19.5.2022 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

GLOSA: Vražda u pramene

Byl to ďábelský, hnusný, odporný, zákeřný a zbabělý čin. Arabští teroristé útočící na Židy v jejich odvěké zemi opět ukázali svoji pravou tvář. Podle svých soukmenovců v Pásmu Gazy to byli hrdinové.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Šimáček 27.8.2019 12:44

no kdy už si konečně nejen židé ale celý civilizovaný svět

uvědomí, že tahle verbež považuje slušnost za slabost, a jedinné možné jednání s nimy je z pozice síly

L. Kolman 26.8.2019 17:10

Jen si tak představuji

jaká východiska a jaké perspektivy se rýsují pro Palestince. A dospěl jsem k závěru, že veškerá žádná. Takže přímo živná půda pro radikály. Komu by se chtělo trvale žít pod něčí kuratelou, kdy někdo cizí bude rozhodovat co smím a nesmím, jestli mi poteče voda nebo ne, alektřina bude svítit či ne, plyn ohřívat, jestli mě ten nebo onen může navštívit, jestli mi někdo nesebere peníze, zhabá další kus země atd. atd. A též vědět, že když mě někdo vybombarduje, nikdo nebude zkoumat jestli prezentovaný důvod existoval nebo ne, že rozhodně k tomu nikdo nebude svolávat Radu bezpečnosti OSN, též žádné sankce nenařídí. Mě by to také nebavilo takto (ne)žít. A léta běží, vážení, řešení v nedohlednu, ba jak se ukazuje, spíš v nenávratnu....

P. Han 26.8.2019 17:46

Re: Jen si tak představuji

Fakt nevím, Kime. Kdybych vám platil vodu, plyn, elektřinu a příspěvky v nezaměstnanosti a vy byste si za ně koupil zbraně a přišel mě a mou rodinu zabít, tak ač jsem přesvědčený humanista, patrně bych vám tu vodu taky vypnul. Možná i elektřinu a plyn.

V. Student 26.8.2019 16:11

Chudák holka.

Bůh s ní. Vlastně s námi se všemi.

H. Lukešová 26.8.2019 16:31

Re: Chudák holka i chudák chlapec (Dvir Sorek)

Rina Sherb není jedinou obětí palestinského terorismu. Je jím i 19letý izraelský chlapec, ješivy Ohr Torah Mahanayim a voják Dvir Sorek (19) v oblasti Gush Etzionu, který byl zavražděn 7.8.2019. Sorek žil v Ofře, byl synem Yoava Sorka, redaktora publikace „Hashiloach“ a vnukem rabína Binyamina Herlinga který zahynul při teroristickém útoku na Mt. Ebal. Sorekovo tělo tělo bylo nalezeno dne 8.8.2019 před Kibbutzem Migdalem Oz v Gush Etzion. Z vyšetřování vyplynulo, že jeho vrahové palestinští Arabové, Soreka nejprve unesli a posléze ubodali k smrti.

V. Student 26.8.2019 18:05

Re: Chudák holka i chudák chlapec (Dvir Sorek)

Já vím, ale ani se mi to nechce číst. Ostatně...ale nic.

H. Lukešová 26.8.2019 11:48

Dvě dobré zprávy

1) Teroristé, kteří zavražděni byli zajati. Izraelským bezpečnostním složkám se podařilo dopadnout palestinské teroristy, zodpovědné za bombový teroristický útok, který usmrtil Rinu Shnerb.

https://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/267919

2) Netanjahu schválil postavení nové sousedství poblíž židovského města Dolev. Nová čtvrť bude nového plánu úřadu předsedy vlády 300 bytových jednotek. Premiér Netanjahu se zavázal, že v reakci na tento teroristický atentát prohloubí kořeny Izraele v Zemi Izraelské.

https://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/267922

I. Štípek 26.8.2019 10:46

Díval jsem se na mapu,

ta osada na vrchu je pěkná, a je jich víc okolo. Studoval jsem si, kde leží, má i své heslo ve Wikipedii. Nemůžu si pomoci, byla vybudována na území, které Izrael okupoval; ty osady se i dál budují a rozšiřují, a proto tyhle tragédie nekončí, i když nás to všechny trápí. Chudák holka, chudáci Palestinci, chudáci my všichni, protože v násilí zaniká a mizí celý ten svět, odkud my všichni v duši pocházíme, a který je i náš a v nás.

H. Lukešová 26.8.2019 11:07

Re: Díval jsem se na mapu,

Země Izraelská patří Izraeli, žádná "okupovaná území" neexistuje, nikdy neexistoval v dějinách Palestinský arabský stát, ani neexistuje žádný palestinský národ. Izrael nemůže okupovat sám sebe.

Jinak když mají Arabové právo žít v území Izraele před Zelenou linií 1967, proč by Židé nemohli žít na území ze Zelenou linií.

Palestinští Arabové nejsou žádní "chudáci", ale bezcitní teroristé, tedy většinově, kdyby se chtěli s Izraelci domluvit, byl by mír. Židé stavějí domy, zvelebují svou zemí, tak Arabové zemi spalují, vraždí, ničí, strýčku Štípku.

Z. Lapil 26.8.2019 12:15

Re: Díval jsem se na mapu,

Nemůžu si pomoct, ale nějak mi nepřipadá správné Izraelcům vyčítat území obsazené skrze válku, která má za úkol - pokolikáté už - stát Izrael nikoliv okupovat, ale zničit a jeho občany utopit. Přesněji zahnat do moře, kdyby se tu objevil nějaký právník s argumentem, že ta výhrůžka už platí dost dlouho na to, aby se všichni naučili plavat.

R. Langer 26.8.2019 12:33

Re: Díval jsem se na mapu,

A kdo má teda ten pozemek zapsaný v katastru, když jste to území tak studoval, he? :-P

P. Han 26.8.2019 16:02

Re: Díval jsem se na mapu,

Víte, znám pár lidí, kteří si postavili nebo zrekonstruovali dům nebo chatu bez stavebního povolení. Buď dostali tučnou (či dokonce méně tučnou) pokutu, nebo - v nejhorším - museli objekt zbourat. Ale že by někdo v okolí tohoto objektu číhal, až půjdou okolo turisté z určitého státu, aby pod nimi mohl odpálit bombu, o tom jsem se zatím nedočetl. Chudák zavražděná holka? To jistě. Asi bych se vyjádřil expresivněji. Chudáci palestinští vrazi a chudák vy? Také bych dokázal nalézt přiléhavější slova.

A. Alda 26.8.2019 9:40

Kde muslim, tam nebezpečno.

To není předsudečná nenávist, ale statistická (i historická) zkušenost.

P. Lenc 26.8.2019 10:01

Re: Kde muslim, tam nebezpečno.

ANO!

V. Pisko 26.8.2019 7:16

Terror

Nevim jak dlouho se bude cekat na "oficialni odpoved" statu Israel,ale domnivam se ze bude "velmi neprijemna pro arabske teroristy".

H. Lukešová 26.8.2019 0:08

Palestinské vedení tento teroristický útok

jako každý jiný oslavuje a vrahům posléze bude vyplácet doživotní rentu. Jenže zde mlžeme vidět odlišné hodnoty Izraelců a palestinských Arabů. Izraelci svou zemi zalidňují a zvelebují, zatímco palestinští Arabové pouze vraždí a ničí.

Odpovědí na vražedný terorismus není pouze dopadení pachatelů, ale především další a další zalidňování Země Izraelské. Židy ve svém státě Arabové zničit nedokáží.

P. Lenc 26.8.2019 10:02

Re: Palestinské vedení tento teroristický útok

Ano Haničko!

I. Štípek 26.8.2019 10:33

Re: Palestinské vedení tento teroristický útok

Tak krátce?! Že vy jste, teta, palestinský agent! A souhlasím, nutné je "další a další zalidňování Země Izraelské", No jo, ale která to je? Ta okupovaná? Vy jste dobrá. Jako byste horovala pro osidlování Václaváku Rusy v roce 68.

Jo, a víte, pane Stejskale, vršení přívlastků sílu sdělení vždycky oslabuje, ale on vás kromě té tety Lukešové stejně nikdo nečte, klidně si ulevte.

H. Lukešová 26.8.2019 11:03

Re: Palestinské vedení tento teroristický útok

Země Izraelská patří Izraeli, tedy Židům. Žádná "okupovaná území" neexistují, celé území patří Izraeli. Nikdy neexistoval žádný arabský stát Palestina a palestinský národ neexistuje.Postavení Rusů mají palestinští Arabové.

S tou čteností opět nemáte pravdu. Když se podíváte na čtenost článků, které se dá najít na NP, tak někdy články pana Stejskala dosahují 8,000 někdy až 10,000.

Troufám si říci, že vaše příspěvky čte násobně méně lidí nežli články pana Stejskala.

P. Han 26.8.2019 11:29

Re: Palestinské vedení tento teroristický útok

No to to bouchlo! Myslíte ty samé Rusy, kteří vybavili palestinskoarabské bojůvky a Hizballáh raketomety Kaťuše a GRAD?

J. Hybler 26.8.2019 15:05

Re: Palestinské vedení tento teroristický útok

.... Hmmmmm, ano ( pane Štípku,) dnes 26.8. je pondělí.....

P. Han 26.8.2019 15:40

Re: Palestinské vedení tento teroristický útok

Pro Volksgenosse Štípka Montag.

J. Ptáček 26.8.2019 12:55

Re: Palestinské vedení tento teroristický útok

Naprostá pravda, vážená paní. Stačí navštívit Izrael a dívat se kolem sebe. A zeptat se Palestinců, ale těch, kteří denně dojíždějí za prací do Izraele. Ne těch, kteří se flákají doma a jejichž jedinou starostí je zabíjet židy, jak je to učí Korán, narozený 6-7 set let po Kristu.