18.8.2022 | Svátek má Helena


Diskuse k článku

GLOSA: Vánoční dárek

Čekal jsem ten dárek (pokud to tak lze nazvat) později, tak v úterý nebo ve středu 29. nebo 30. prosince, pak by to ovšem nebyl dárek. Padlo to více méně pod stromeček, a tak tedy to dárek je – brexitová dohoda mezi Británií a EU byla uzavřena.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kašpárek 31.12.2020 19:19

ano, z mého pohledu byla zvolena naprosto katastrofální osobnost. Takže k mému vzteku, jak píšete. Ale když píšu, že jsme přímou volbu nezvládli, pak je to proto, že tato zvolená osoba od prvního okamžiku nepracuje s nadšením na ničem jiném, než na rozdělení společnosti,štvaní proti sobě, štvaní proti veřejným médiím a nakonec i proti právnímu státu. Nejde tedy ani tak o to, zda líbí, či nelíbí. Jde o to, že to je naprosto nekompetentní osoba na tento úřad, která škodí nejen svým občanům, ale i vlastní zemi.....

J. Kouřil 31.12.2020 17:01

Je vidět, že Ondra Neff stárne a je z Prahy. Už má ta dobrá léta zas sebou. Škoda.[>-]

V. Novák 31.12.2020 16:59

A pročpak "jsme jasně nezvládli přímou volbu prezidenta"? Protože jsme po lokajsku nezvolili Jeho Jasnost?

IMHO jsme volbu prezidenta zvládli dobře. I když ke vzteku "pražské kavárny"...

J. Hajský 31.12.2020 14:04

Tak referenda na podobná závažná témata jsou nezodpovědná, ba nesmyslná. Svatá pravda. Hlavně to platí o referendu ke vstupu do EU. Nerozhodovala racionalita, ale kampaň. Nikdo ani náznakem nezmínil, že je možné, že za pár let to bude už ́plně jiná EU.

K. Nový 31.12.2020 13:24

Poslanci, senátoři a exekutiva sledují vlastní zájmy, které se se zájmy jejich voličů shodují jen málo.

Lidé jsou schopni udělat lepší rozhodnutí. Však i prezident byl zvolen bez problémů (akorát asi ne Váš favorit).

J. Kašpárek 31.12.2020 12:10

máte pravdu, ale myslím, že ji hlavně nezvládla ta naše nemehla ve vládě....

M. Pivoda 31.12.2020 11:26

No a "experti" zase nezvládli pandemii Covid-19.

M. Pivoda 31.12.2020 11:23

Fake news, a teď už i "fake Brexit"?

No, ono to ještě chvíli bude bublat, takže vydržte, prosím.

A ten hlavní spor? Ulovená ryba je sice dobrý byznys, ale už teď na trhu startuje technologická konkurence. Ještě nějaký čas se ten technologický proces bude zdokonalovat, ale poživatelné maso (včetně rybího) lze dnes už vypěstovat v bioreaktoru (nejen Petriho misce).

J. Vavrochová 31.12.2020 11:12

R^R^R^

J. Kašpárek 31.12.2020 10:18

S Astonem souhlasím. Referenda na podobná závažná témata jsou nezodpovědná, ba nesmyslná. Jak se může obyčejný ( a každý) člověk orientovat ve spleti hospodářských, právních a politických vazeb? Nemá na prostudování ani čas ani chuť a leckdy ani na to. Nerozhoduje racionalita, ale kampaň. A přitom jsou tu placení poslanci, senátoři, exekutiva. Místní referendum o tom zda postavit v obci bazén smysl naopak má. Ti co píší o vůli lidu...Ani tak jednoduché referendum, jako je přímá volba prezidenta jsme jasně nezvládli....

J. Nevrkla 31.12.2020 9:40

Panu Neffovi fouká pod tašky? Takhle se vyjadřovat o demokratickém rozhodnutí Britů stát se suverénní zemí bez diktátu ze zahraničí? Jak říká můj anglický znamy: nevyhráli jsme válku nad Němci, aby o nás teď rozhodovali.

Jeho horovani za EU mi bezdeky připomnělo oslavne traktaty Emanuela Moravce na třetí říši. S EU to dopadne stejně.

E. Pokorný 31.12.2020 9:34

Výborně uvedené příklady, které bohužel ti co se sami vyvolilli za správné demokraty, neuznávají. Jsou jak VČT , tak i v Bakalových novinách. Snad si to také Aston uvědomí, že je to tak. A snad i co je to ta demokracie.

J. Basler 31.12.2020 9:31

Udivuje mě, že prozatím žádný a 9:30 :-);-D

E. Pokorný 31.12.2020 9:26

Proč jakoby posměšně o vůli lidu v jakémsi referendu. Zkrátka buď lid vládne nebo nevládne. Buďme rádi, že existuje demokracie bez dodatků. Pro pan Neffa bohužel jen v britském království. Nebo je u nás stále ta lidová demokracie jako humorný protimluv z starých časů éry komančů ?

J. Kasl 31.12.2020 7:59

Přesně tak. Poslední dobou se nejen v naší společnosti rozmáhá takový nešvar spočívající v myšlence, že demokratické a svobodné je JEN to, co si myslím JÁ, a druhý si nemá co jiného myslet a pokud přesto myslí, tak je to nedemokrat... Postavené na hlavu, na jednu stranu od druhých vyžadují akceptaci svých názorů, na druhou stranu odlišné názory nechtějí ani slyšet. Taková subjektivní demokracie.

R. Langer 31.12.2020 6:27

Výborný postřeh! A hned se podle toho také pozná každý správný a silně yntelygentní demograt! Určitě se jich tady také pár ozve... ;-D

J. Basler 31.12.2020 6:18

Vážení předřečníci (do 6:10) - shodli jste se, to je vzácné a já se k Vám všem přidávám. Bohužel je to tak, je to pohled jednotlivce, který nevhodně generalizuje a Aston se tomu bohužel nevyhnul. Co se mně líbí je párada, co ne, je nesmysl. Důležité je slovo MNĚ - tohle si NE všichni uvědomují... Podstatná je svoboda - svobody myšlení, mluvení, pohybu mého, služeb a zboží. Tu za kanálem získali a obchod, pokud je výhodný pro obě strany se zase najde obnoví. Nám tu navíc zůstanou mnohdy nesmyslé regulace a hlavně ty dotace do všeho možného.

J. Kasl 31.12.2020 6:04

Vždyť je to jednoduché. Jsou referenda, která jsou politický nesmysl a pak referenda, která nejsou politický nesmysl.

A jak se to pozná? Snadno - podle toho, jak se výsledek líbí té "správné" skupině.

Příklad: referendum o vstupu do EU, kladný výsledek = referendum, které není politický nesmysl. Referendu o vystoupení z EU, kladný výsledek = politický nesmysl. Volby, které vyhrál Babiš = politický nesmysl. Volby, které vyhrál demoblok = není politický nesmysl. Volby prezidenta, vyhrál Zeman = politický nesmysl. Volby prezidenta, vyhrál Drahoš = není politický nesmysl.

Pochopil jsem to dobře?

F. Krejci 31.12.2020 2:20

Volby jsou take demagogicky nesmysl ? Fingerhoodovi prece nectou tisice stran volebnich programu, a stejne by jim nerozumeli! Pane Neffe. To, ze lide vedi, ze jejich hlas skutecne muze rozhodnout o jejich zivotech, ma milionkrat vetsi vyznam nez to, ze se obcas mohou rozhodnout spatne. Udelejme prosim experiment. Delegujte na mne veskere vase rozhodovani. A ja za vas budu rozhodovat tak, aby to bylo vzdycky pro vase dobro. Ale uz tu dohodu nesmite nikdy vypovedet. Berete?

J. Brunner 31.12.2020 1:37

Brexit názorně ukázal, že Švýcaři, se svými referendy jsou hlupáci, že hloupá byla i referenda o vstupu do Unie.

V. Novák 31.12.2020 0:52

A jak "brexit názorně ukázal, jaký demagogický nesmysl je teze o politickém referendu coby vyšším stádiu té ryzí a ničím nefalšované demokracie"?

Tím, že výsledek byl jiný, než si Aston představoval a než se Astonovi líbilo?

A co volby? - Výsledek těch prozatím posledních parlamentních se Astonovi taky moc nezamlouvá - tak je zrušíme jako demagogický nesmysl?

K. Nový 31.12.2020 0:19

"brexit názorně ukázal, jaký demagogický nesmysl je teze o politickém referendu coby vyšším stádiu té ryzí a ničím nefalšované demokracie." - toto je nesmysl.

V referendu se občané UK rozhodli pro suverenitu.

Nyní se ji konečně domohli - zákony EU je již nebudou omezovat.

A ohledně Erasmu - pokud se UK z jakáchkoliv důvodů nechce účastnit, má plné právo z tohoto programu odejít.