16.10.2021 | Svátek má Havel


Diskuse k článku

GLOSA: Zelený labourista Cameron

„Když už Britové nevěří mým argumentům, ať důvěřují hlasu britských odborů, Zelených a [předáka labouristů] Jeremy Corbyna,“ prohlásil v rozhovoru pro sobotní vydání The Guardian premiér Cameron a překonal tím další pomyslnou metu své politické bezpáteřnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 20.6.2016 21:11

Konzervativec,

poddaný Jejího Veličenstva by nikdy nevlezl do (ev. by rychle utekl ze) komunistického spolku jménem brusel. Není řeč samozřejmě o situaci před padesáti lety.

Cameron je konzervativec asi tak jako je Šabatová demokratka. Nyní je to bojácný střeďák.

Z. Čábelka 20.6.2016 22:32

Re: Konzervativec,

Cameron není bojácný konzervativec ale jen ten pravý a skutečný populista, který bez popření svého vyznání zradí své obelhané voliče v rozhodující chvíli. Socialismus dusí i VB.

J. Novotny 20.6.2016 10:41

Inu, IVK zjevně razí politiku zákopové demokracie,

kde vítěz bere všechno.

Cameron je premiérem všech obyvatel UK, tedy i těch, co volili Labour či Zelené. Své voliče může oslovit svou autoritou, jako člověk, kterému dali svou důvěru. U ostatních, kde může být určitá nedůvěra se odvolává na představitele stran, kterým patrně důvěřují více.

Strejček nedokáže pochopit, že některá rozhodnutí nejsou pravolevá.

P. Rada 20.6.2016 10:56

Re: Inu, IVK zjevně razí politiku zákopové demokracie,

"Zákopová demokracie" IVK ale spočívá v budování vazeb až tunelů na východ a vztyčování zátarasů na západ. Ročně jen ČR vydává za energetické suroviny 200miliard korun a to z větší čsti do totalitně ovládaných teritorií - zejména toho Ruska. To není o svobodě - to je o stroji který zde běží za ropu a plyn a tam zas odvádí finanční prostředky. To je o faktické formě závislosti - kterou IVK presentuje jako spolupráci s "obchodním partnerem".

J. Novotny 20.6.2016 11:03

Re: Inu, IVK zjevně razí politiku zákopové demokracie,

To neumím posoudit. Západ nám určitě energetické suroviny levněji nedá.

P. Rada 20.6.2016 13:26

Re: Inu, IVK zjevně razí politiku zákopové demokracie,

To, že nám sotva kdo zvláště strategické suroviny dodá levně a že nemáme bezprostřední přístup k oceánu abychom si ledacos relativně levně dovezli... si už dlouho uvědomují všichni soudní. Tací se proto hned po roce 89 snažili zde rozvíjet energeticky minimálně náročnou výrobu. Státní dogmaticky tržní moloch je ale nemilosrdně podusil.

V té době ještě Nokia dělala pneumatiky - tam naopak státní podpora vedla k rozvoji mikroelektroniky na světovou úroven a dosud to tuto malou zem drží.

Jiná sorta lidí ale v ČR drancovala uhelné zásoby, energii dokonce vyvážela a ještě vyváží. V jejich čele stál právě V.K. velký patriot ČEZu a jeho ultraliberální "kamarádi". Ignorováním strategických přístupů pro ČR nadějných pak přivedli už po pár desetiletích opět tuto zem do závislosti na velkém myfiánském bratru. To není o zákopech - to je o vlastizradě!

M. Prokop 20.6.2016 13:35

Re: Inu, IVK zjevně razí politiku zákopové demokracie,

U státní podpory si můžete být jist, že ji dostane ten,kdo nejvíce uplatí. Žádný úředník není schopen odhadnout směr vývoje.

Kde je nyní Nokia i s podporou, to snad víte. V (_!_)

VK ponechal směr ekonomiky možnostem, budiž mu za to čest a sláva, i kdyby tisíc vlastizrádných ekoteroristů blábolilo o vlastizradě.

M. Prokop 20.6.2016 13:32

Re: Inu, IVK zjevně razí politiku zákopové demokracie,

Vy si klidně palte šišky, ovšem já mám kotel na plyn a nehodlám se ho vzdávat ani kvůli ekoteroristům, ani kvůli Rusákům.

Z. Čábelka 20.6.2016 11:51

Re: Inu, IVK zjevně razí politiku zákopové demokracie,

Cameron je pokrytec jako Obama. Zradil pozice konzervativců a smazal rozdíl s Lauboristy. Problém nechápete spíše Vy. Strany mají předkládat alternativy pro volbu. Cameron ji přes její poptávku prostě lidem vzal! A to je prostě zrada voličů, kteří jej s úmyslem a zamýšlenou orientací nominovali.

J. Novotny 20.6.2016 12:07

Re: Inu, IVK zjevně razí politiku zákopové demokracie,

Strany mají předkládat alternativy, o kterých jsou přesvědčeny, že budou fungovat. Nemusí to být alternativa za každou cenu.

Co se týče Brexitu, tak tam už ta otázka vůbec není pravolevá, to zase nechápete Vy.

Z. Čábelka 20.6.2016 14:19

Re: Inu, IVK zjevně razí politiku zákopové demokracie,

Za každou cenu to do pekel ženou bývalí komunisté a maoisté dnes socialisti a zelení. Ve své touze řídit vše, pachají tzv. dobro na lidech, kteří takové nechtějí. Je to krystalické levičácké zlo. S demokracií to už nemá nic společného. Je to velmi pravo-levé. To jen vy si nechcete přiznat, že EU včetně evropské společnosti zničila levice.

PS: EU dík vám musí provést restart. Bude to bolet a bude to drahé, soudruzi! Pokud to nepochopí všichni i vč. vás bude i moc krve.

J. Novotny 20.6.2016 14:44

Re: Inu, IVK zjevně razí politiku zákopové demokracie,

Země EU podle mého názoru ničí blahobyt a kompletní ztráta hodnot při odklonu od víry, vedoucí až k dekadenci a sebedestrukci. Levičáctví je pouze jedním z možných projevů, nikoli jediným.

Třeba Ukrajina může být ukázkou společnosti, kterou zruinovalo vedení, které příliš levičácké nebylo. To, co ji zničilo byla ztráta hodnot, ochota obětovat pro osobní prospěch vlastní zemi.

Z. Čábelka 20.6.2016 22:24

Re: Inu, IVK zjevně razí politiku zákopové demokracie,

Ukrajinu neznám a nebudu ji soudit, protože bývalé bolševícké kolonie jsou specifické ve svých reakcích na to, co prožily. Většinou jen bolševické mafie jsou právě nahou skutečností, jak tato společnost fungovala. O tom dalším co píšete, mohu sklidem prohlásit, že je produktem jen a jen právě levicové dekadentní politiky překvapivě vč. dinosauří anarchie. Osobní prospěch byl vždy většinovým standardem.

M. Prokop 20.6.2016 13:31

Re: Inu, IVK zjevně razí politiku zákopové demokracie,

To by ovšem bylo krásné, kdyby vítěz bral vše a byl tak průkazně odpověden za plnění předvolebních slibů, jako je třeba Cameron.

Některá rozhodnutí možná nejsou pravolevá, pak jsou ovšem rozplizlá.

Prakticky každé rozhodnutí má ten aspekt, zda je vůbec potřebné (pravice by měla vydávat jen zcela nezbytná rozhodnutí, levičáci chtějí rozhodovat o všem), aspekt zodpovědnosti (na pravici by měl být jasně zodpovědný člověk, levičáci se schovávají za různé výbory) a aspekt placení (na pravici jasně a konkrétně konzumenty, na levici co největšími oklikami, z daní nebo z "peněz z Brusele").

J. Novotny 20.6.2016 13:41

Re: Inu, IVK zjevně razí politiku zákopové demokracie,

Svět není černobílý, i to pravé je pouze napravo od levé a v extrémech se spojují do kruhu (třeba takoví anarchisté, či Piráti, mají minimum regulace).

Na rozhodnutí UK in nebo out není nic pravolevého. Pouze Independence Party to má jako program, u ostatních to není vyhraněné ani jedním směrem.

R. Langer 20.6.2016 14:01

Re: Inu, IVK zjevně razí politiku zákopové demokracie,

Ne, pravá je pravá, a levá je levá, a žádné "spojování do kruhu" neexistuje. To se nám snaží podsouvat jenom levicoví pošuci, aby v tom lidem udělali bordel, ale ono to poznat zase tak složité není, pokud člověk používá rozum. To samozřejmě neznamená, že pravicově zaměřený člověk nemůže uznávat potřebu určitých "levicových" optření a naopak, to ovšem není žádné spojování do kruhu.

K. Frauknecht 20.6.2016 14:19

Re: Inu, IVK zjevně razí politiku zákopové demokracie,

:-)))

J. Novotny 20.6.2016 14:39

Re: Inu, IVK zjevně razí politiku zákopové demokracie,

Je obdivuhodné, když myslitel, jako Vy dokáže složitost a různorodost našeho světa zjednodušit do jednoho rozměru.

Chápu, že lidé vyrostlí na Marxovi takové zkratky potřebují, aby se v tom neztratili. A ta Vaše poslední věta je perla, jako symbol Tchaj-ťi tchu roztažený do přímky, žádné kruhy.

M. Prokop 20.6.2016 15:27

Re: Inu, IVK zjevně razí politiku zákopové demokracie,

Ano, svět není černobílý.

Od zeleně levicové EU je možno odejít doprava, k menší byrokracii a větší zodpovědnosti, i doleva, do ještě horšího socialismu. A obé bude odchod z EU.

S. Netzer 20.6.2016 9:20

Neuvěřitelné,

co z toho "myšlenkového trustu" IVK vychází.

Většina britských občanů se prý má rozhodnout "pro svobodu a renesanci demokracie".

:-(((

M. Prokop 20.6.2016 9:26

Re: Neuvěřitelné,

Podle vás by se nepochybně měli rozhodnout pro nesvobodu a přežívání nedemokratického byrokratického systému ....

J. Hanzal 20.6.2016 10:10

Re: Neuvěřitelné,

Chcete nám tedy říci, p.Netzer, že Vám současná evropská buzerace plně vyhovuje k životu?

P. Rada 20.6.2016 10:31

Re: Neuvěřitelné

Co asi tak naléhavě potřebuje pa Hanzal k "životu"? Pokud by to dokázal vyspecifikovat - dalo by se nad tím pouvažovat/ diskutovat...

Ledacos ale Evropě konkrétně k extenzivnímu růstu opravdu vadí - např její omezená rozloha, nedostatek surovin, pracovitých a houževnatých lidí atd. Nabízí se zde však řada možností růstu intenzivního - např rozvoj osobních schopností. V tom, že by panu Hanzalovi a jemu podobným někdo bránil?

Hodnotnýý život je spíše právě o schopnosti se zdravě adaptovat v podmínkách okolí - to není o egoismu naplnovaném svévolí při kdejakém počínání.

M. Vondráček 20.6.2016 10:34

Re: Neuvěřitelné

Ta pošlete představitelům EU , ten egoismus svévolí , nad tím se jistě zamyslí ...

J. Hanzal 20.6.2016 10:50

Re: Neuvěřitelné

Pane Rado, já se nechci adaptovat na kdejakou pitomost, kterou vypotí ti budižkničemové v Bruselu. To až Vám řeknou skočte do ohně bude to pro vás očista, tak to uděláte?

M. Prokop 20.6.2016 13:36

Re: Neuvěřitelné

Život je jaký je. Pokud by měl být "o", už to není život, ale seriál v TV.

M. Vondráček 20.6.2016 10:32

Re: Neuvěřitelné,

Těším se , až vy vygenerujete nějakou myšlenku. Zatím Vám vycházejí pouze nadávky a poštěkávání :-)

R. Langer 20.6.2016 14:03

Re: Neuvěřitelné,

Nic jiného v té páté koloně taky není. Leda pokud by dostala jinak psané instrukce... :-D

K. Janyška 20.6.2016 8:59

Ano, je to nekonzervativec. Tedy levičák.

Tak to bylo myšleno při zakládání tohoto hnutí... Dzp.

P. Rada 20.6.2016 0:37

Svoboda a demokracie - ale bez odpovědnosti...

tedy ignorující podstatné souvislostí... to je asi představa kterou má autor na mysli.

Jak jinak si představit situaci Británie už tradičně surovinově závislé na dovozech a dokonce s nově rostoucí závislostí i na dovozu zboží?

Analogicky jsou na tom ale další evropské země a tak není divu, že se pokoušeli a pokoušejí o sjednocení postojů tak, aby vůči okolí byly přeci jen silnější. Dělají to sice neobratně, ledacos je ve vývoji... ale fakt udržení tohoto kontinentu bez válek po prakticky půlstoletí nelze přehlédnout.

Používání pojmu svoboda na lokalitu, která není dominantní surovinově ani produkcí je každopádně o nekorektním postoji. Doposud se sice evropské ekonomiky s pohledu rozvojového světa Afriky... chovají jako relativně dobře seřízený stroj na pozadí tradiční infrastruktůry - ale podoné a mnohdy výkonnější "mašiny" fungují už i jinde a navíc v podstatně lidnatějším a rychleji se rozvíjejícím světě, kterému ještě suroviny zbyly a tak se postesky na bývalou dominantnost Anglie jen dál míjí s realitou.