22.10.2020 | Svátek má Sabina


GLOSA: Zákaz pro Shaminu B.

25.2.2019

Islamistce bylo odebráno občanství a nesmí se vrátit do Británie

Britský ministr vnitra Sajid Javid ve středu informoval rodinu přívrženkyně Islámského státu, Shaminy B., o tom, že se rozhodl odebrat jí britské občanství. To znamená, že se nesmí vrátit do Velké Británie. Shamina B., která se teď nachází ve vězení v severní Sýrii, získala určitou mediální známost.

Ve svém pondělním rozhovoru s BBC označila sebevražedný útok Brita s lybijskými kořeny při koncertu Ariany Grandeové v květnu 2017 v Manchesteru za „odvetnou“ akci. Tehdy zemřelo dvacetdva lidí, včetně sedmi dětí. Pro sebe sice žádá soucit britské vlády, aby mohla své dítě vychovávat v Británii, ale sama neprojevila ani náznak politování nad tím, že se přidala k IS .

Je pravděpodobné, že její rodina bude proti rozhodnutí ministra vnitra protestovat a případ skončí u soudu. S konečnou platností možná rozhodne až Nejvyšší soud. Do té doby se ale Shamina B. do Velké Británie vrátit nesmí.

Ministr vnitra Javid prohlásil, že zbavení občanství není nic jednoduchého, ale „bezpečnost Británie a jejích obyvatel“ je na prvním místě.

Nepřímo tak oslovil téma, které je klíčové jak pro obranu naší civilizace, tak i záchranu demokracie jako politického systému, ve kterém rozhoduje většina a ne samozvaní morální apoštolové.

Jak to, že ti, kteří ohrožují naší civilizaci a naše životy, mají požívat stejná práva jako my; a navíc přesně ta práva, která chtějí co nejdříve zrušit?

Autor je nezávislý analytik, poradce a kouč
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.