22.10.2021 | Svátek má Sabina


Diskuse k článku

GLOSA: Vpád do Kongresu

Jako asi leckdo jiný jsem ve středu sledovala, jak příznivci Donalda Trumpa zaútočili na Kapitol, a vybavila se mi příhoda z roku 1997. Byla jsem tehdy poprvé v Americe, ve Washingtonu, a bydlela jsem u své polské kamarádky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Pankovic 11.1.2021 21:40

Pletete se, soudruźko Śustrovà. Rozdeleni společnosti neodstrani politici. !!

Pomohlo by spiś odstanit nekteré politiky, kteŕî si mylne mysli, źe vedi, Co je pro lid dobré.

Do Bûh, źe se v USA najde dost lidî, kteŕï to vezmou za spràvny konec ;-)

J. Pankovic 11.1.2021 21:41

Dà Bûh...

M. Krátký 11.1.2021 15:35

Tak jsem si zase po dlouhé pauze přečetl autorčin blábol. Až do 2/3 souhlas - ale pak zase komunistické bahno. Jděte se bodnout a to okamžitě !!!!!!

A. Burian 11.1.2021 11:16

Američané se musejí připravit na to, jak budou odpovídat, když se předseda prověrkové komise nebo personalista v přijímacím pohovoru zeptá: "A jaký je váš vztah k demokratickým prezidentským volbám v roce 2020?"

Jedině správná odpověď zní: "Ano, díky korespondenčnímu hlasování to byly ty nejférovější a nejtransparentnější demokratické volby, jaké si lze představit."

Pak vás možná z práce nevyhodí, nebo do ní dokonce přijmou.

R. Vacek 11.1.2021 11:10

Západ není co byl, protože jsou v něm (hlavně na univerzitách) magoři, kteří přepisují dějiny a zpochybňují tradiční hodnoty. Starý svět bourají a ten nový stojí za starou bačkoru.

V. Cícha 11.1.2021 10:38

Milá paní Šustroaá, až se p rach usadí, jak se tady říká, tedy v Kanadš, v sousedství země, která byla v poslední době střdem světové pozornosti, US, tedy, až vše se ukldiní, pokud tady nedojde k situacím ještě dramatičtějším, pak nemám sebemenší pochybnosti o tom, že za rok nebo za dva D.Trump bude vzpomenut jako americký prezident, který jediný v posledních mnoha letech se dokázal postavit proti zhoubě stejného druhu jako fašismus, nacismus, maoismus, stalinismus ... ideologii poltické korektnosti. To nedokázal v těch letech žádný americký preident kromě R.Reagana

F. Navrátil 11.1.2021 9:58

Autorka už zřejmě zapomíná na svá mladá léta trávená pod černým praporem anarchie. Tehdy ještě vyznávala Bakuninovo heslo:"Anarchie, matka pořádku!"

K. Křivan 11.1.2021 9:13

Z jakých kořenů vyrůstá ta vzájemná nenávist částí rozdělené společnosti?

Třeba z beztrestnosti žhářů a lupičů,

z nucení bělochů líbat odpadu lidstva boty,

ze zbabělosti starostů podpořit policii při ochraně slušných lidí,

při přednostní zadávání studijních míst negrům, ....

je toho hodně co dělí národ na slušné a levičácké svinstvo.

M. Šejna 11.1.2021 9:06

Tou poslední větou paní Šustrová znehodnotila celý článek.

Nejsou to zemanovci, kdo v Česku útočí na politiky a státní instituce. Jsou to jen a pouze havloidi.

Nikdy se v Česku nestalo, že by zemanovci házeli na Havla shnilá rajčata a vejce. Zato na Zemanovi se havloidni lůza vyřadila dost.

Nebyli to příznivci Zemana ani Klause, kdo bolševicky okupovali před 20 lety Českou televizi. Byli to opět havloidi.

Když havloidní lůza spacákovala v ČT, blábolil Havel cosi o dodržování duchů a nikoli zákonů.

Š. Hašek 11.1.2021 9:45

Přesné.

K. Křivan 11.1.2021 11:07

Ano, je to tak. Šustrová, jednou arxistka navždy ....

Nebydlela kdysi na Vinohradech poblíž Orionky ? Ulice mezi Korunní a Slezskou.

Já tam kdysi vezl krabici Persilu, od Svobodné Evropy, bydlela v přízemí, byl jse tam dopoledne v neděli, otevřelo mi nějaké dítě, čekal jsem na prahu až se vyhrabe z postele, a měla tam šílený bordel. No, "intelektualové" a pořádek, .... to nikdy nešlo dohromady.

To paní redaktorka Marvanová na Žižkově, to bylo jiný kafe. U té jsem si vždy dobře pokecal, moc fajn paní. Když šlo o něco co nebylo pro uši Gestapa, tak to naťukala na stroji, já si to přečetl a pak to spálila. Tomu se říká konspirace. ;-D

I. Pávek 11.1.2021 12:21

R^

J. Hanzal 11.1.2021 9:03

Píšete tendenčně, soudružko Šustrová. Když rabovali a ničili majetky spoluočnanům příznivci soudružky Clintnové tak to bylo "vyjádření" nesouhlasu s výsledky voleb před čtyřmi lety. Když černoši ničili sochy historických osobností USA, tak to bylo tak správně dle mínění sluničkářů. A teď, tedy minulý týden, to bylo špatně? Proč?!!

Š. Hašek 11.1.2021 9:48

"Soudružka" Šustrová nepřekročí svůj stín.

Stín vykladačky politických studií chaoticko levicových, těch seminářů na Hrádečku, pod vedením Šiklové a Uhla.

J. Nevrkla 11.1.2021 9:02

Že při volbách amerického prezidenta bylo mnoho podvodů, pochybuje už jen hodně málo informovaný člověk odkázany jen na globální či naše hlavní média. Myslím, že volby v Bělorusku byly proti tomu slabým odvarem, každopádně pro podvody bylo daleko méně důkazů, kongresovych slyšení a mistopriseznych prohlášení. Přesto autorka a celá EU nadšeně podporovala běloruské demonstrace, byly vyhlašovány sankce. Proč teď ta schizofrenie.

Připomíná to slavný citát Šiklové : Raději se budu mýlit s Amerikou, než mít pravdu s Ruskem.

To jsme to dopracovali.

J. Dvořák 11.1.2021 9:04

R^R^R^R^R^R^R^

Š. Hašek 11.1.2021 9:48

R^R^R^

J. Brunner 11.1.2021 16:22

R^

H. Lukešová 11.1.2021 8:44

No hlavně že jste si kopla do současného amerického prezidenta. Nejvíce se demokracií zaštiťují ti s pouze jediným povoleným (neomarxistickým) názorem. Jak ctí svobodu a demokracii ultralevicoví teroristé z Antify a BLM, kteří plení obchody, synagogy a židovské objekty, kostely, kam píší takové milé nápisy, jakože "Bůh je mrtev"?

Jak ctili demokracii příznivci Hillary, která nestále obviňovala Trumpa, že vyhrál jen s pomocí Rusů? Jak ctí současní neomarxisté svobodu jiných lidí, kteří s nimi nesouhlasí a nazývají je póvlem, trumpistickou lůzou, svoločí, primitivními venkovany atd. Neomarixsté (ultralevičáci) ctí demokracii a svobodu pouze pro svůj progresivní ultralevicový názorový směr, ostatní ideje, zejména ty konzervativní, pravicové nemilosrdně potírají, Všechny.

Jak se chová FB, You tube a Twitter, které banují Trumpa, Bannona a jiné pravičáky, zatímco např. výzvy ke zničení Izraele od íránských politiků necenzurují, palestinské oslavné písně vyzývající k vraždění Izraelců nechávají bez povšimnutí, ale Yaira Netanjahua, syna Benjamina Netanjahua FB smazal několik příspěvků. Antisemitismus je naprosto žádoucí, zatímco islámu nebo gender šíleností se zakazuje, ale jak jde dohromady islám a homosexualismus mi hlava nebere. Ale nemusím všechno chápat.

R. Meišner 11.1.2021 8:32

milá Petruško---když jsem volil Zemana, rozhodně jsem nebyl naštvaný a zmatený. volil jsem s rozvahou, tj. že s druhým kandidátem by se nám žilo ještě hůře. a jiná další možnost nebyla. --bohužel mám pocit, že právě takovéto Vaše věty rozeštvávají celou společnost. škoda.

I. Pávek 11.1.2021 6:27

Hlavně že sama popotahovala za zátku láhve s džinem. Asi z mladické nerozvážnosti. Nebo byla pomýlená?

J. Pilny 11.1.2021 5:53

nebyl to spíše Obama , nositel Nobelovy ceny za to , že je černoch, Clintonová a spol., kdo začal USA polarizovat?

F. Brabec 11.1.2021 5:59

Ne, byl to Newt Gingrich

M. Šurgot 11.1.2021 3:25

Ackoliv nejsem volic ANO, nejsem fanousek Babise a uz ani nahodou nejsem volic Zemana, neodpustim si, v zajmu ceske demokracie, jednu ironickou poznamku.

Mysli si pani Sustrova, ze demonstranti u domu/bydliste ceskeho premiera byli priznivci Babise?! Kdyz zminuje v clanku o utoku na Kapitol prezidenta Zemana...

V zadnem pripade to nebyli volici Zemana.

A takhle to zacina. Pani Sustrova v zajmu sveho politickeho nazoru neodsoudila ohrozeni politika v jeho bydlisti. Ale vari svou ceskou politickou polivku na prikladu z USA.

Tady u nas nejde o Babise v pripade demonstrace u jeho bydliste. Jde o nebezpecny precedens, ktery potencialne ohrozuje vsechny politiky, kteri se znelibi nejakemu davu.

I v USA to zacinalo neprijatelnymi, i kdyz drive klidnymi, akcemi.

M. Šurgot 11.1.2021 3:28

Oprava : u domu/bydliste ceskeho premiera priznivci Zemana...

J. Strašík 11.1.2021 1:21

Jen se mi vybavilo, co se v ulicích dělo před 4 roky po vítězné volbě Trumpa. To asi nebyli republikáni a nikdo neobviňoval Hilary.

S. Kubů 11.1.2021 0:30

Je tomu právě 20 let a je škoda, že pěkné výročí "televizní krize" poněkud zapadlo. Všichni se teď rozhořčují nad trumpistama, a proto je dobře vzpomenout, kdo tuhle „politickou kulturu“ zaváděl.

Š. Hašek 11.1.2021 0:45

Tam to nebyli trumpisti.

B. Hančl 11.1.2021 0:26

Petruška je zděšená o něco více než fialová Milka Rohlíková.

Š. Hašek 11.1.2021 0:45

R^