalo, nebo něco, čím chtějí opravdu zaujmout ostatní. Nelze z toho jistě dělat hlubokomyslné závěry, že za to mohou tyto knihy (když vraždil v českých lesích jeden magor, tak u něj našli Pratchetta a psychologové psali články do novin o nebezpečnosti fantasy), ale pan Kún je minimálně nepřesný.

3. Bod 3 mi zní jako čirá demagogie, s tím se diskutuje nejhůř. A já o tom vím nejméně. Nicméně nepřijde mi, že pan Adler píše, že za existenci ilegálních přistěhovalců může Obama. On píše o politických tahanicích, souvisejících s tam přijatými zákony proti zaměstnávání ilegálních přistěhovalců a o povinnosti předložit rodný list, protože tato povinnost nebyla asi dosud nikde taxativně zmíněna.

4. Bod čtyři o Goebelsově slovníku a podobně natolik překrucuje slova a neobsahuje žádné argumenty, takže není nutné na něj reagovat.

J. Skotnica 11.1.2011 14:55

Re: Do Tesaříkova výkřiku

Jistě chápete, že to nebylo k Vám :)

M. Prokop 11.1.2011 14:54

"že Obama vyzývá k porušování takového zákona,"

Co já tak vím, dlouhá leta se pomocí s porušováním tohoto zákona živil.

B. Rybák 11.1.2011 13:43

Re: Čtyři poznámky pro pana Adlera

Lež, sprostá lež, levicová analýza

V. Novák 11.1.2011 13:01

Do Tesaříkova výkřiku

by se - buďme spravedliví - ani žádné argumenty nevešly. Stejně jako do hlavy...

J. Kanioková 11.1.2011 12:42

Krucinál, tak si přečtěte článek nad tímto, od p. Stejskala!!!

SP nikoho nevyzývala k střelbě!  A o Obamovi si přečtěte článek p. Ulče.

P. Kylchap 11.1.2011 11:21

Re: Čtyři poznámky pro pana Adlera

Jen se nepodceňujte. Vždyť Vám je všechno úplně, ale skutečně úplně jasné.

P. Kylchap 11.1.2011 11:20

Re: Máte úžasný postřeh,

U Tesaříka žádné, račte pochopit při Vašem vzdělání.

J. Skotnica 11.1.2011 11:09

Re: Máte úžasný postřeh,

Proč? Vy jste tam nějaké argumenty četl?

J. Skotnica 11.1.2011 11:08

Re: Čtyři poznámky pro pana Adlera

Já Vám pane Kúne závidím. Chtěl bych, aby mi všechno v životě jasné jako Vám. Jasné, ale pitomé.

R. Langer 11.1.2011 11:04

Re: Čtyři poznámky pro pana Adlera

Ad bod 2 - ano, křesťanství se dá docela dobře považovat za radikální levicové hnutí. Ale taky je to nepopulární říkat.

P. Kylchap 11.1.2011 10:58

Máte úžasný postřeh,

ale ještě by to chtělo jej vyfutrovat nějakými argumenty.

R. Tesařík 11.1.2011 9:00

Re: Čtyři poznámky pro pana Adlera

to je ale pitomost.

K. Janyška 11.1.2011 8:45

Ano, je to socialista ! Dzp.

V. Kún 11.1.2011 7:45

Čtyři poznámky pro pana Adlera

1) - k "Obamovým nohsledům": Pokud zakladatelka hnutí Tea Party ultrapravicová Sarah Palinová vydala výzvu a jmenný seznam k ODSTŘELU dvaceti demokratických politiků, mezi nimiž je i nynější oběť Gifforsová, pak to není jen" zostřená politická situace v Arizoně", pane Adlere, ale přímo vyhrocená. A vyhrotila ji a výzvu k jejímu odstřelu vydala americká pravice, ne Obama. Na tom seznamu je pro názornost vyobrazen revolver.

2) - Můžete napsat, pane Adlere, odkud víte, že nejoblíbenější literaturou šestinásobného vraha je Mein kampf a Komunistický manifest? - Pokud je známo, tak jen nějaké jeho bývalá spolužačka o něm řekla, že ty knihy měl dysi atentátník doma, a ne, že byly jeho nejoblíbenějšími. Ostatně určitě měl doma i Bibli, americkou ústavu, a tak dále - máte, pane Adlere,  křesťanství také za zločineckén hnutí a americkou ústavu za návod k vraždění? Jen proto, že si je vrah jistě také přečetl?

3) Vaše poznámka o zákazu zaměstnání nelegálních cizinců v Arizoně (a jinde v Americe ne?) je obzvláště pikantní. Jednak se snažíte navodit dojem, že Obama vyzývá k porušování takového zákona, jednak se musím smát, když vidím, jak to s tím dodržováním uvedeného zákazu je: neporušuje ho Obama, ale američtí podnikatelé, protože zisk je zisk a v takovém případě jim žádný zákon nebude svatý. Ostatně doporučuji Vám podívat se, jak to s oním zákazem zaměstnání nelegálních cizinců je u nás doma, v ČR. - Nemůže za to, pane Adlere, že tu pracují tisíce nelegálně zaměstnaných Ukrajinců, Slováků, Mongolů atd.,  podle Vás také Obama?

4) Máte také zajímavý slovník, pane Adlere. Pokud je pro  Vás každý jen trochu ideologicky nepřijatelný protivník Obamovým nohsledem a odsouzením atentátu "Obamovým Bílým domem" jeho sprosťárnou, je mi Vás líto. Ale je to VAŠE OSTUDA, ne moje. Takovýhle slovník snad naposledy  používal Goebbels. Máte se čím pochlubit, pane Adlere.