19.4.2021 | Svátek má Rostislav


GLOSA: Z kriminálníka polobohem?

15.6.2020

Rozhodně nesouhlasím s rasovou diskriminací ani s policejní brutalitou. To, co se ale děje v řadě zemí světa v souvislosti se zásahem amerického policisty, kvůli němuž pravděpodobně přišel o život kriminálník, je podle mne už za hranou všeho.

Média i zfanatizovaní demonstranti z oběti dělají poloboha. Účastnily by se tyto davy lidí demonstrací i v případě, že by obětí nebyl černoch, ale běloch, navíc bez kriminální minulosti?

Odpověď jistě známe všichni. V ulicích by byl klid. Z Floydova trestního rejstříku je dle mnoha médií zřejmé, že jde o zločince, feťáka a násilníka. Tento muž byl několikrát ve vězení, lítal v drogách, krádežích i loupežích. Bezprostředně před zatýkáním v obchodě platil falešnou bankovkou, navíc byl zfetovaný.

Opravdu tu neobhajuji jednání policisty, který totálně selhal. Ten je ale nyní stíhán za vraždu, což je v naprostém pořádku, a hrozí mu prakticky doživotní vězení. Nemyslím si proto, že je adekvátní celosvětový humbuk, který by, jak jsem již zmínil výše, nikdy nenastal, kdyby se nejednalo o černocha.

Především však za protesty, které mají upozornit na něco špatného, opravdu nepovažuji situaci, kdy se skupiny černochů dopouštějí neskutečného vandalismu, násilí, rabují obchody a podpalují auta. Omlouvají je snad „ušlechtilé pohnutky“? Je snad správné na brutalitu upozorňovat další brutalitou, která uškodí totálně nevinným lidem? Vždyť se v některých místech bílí lidé při nepokojích bojí chodit ven!

Proč tento fakt média upozaďují? Neměli by tedy teď ostatní obyvatelé namísto úvah o nutnosti zrušení policie začít demonstrovat proti tomuto násilnému a naprosto nepřijatelnému chování?

Autor je slovácký senátor

Převzato z profilu.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.