26.5.2022 | Svátek má Filip


GLOSA: Zhovadilost Obamových nohsledů

11.1.2011

Ne, že by bylo oč stát, a ne, že by to byl nějaký ohromující a (hlavně) překvapivý důkaz, ale: ten darebák, co střílel a zabíjel v Arizoně, má za svoji nejoblíbenější literaturu Mein Kampf a Komunistický manifest. Ne, že bych byl nějaký vynálezce, ale je tady to nepohodlné tvrzení o tom, že fašismus, nacismus, socialismus a komunismus jsou jen větve z téhož stromu.

A též mě ohromně zaujalo, že Obamovi nohsledi (jinak se jim snad už ani nedá říkat) vzápětí vyjeli se zcela zhovadilým prohlášením, že za všechno může zostřená politická situace v Arizoně. Co je na ní zostřeného, opravdu nevím. Mínili tím takové - podle nich - bezuzdné sprosťárny jako zákon, že nikdo nesmí zaměstnávat nelegální cizince a že od této chvíle musí presidentští kandidáti předložit úplný rodný list, jinak se v Arizoně nedostanou na seznam platných kandidátů a hlasy jim odevzdané budou prohlášeny za neplatné? Nemluvě o tom, že Arizona v podstatě pouze žádá, aby se v Americe (nebo alespoň v Arizoně) dodržovaly zákony. Takže ta nestydatá prohlášení z Bílého domu a jeho okolí jsou v podstatě totéž, jako kdyby říkali, že znásilněné děvče si za to může samo, neboť je nejenom krasavice, ale navíc ještě na sobě měla minisukni. Též se tomu říká obviňování oběti...

Jsem ohromně zvědav, jak se zachovají sdělovací prostředky hlavního proudu. Zdalipak se začnou zabývat teoriemi, že ten lump byl prostě vyšinutý mešuge, případně zda budou opakovat sprosťárny z Obamova Bílého domu či obojí.