16.10.2021 | Svátek má Havel


GLOSA: Věštba

2.11.2016

V závěrečné fázi americké prezidentské volební kampaně se náhle objevuje na scéně nový kandidát na funkci amerického prezidenta. Je doposud tím jediným, který není zatížen buďto mnohdy obtížnou minulostí, anebo humpoláckou přítomností.

Jde o vysokou osobu, absolvoventku princetonské univerzity a poté právnické fakulty univerzity Harvardovy, matku dvou rozkošných, dobře vychovaných dcer, elegantní to dámu, vyznamnou proponentku veřejného uvědomění chudoby, tělesné výchovy a správné výživy. Stručně řečeno, dnes je jakousi ikonou pro všechny americké ženy. A aby její děti byly správně vychovávány, nastěhovala se do rodiny babička, která na ně dozírá v nepřítomnosti maminky.

Kandidátka se narodila v roce 1964 v Chicagu nemajetným rodičům a její předci byli ještě černými otroky, i když stejně jako v rodokmenu jejího manžela se i v tom jejím objevuje tu a tam nějaký ten běloch. Jak ví každý člověk, který žil v Americe, v porovnání s černochy africkými není skoro žádný z těch amerických čistokrevně černý.

V této poslední fázi americké prezidentské volební kampaně se tato osoba, choť současného amerického prezidenta Baracka Obamy, stále častěji zúčastňuje volební kampaně ve prospěch Hillary Clintonové. Patrně je vyprovokována neomalenostmi osoby zvané Donald Trump, což je, alespoň podle posledních průzkumů veřejného mínění, čím dále mezi Američany běžnější. Ovšem veřejné proslovy Michelle Obamové jsou unikátní svou svěžestí, pravdivostí a upřímností. Prostě dokážou, jak Američané říkají, se strefit do středu terče.

...A tak na základě všech těchto ukazatelů si dovoluji předpovídat, že Michelle Obama bude za čtyři nebo za osm let v lednu přísahat co nově zvolená prezidentka Spojených států amerických.Stylová jako Dana Morávková v brýlích Crullé. Vyhrajte 500 Kč na nové brýle
Stylová jako Dana Morávková v brýlích Crullé. Vyhrajte 500 Kč na nové brýle

Zvažujete pořízení nových obrouček? Hledáte stylové sluneční brýle nebo perfektně padnoucí čočky? Zapojte se do soutěže, vyhrajte poukázku a...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.